Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy császármetszés...

Igaz, hogy császármetszés után 12 órát kell mozdulatlanul feküdni?

Figyelt kérdés
SOTE I-en egy nővér riasztgatott ezzel.
2012. jan. 13. 14:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
12 óra után kelhetsz fel először, nem kell mozdulatlannak lenni csak hanyatt kell feküdni
2012. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Igen igaz, de egy darabig nem is tudnál megmozdulni az érzéstelenítés miatt... Ez idő alatt lefolyatnak neked több üveg infúziót is...
2012. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 13. 14:53
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én erre csak a saját tapasztalatom alapján tudok válaszolni:este 8-kor toltak ki a műtőból a kórterembe,ekkor én még elég kába voltam mivel spinális érzéstelenítést kaptam,de a párom mesélte,hogy közben azt beszélgették egymást közt az orvosok,hogy felébresszenek-e éjfél körül,hogy gyakoroljak egyedül felülni.

Végül reggel 5.30-kor jött a nővérke és közölte,hogy akkor ki az ágyból,séta a mosdóba és ő majd megmosdat,mivel víz nem érheti a sebet,de siessek mert fél óra múlva hozzák a babámat etetni.

Segíteni nem segített így én hasizomból felültem...azt hittem a helyszínen sz.rom össze magam úgy húzódott a sebem,ő meg csak közölte,hogy lassabban kellett volna felülni!

Na szóval ez ha jól számolom akkor csak 9és fél óra volt és nem kell mozdulatlanul feküdni,de amúgy sem tudnál sokat mozogni a seb miatt.Inkább arra kell ügyelni,hogy ha gerinc menti érzéstelenítőt kapsz,akkor nem szabad hirtelen felemelni a fejedet,mert utána napokig pokoli fejfájás következhet.

2012. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A Sote I-en minden császárost 6 óra elteltével állítanak fel.(2011 nyáron szültem)
2012. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a fiamat szültem, 24órát kellett feküdni,a másik kórházban 8at,de nem vártam,hogy fel kelljen kelni. Nem mozdulatlanul kell feküdni,csak fejet nem lehet emelni.Császár után 4 órával már hozták a babákat a szoptatásra,és ahhoz oldalra kellett fordulni!
2012. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Eda után én úgy tudom 6 órát kell feküdni de nekem is este volt csaszim 7-Kor ezért már nem keltettek fel az éjszaka közepén zuhanyozni, meg, hogy át a másik szobába csak reggel fél6 körül ébresztettek.
2012. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk altatóorvostól függ,nekem pl. 12 óra volt mig nem emelhettem a fejem,másnak csak 8.Nem bántam,amugy hamar eltelt...
2012. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
minden kórházban más engem Vácon császároztak este 20-kor kezdték és reggel már 4-kor zuhanyozni mentem a nővérrel
2012. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a spinális érzéstelenítésre vonatkozik. Altatásnál másképp van. De megnyugtatlak, nem is nagyon vágysz majd mozogni, meg nem is tudsz. Én a SOTE II-n szültem altatással, mert sürgősségi volt, és kb. 6 óra múlva ki kellett kelnem. Az elsőt máshol szültem spinális érzéstelenítéssel, akkor tényleg 12 óra fekvés volt, de aztán fel kellett kelni.
2012. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!