Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van-e köztetek olyan, aki már...

Van-e köztetek olyan, aki már a szülés előtt tett valamit a gátvédelem érdekében?

Figyelt kérdés

A fogadott szülésznőm gátvédelemben hála Istennek nagyon jó, én úgy vagyok vele, hogy ha lehet ne vágjanak, de ha muszáj, akkor nyilván muszáj - a férjem is bent lesz, ő orvos, és remélem ő is látni fogja, hogy mikor mit érdemes tenni (persze nem ő lesz az orvosom, de mégis, azért sokat jelent). A rutinból metszést minden esetre szeretném kiküszöbölni.

Jó lenne viszont a lehető legtöbbet megtenni a gátmetszés elkerülése érdekében. Vannak esetleg tippjeitek, tapasztalataitok, bevált módszer? Nagyon hálás lennék értük!


Előre is köszönöm a segítséget!


26 hetes kismama


2012. febr. 3. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

persze, akkor hatásos igazán, ha nem a szülőszobán kezdődik a gátvédelem, hanem otthon a 36. héttől minden nap

létezik gátmasszázsolaj, az ujjakat és a gátat, gáttájékot kell vele jó vastagon bekenni és ujjal tágítani a gátat. nem kellemes, de a végeredmény tekintetében már ezzel nem is foglalkozol utólag, nekem mind a két gyermekem gátvédelemmel született, a kitolási szak így is csak néhány perc volt, nem hosszabbította meg a gátvédelem, nem repedtem, nem sérült semmi. Érdemes megpróbálni, nyilván, én is azt mondtam, hogy ha a doki szerint közbe kell lépni, akkor természetesen avatkozzon be, de nem kellett és csodás érzés volt utána, hogy sikerült így szülni.

Itt 34. hetet írt, a szülésznőm 36. héttől javasolta: [link]

2012. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A gátmasszázson kívül a gáttorna is rugalmasabbá teszi a szöveteket (pl. Kriston intim torna), segíthet még a szülőpozíció - a függőleges jobb, én ezt nem bírtam fizikailag,( így erre nem árt erősíteni előre pl. combizom gyakorlatok, meg kipihentnek lenni stb.) nekem így is kijött a fejecskéje gond nélkül, csak a vállánál repedtem picit(vállas a kölyök :))
2012. febr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, utánaolvasgatok mindennek. Gratulálok a babáitokhoz! :) Várom még az esetleges tapasztalatokat, ha akadnak. :)
2012. febr. 3. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:

A gátmasszázsolajtól én viszketni kezdtem, úgyhogy abbahagytam. Felborítja a hüvely ph-ját, nem hiányzik egy gomba így szülés előtt.

Én az első gyereket gátmetszéssel szültem, elég hamar kipottyant, a másiknál gátvédelem volt. Ott sokkal tovább tartott a kitolás, nagyon fájt is, én nem tudtam mit művelnek velem, ha rajtam múlott volna, én kértem volna, hogy vágjanak, csak legyen már vége. Nem fáj, hidd el, nem is érzed.

Az igaz, hogy utána sokkal nehezebben gyógyul.

2012. febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!