Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A SOTE 1-en kell a szüléshez...

A SOTE 1-en kell a szüléshez hálóinget vinni, vagy adnak?

Figyelt kérdés
Ezen kívül a babáknak mit kell bevinni? (Ruha, pelenka?)
2012. jan. 28. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én császáros voltam mindkétszer, és kórházi hálóingben műtöttek. De szerintem természetes szüléshez is tuti adnak. Szülés után én már a sajátomban voltam (nem is hálóingben, hanem pizsamában, mert nagyon utálom a hálóingeket).


A babának kisinget és pólyát biztosítanak, úgyhogy szerintem érdemes bevinni legalább bodyt és kistakarót. Pelenkát adnak pár db-ot naponta (legalábbis 5 és 3 éve még adtak), de azt is érdemes vinni, mert valószínűleg nem lesz elég az a mennyiség.

Törlőkendő, popsikenőcs mintha lett volna, ebben nem vagyok 100%-ig biztos, én inkább azt is vinnék (legfeljebb ha nem kell, hazavitetném).

Mellszívót, cumisüveget lehet bevinni.

2012. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2008-ban szültem,háló inget biztosítanak a császárnál mind a normál szülés esetében.Szülés után két órával később a saját háloingemben mentem fel a szobámba.

A babának biztosítanak napi 3 pelenkát,kisinget,polyát,mivel nyáron szültem ez elegendő volt..és most is oda járok terhes gondozásra.

2012. jan. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szülőszoba (2011.11):

papucs a sajátod, cuccodat elkérik,egyágyas szülőszobák külön fürdővel, ahol vajúdsz is, csak labda van bent

ha éppen akkor simára vagy leszedve lent, akkor nem borotvál a szülésznő (melegen ajánlom,mert elég életlen borotvákról hallottam, de így én megúsztam.. )

beöntés van

gátvágás csak ha muszáj, felszívódó varrattal

szülés után kb 2 óra múlva fürdetés után átsétálsz a gyermekágyas részre, ahová majd viszik is a picit a vizsgálatok után:

csak az első éjszaka kérheted a megőrzését, a többi időben nem

két osztály foglakozik veletek:gyermekágyas, a picivel meg a csecsemős…egymás területéből adódó kérdésekre nem válaszolnak

nagyon profit gárda, ha kérdezel, mindenben segítenek, amúgy nem szólnak hozzád

szobák: 4 ágyasak, két szobánként egy fürdő, ami nálunk pont rossz volt persze.. 

amit adnak a babynek: popsikrém, alkohol, géz,pólya tehát amit vigyél: pelus, popsitörlő, textil pelenka, száraz bőrre:bepanthen, és vigyél hosszú ujjú bodyt is, de csak bodyt, mert olyan valamit adnak rájuk , ami leesik… 

magadnak: a szokásos kórházi cuccon kívül (törcsi, evőeszköz, pohár, papucs, hálóing, wc papír..stb.. ) betétek tömkelege de én nem csak a nagymami fajta donna ladyt, meg tenát javaslom, hanem sima betétet is, mert lehet már 2.nap elegendő, és akkor kényelmesebb, ásványvíz, mert csak cukros tea van náluk… 

2012. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!