Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell majd be vinni a...

Mit kell majd be vinni a picinek és nekem a korházba? Fog vki az Isz Női klinikán szülni?

Figyelt kérdés
Valoszínüleg császár lesz!!! Amiatt kell külön valami??
2012. febr. 2. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ott született a lányom, de bemásolom neked azért az én kórházi listámat (nekem is császárom volt):


• Terheskönyv + Orvosi papírok, leletek

• Személyes iratok, igazolványok, házassági anyakönyvi kivonat (apasági nyilatkozat, ha nem vagytok házasok)

• 3 db hálóing elől gombos

• papucs (kórházba esetleg kettő is – egy a zuhanyzáshoz, egy a sétáláshoz)

• 1 db köntös

• TENA vastag betét

• mellszívó

• 3 db szoptatós melltartó

• melltartóbetét

• szoptatóspárna

• szüléshez ásványvíz és szőlőcukor (ezt nem minden kórházban engedik bevinni szüléshez)

• fényképezőgép

• 2 csomag eldobható bugyi

• 2 db törölköző

• a kórházban sok-sok ásványvíz legyen nálad, sokat kell inni, és sok lesz a tejcsi

• rágcsálnivaló, keksz (kórházi koszt …pffff…)

• fürdőszivacs (könnyebb ezzel fürdeni, mert így nem érsz hozzá a fájó, kritikus részekhez, a császársebhez)

• fogkefe, fogkrém, tusfürdő

• hajgumi, fésű

• esetleg mellbimbóápoló krém

• bimbóvédő (csak ha baj van a szopizással)

• intim törlőkendő

• papír zsebkendő, WC papír, Domestos törlőkendő

• evőeszköz, szalvéta, pohár vagy bögre, esetleg műanyag tányér

• esetleg toll, papír – ha kihagy az agyad, inkább jegyzetelj

• babának eldobható pelus, popsitörlő, popsikrém, esetleg textilpelus is

• hazajövetelkor ruha a babának és a mamának (ezeket érdemes előre elkészíteni egy csomagban, hogy apa tudja, mit kell behoznia majd a kórházba)

• takaró a babának (szintén hazajövetelkor)

• hajgumi, aprópénz, mobil+töltő

2012. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm jegyzetelek!!! :-)
2012. febr. 2. 12:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én elpakoltam az összes normàlis hàlòingemet a vérzés miatt, ha még télen szülsz vigyél pàr cicanadràgot vagy kényelmes laza melegítőt, köntöst, papucsot, ha fàzòs vagy zoknit. Volt aki nàlunk otthoni sportos cuccban volt, én mindenből vilàgos szìnűt vittem a fertőtlenítés miatt. Ha csàszàrod lesz nem kell én azért vennék a gàtmetszés miatt egy ólcsò, ùszógumit mert én nem tudtam ülni még sz àgyon sem ameddig ki nem szedték a varratokat. Én elég erősen véreztem, és nem volt kényelmes a normàl betét, mert tört és otthon gyàrtattam steril vattàból (betekerve) napi 5-6 csere. Tisztasàgi csomag, HOMEOPÀTIA (nézz utàna, mert rengeteget könnyít). Én hozattam be napi 1,5 liter citromos mézes laktoherb teàt, édessütit a "tejtermeléshez", de vihetsz be magad is megfőzheted magad. Jò az alkoholmentes sör is.

A babànak adnak ruhàt, én azért vittem be a 3,6 Kilós babàmnak 0-0-às tescós pamut rugdalòzót. Minden nagy volt neki.

Egy csomag pelenka a legkisebb, sensitive popsitörlőt. Én vittem egy puha pamutsapkàt takaròt. Az én kislànyomnak nem kellett semmi cumi meg jàték csak az én közelségem és sok-sok tej!

2012. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem császárom volt, és lehet én vagyok szerencsétlen, de az első napokban biztos nem tudtam volna magamtól felvenni egy zoknit, vagy egy nadrágot, úgyhogy császárhoz én inkább a hálóinget ajánlom (persze lehet te könnyebben hajolgatsz majd egy nagy vágással, de nekem nem ment).

Én még ajánlom a szívószálat, mivel műtét után egy darabig nem kelhetsz fel, és olyankor inni könnyebb szívószállal.

A mosdószivacs fontos, mert a sebhez nem érhet víz, és mosdószivaccsal valóban könnyebb áttörölgetni magad.

2012. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Császárhoz vigyél fáslit! A műtét előtt ezzel fogják bekötözni a lábad, a trombózis elkerülése végett.
2012. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én gàtmetszéses voltam, nàlamàn kényesebb nincs is.... A poklokat éltem àt alig tudtam ülni, csak laza kinyùlott bugyiban jàrtam. Szegény Te nem kell annyira megijedni, a fàjdalmakat el fogod feledni hamar ha csàszàros leszel ha nem....
2012. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és érdemes legalább bodyt vinni a babának. Amikor a gyerekeim születtek ott (3 és 5 éve) legalábbis kisinget és pólyát adtak. A pólyát használtam, de a kisinget mindjárt lecseréltem bodyra. Rugi sem árthat, bár én pl. bodyt + pólyát + ha szükséges volt, kis takarót használtam.
2012. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat sokat segítettetek!!! :-)
2012. febr. 2. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Még a haskötő jutott eszembe.

Nekem nem volt, de császár után baromi rossz volt, mikor felállítottak és hasam ráesett tulajdonképpen a sebemre. Akkor adtak nekem lepedőt vagy mit és azzal tekertek körbe, hogy megfogja a hasam. Aztán párom hozott be nekem haskötőt, az első napokban nagyon jól jött. Otthon már jól voltam, akkor már visszahúzódott annyira a hasam, hogy ne érezzem, hogy rálóg a sebre.

2012. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom írták e a 2decis szívószálas üdítőt,mert inni kell,de a fejedet nem emelheted fel,így azt a legegyszerűbb inni.kell egy külön kis csomag az örzőbe,mert a nagy táskád elküldik.ebbe kell:betét,eldobhatós bugyi,2 decis innivaló,pogácsa vagy valami olyasmi,fásli,törülköző(nem annyira nagy)tusfürdő,fogkefe fogkrém..más nem jut eszembe..a többi cucc persze,ami a csecsemőosztályon kell majd.én vittem a babának bodyt,de nyári baba volt,most vinnék rugikat is.vittem neki pelenkát,popsitörlőt,mellszívót,cumisüveget.(a mai fejemmel vinnék tápszert is,mert sajnos nem volt tejem 4 napig és ott szinte könyörögni,magyarázkodni ,h nincs még tej..uhh)vittem babavizet.jól jöhet mellbimbóvédő,mellbimbókrém.haslekötős bugyi vagy mi.nekem nagyon jól jött császár után.
2012. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!