Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés után mikor kezdjek...

A szülés után mikor kezdjek el fejni, hogy beinduljon a tejem?

Figyelt kérdés
Viszek be a kórházba saját mellszívót azért kérdezem.
2012. jan. 26. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem minden kórházban szeretik.

Inkább többször tedd majd a picit mellre.

2012. jan. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beindítja azt a kicsi
2012. jan. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók, a pici baba szopizása adja majd meg a mellednek az ingert, ami kiváltja a tejleadó reflexet.

Ettől függetlenül, én azért azt mondom, jó ötlet, hogy viszel mellszívót is. Nekem a szülést követő napon késő este lövellt be a tej a mellemben, és úgy elkezdett feszülni a cicim, hogy aludni sem tudtam. Ahol én szültem, ott éjszakára elvitték a babákat, tehát csak reggel tudtam volna legközelebb szoptatni, de a kicsi sem biztos hogy ki tudta volna üríteni a mellemet, mert az első pár napban, még nagyon pici mennyiségeket evett. Szóval én a kórházban, a szoptatás mellett fejtem is az első napokban. Ez persze lehet, hogy nálad nem így lesz, de azért nem árt, ha ott van a csomagban a mellszívó.

Még annyit, hogy a fentiek a második gyerekem születésénél történtek így, az első babánál nem használtam a kórházban mellszívót, akkor nem volt rá szükségem, de volt a szobánkban olyan első babás anyuka akinek kellett használnia.

2012. jan. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kórházba nem szeretik.Mikor hazajöttünk elkezdtem s úgy beindult,hogy 16 hónapig anyatejleadó voltam.Havi szinten elvittek 30 litert.De a végén már sírva könyörögtem az orvosnak,hogy állítsa el,mert nem akart apadni egy cseppet se.Közbe 20 kilót is lefogytam.


4 gyerkőc anyukája

2012. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd be, maximum nem fog kelleni. Ha ugyesen es elso pillanattol kezdve szopik a baba, akkor nem kell. En nem vittem be, a babamnak fogalma sem volt mit kell a cicivel csinalni, egyaltalan nem tudott szopni az elso ket hetben, Szerencsere vettem mellszivot a terhesseg alatt, es a parom behozta, nagy szuksegem volt ra. Szobatarsaim kozul volt aki kezzel fejt, mert nem volt neki.
2012. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Mi az,hogy a kórházban nem szeretik???Közük hozzá?Inkább legyen mellgyulladása az anyukának?

Nyugodtan vigyed,mert,ha sok tejed lesz,akkor a baba nem tud rajtad segíteni,mivel nagyon keveset szopizik eleinte.

Nekem másnap este indult be és onnantól fejtem ezerrel,mivel rengeteg tejem volt.Nem akartam úgy járni,mint a szobatársnőm,akinek kőkemény lett a melle és szörnyen fájt neki,ketten masszírozták ki.

2012. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az biztos,hogy beviszem, ha nem tetszik nekik akkor is!

Már van egy lányom, de ő sajnos nem tudott szopni és a kórházi mellszívó későn jutott el hozzám, iszonyatos kínok közt valahogy az 4.-5. napon tudtam vele egy keveset fejni.Piszkosul fájt,egy régi típusú gépi mellszívójuk van.Sajnos utána már itthon sem indult be rendesen a tejem :(

2012. jan. 26. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!