Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba apjával vagy a nővéremm...

Nikibubi kérdése:

A baba apjával vagy a nővéremmel szüljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,h a kismamának kell eldöntenie ezt a fontos kérdést,de mielőtt döntök,szeretném meghallgatni a véleményeket az apás szülésről,akinél így történt.

Ha a baba apukáját választanám:

-Biztonságban érezném magam és a babát,de nem tudom,hogy mit szól majd a nagy fájdalmaimhoz,hogyan fogja kezelni.

És azt sem akarom,hogy "véletlenül" a köldökzsinór elvágásánál "oda" nézzen,mert nem akarom,hogy megundorodjon tőlem.Sok ilyen történetet hallottam!! :(

Ha a nővérem lenne bent:

Ő már kétszer átesett a spontán szülésen,tehát tapasztalattal rendelkezik,hogy mikor mire számíthatok a szülés folyamán.


2011. dec. 14. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Erről nem a kismamának kell döntenie, hanem a kismamának és a kispapának együtt. Mit mond a férjed? Ő mit szeretne?

Nálunk bent volt apuka, és abszolút nem bánta meg (én sem), azóta mindenkinek javasolja, hogy legyen bent. Mindkétszer ő vágta el a köldökzsinórt. Nem undorodik tőlem, hanem még jobban szeret mint előtte.

2011. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Szia! először is az a fontos,hogy kit szeretnél jobban ki legyen bent. Másodszor ha a férjedet választanád ő beleegyezne? De ha tudja magáról a párod hogy nem bírja pl. a vért vagy mást, akkor a nővéredet válaszd, nem kéne hogy ott ájuljon el :S . Én 2éve szültem én nagyon szerettem volna, ha a férjem van velem a szülőszobán de vele az a baj, hogy se a vér látványát nem bírja de még az oxitocint se . Végül is mikor már nagyon sokáig bent voltam a szülőszobán már be akart volna jönni, viszont azt mondta az orvos,hogy császár lesz belőle mivel nehezen akkor még a feje nem akart lejönni, és ezért nem jött be. Végül szerencsére spontán lett meg. Visszatérve a válaszra: szerintem azzal sincs baj ha a nővéred van bent veled.
2011. dec. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Első körben megkérdezném az apát:))) Ha nem lenne bent szívesen, jöhet a nővér.

Férjemnek nagy élmény volt, hogy ott lehetett, ki nem hagyná. Ha egy apa megundorodik, mert odanézett... háááát. Ott vmi nem volt kerek és erre fogja.

Nekem nem volt segítség a férjem jelenléte, de miatta örülök, hogy ott volt. Mondjuk más jelölt se volt.

2011. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem muszáj egyiket sem választanod! De ha mégis akkor az apukát. Ő a gyerek apja,vele hoztad létre nem a nővéreddel. Neki van inkább joga ott lenni. Persze csak ha ő is akarja,mert kényszeríteni nem lehet!

Nem hiszem ha elvágja a köldökzsinórt,akkor pont oda fog nézni,ha meg e miatt megundorodna,én elgondolkodnék rajta. Meg kell vele beszélni,és úgy eldönteni hogy megy e. Mert gondolom ő is tisztába van vele hogy a szülés vérrel,és fájdalommal jár!

2011. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha párod ott akar lenni, akkor legyen ott ő szerintem. Ha nem akar ott lenni, akkor a nővéredet vidd be magaddal, már ha akarja.

Párom volt velem, és azt mondja neki nagy élmény volt, nem hagyta volna ki. De ha nagyon nem akart volna bejönni velem, akkor szerintem anyukámat vagy barátnőmet hívtam volna (nincs nővérem).

2011. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 krisztivan ***** válasza:
79%
Én nem akartam hogy bent legyen de apa be akart jönni.Nem volt segítség hogy ott volt mert én eléggé magamnak való vagyok ha fáj valamim.Viszont nehéz szülésem volt és addig a 2 óráig(varrás és infúzió)amig nem tudtam megszoptatni a fiam addig apa kezében volt és ez bizony pótolhatatlan.:-)Mindenképp először apával beszéld meg a dolgot.Szép szülést!
2011. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Én is agyaltam rajta, hogy nem a férjemmel fogok szülni, hanem egy kedves nőismerősömmel. A férjem sem bírja a tűket, de érdekes módon, amikor ott volt, nem érdekelte. Csak a kezemet szorongatta és szerintem jobban izgult mint én. Effektíve segíteni nem tudott, végülis ebből a szempontból lehet előnyösebb egy már szült nő segítsége, mert tudja, mondjuk kitolás közben hogy támassza meg a hátadat.

Amikor végre a kitoláshoz értünk, akkor - mint utóbb bevallotta - előrehajolt és végignézte ahogy megszületett a fiunk (én nem vettem észre, csukva volt a szemem :)), utána meg azt mondta, hihetetlen volt és rettentő büszke volt rám. Amúgy nekem kb nem sokat jelentett hogy ott volt, annyira el voltam foglalva a folyamattal, de utólag örülök neki, hogy ő is a részesévé válhatott.


Azt gondolom, hogy ha csak azért nem vállalnád be Apát, merthogy megundorodik tőled, ha meglátja a szétgyötörd alsó feledet, az butaság, ott akkor tényleg valami baj lehet a pasival, vagy a kapcsolattal, ha ezt eredményezi. De ha te úgy érzed, feszélyezne, ha ott lenne, akkor beszéljétek meg, de mindenképpen együtt, nehogy rosszul essen neki, hogy úgymond kizárod ebből az élményből.

2011. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Az én férjem sem akart bejönni. Aztán azt mondta, hogy jó, de a "véres résznél" kijön. Aztán azt, hogy bent marad, de "ARRA" még véletlenül sem néz. Aztán persze velem "szemben" állt és közvetített ("Már látom a fejét! Már látom a fejét!")

Akkor sokalltam be, amikor 2 nappal a szülés után elkezdte sajnálni, hogy nem volt nála videokamera! Akkor tömören és velősen csak ennyit tudtam mondani neki (fájó gátsebbel és éppen bedurrant cicivel): ANYÁÁÁÁÁÁD!!!!

2011. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

én annyit tudok csak elmesélni, hogy számomra elképzelhetetlen lett volna a férjem nélkül. rengeteget számított a jelenléte, segítsége. jó, hogy "közösen szültünk", jobban éretette, miből kell felgyógyulnom utána, miért fontos a 6 hét gyerekágyas időszak.


egyátalán nem undorodott meg semmitől (pedig bennünk is volt félsz), kifejezetten izgalmas volt minden pillanat a szülés alatt.


babával is egész más volt így a kapcsolata, hogy látta, milyen nagy munkát végzett és a karjában tarthatta 1 órát ahogy kibújt, ott kezdődött a kölcsönös szerelem.

2011. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
A férjem is amúgy rosszul van a vér látványától (pl megvágja az ujját és beleszédül) a szülőszobán viszont semmi ilyesmi nem volt. Nekem hatalmas segítség volt, hogy ott volt, nem azzal amit csinált, hanem a jelenlétével. Nélküle nem is sikerült volna. (: Plusz, ő is azt mondja, h soha ki nem hagyta volna. Szóval szerintem az apukával szülj! (: Hajrá!
2011. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!