Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez hasonlithatóak a szülési...

Mihez hasonlithatóak a szülési, vajudási fájdalmak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazán semmihez. Még a legerősebb mensis fájdalomtól is sokban különböznek (én szülés előtt szinte minden hónapban dokinál voltam a mensis görcsök miatt!!). Erősebbek, intenzívebbek, szóval mások. Igazán nem lehet megfogalmazni milyen érzés. A vajúdás eleje esetleg hasonlít az erős mensis görcsökre, de később más érzés. Érezni, ahogy a medence csontjai tágulnak. Azért ne ijedj meg, mert pl. én a vajúdás alatt mindig arra gondoltam, hogy ezek a fájdalmak nem hiábavalók, hanem pontosan tudom az értelmüket: nem sokára kezemben foghatom az én picikémet..ez segített. Elmondhatom, hogy mind a 4 szülésem viszonylag könnyű volt és a fájdalmat is el lehet viselni :))
2009. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a vajúdási fájás nagyon erős keményedés volt. Menzi alatt szerencsére sosem görcsöltem,úgyhogy nem tudom ahhoz hasonlítani. Kitolásnál pedig nagyon erős székelési ingert érezni. Ott igazából én már nem éreztem fájdalmat. Olyankor már nincs magánál az ember. :)
2009. máj. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet semmihez hasonlítani. Nekem minden hónapban mensikor görcsöl a hasam, de a vajúdás egyáltalán nem olyan.

Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a menstruációs fájdalom mihez hasonlít? - mert az sem hasonlít semmihez.

2009. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelműen mensis görcsökkel kezdődött de már akkor is kapaszkodtam az autóban a fájdalomtól amikor mentünk a kórházba reggel 7 körül. Aztán nagyon bedurvult 11 után, az már nem mensis volt hanem... hihetetlen...onnantól már semmihez sem hasonlítható fájdalom volt. És este fél nyolcig tartott.:-(
2009. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én leginkább ahhoz hasonlítanám, mintha égtem volna és átment volna rajtam egy autó. Nem túl jó hasonlat, de iszonyatosan fájt (oxitocinnal), ha megmozdultam, azt hittem belehalok.
2009. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem közben az a hasonlat jutott eszembe, hogy olyan, mintha valaki baltával hasogatná a derekadat. Ja és az biztosan százszor jobb lenne, ha tökön rúgnának :)

Soha nem éreztem még ehhez hasonlót, és ilyen mértékű fájdalmat!

Persze mindenki más és más, van akinek jobban fáj, és van akinek kevésbé. És persze az eredmény mindenért kárpótol4 :)

A kitolás része már maga a mennyország a vajúdáshoz képest, pedig én ettől féltem a legjobban :)

Jó egészséget, gyors és könnyű szülést!

2009. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem érdekes módon nem elöl, hastájékon fájt (tehát nem menziszerű volt), hanem minden összehúzódásnál úgy éreztem, hogy leszakad a derekam, de nagyon durván.
2009. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem a derekam fájt, hanem a hasam alja, és a szeméremcsontom. Nagyon kemény volt, mert úgy indították meg a szülést. A legelején érezgettem enyhe mensi szerű fájdalmat, de az még nem nevezhető fájásnak.
2009. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!