Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akinek a 25hét...

Van itt olyan, akinek a 25hét után méhen belül meghalt a babája?

Figyelt kérdés

Mi volt az ok? Meg kellett szülni vagy császár volt? Hogy sikerült feldolgozni?


A másik kérdésem, hogy ilyen helyzetben az orvos/szülésznő hogy reagál? Neki ez teljesen természetes dolog vagy azért őt is megrendíti?



2012. febr. 5. 14:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Barátnőmnek halt meg a babája a 32. héten. Ő megmondta kerek perec, hogy nem hajlandó megszülni, császárt akar altatásban. Meg is csinálta az orvosa, persze jó pénzért. A baba a köldökzsinór miatt halt meg, rátekeredett a nyakára.
2012. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősünk 7. hónapban volt. Szívbeteg volt a baba, amit nem vettek észre. Ő azt hiszem megszülte, de azt mondta neki az orvos, hogy ha rendes időben élve születik, akkor se élt volna pár hónapos kornál többet. Van már egy 10 év körüli gyerekük, így nem akarnak már másikat, de nagyon maguk alatt vannak, ami érthető is.
2012. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Off: Miért kérdezed?
2012. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

36 hetesen. Meg kellett szülni, pedig előtte volt már császárom is. Ok pontosan nem ismert, egészséges volt a baba. Valószínű a kezén és lábán szorult el a köldökzsinór.

Feldolgozhatatlan, pedig már eltelt több. mint 4 év.

Orvos, szülésznő is megrendült, nem fogadott el pénzt.

2012. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Mert korai vetélésről sokat hallani/olvasni, ami szintén szörnyű. De hogy valaki kihorja még félidőnél is tovább, vagy akár majdnem végig, és akkor történik tragédia..

Kíváncsi vagyok rá, hogy mi az oka, és egyátalán mi történik ilyenkor. Annyira szomorú :(

2012. febr. 5. 19:13
 6/26 anonim ***** válasza:

Nekem 33 hetesen kellett halva megszülnöm a kisfiam 13 éve. :(( akkor 20 éves voltam. Nem volt fogadott orvosom és bizony nagyon lekezelőek voltak velem. A nővér le is cseszett hogy fújja már ki az orrát ne szörcsögjön! A doki is már tiszta mérges maga miatt. (sirtam és náthás voltam). Vajúdás alatt is végig egyedül voltam. Borzalmas élmény volt. Szülés után meg az egyik orvosnak kaparást is kellett végeznie rajtam.Hát föl is volt háborodva, hogy 10 órakor még szegényt megdolgoztassa a főnök.

Egyébként rossz volt a vérellátása a placentámnak, magyarul éhen halt bennem. A fő hogy előtte 2 héttel még minden rendben volt. Egyébként látható betegsége is lett volna. Utólag megtudtam hogy ezt mind látniuk kellett volna már akkor. Előtte is többször jártam uh-on, nagyon felületesek voltak, már amikor sor került rám. Bezzeg mikor megvolt a baj, akkor már jöttek sorban a dokik, hogy tényleg halott-e a baba.

Azóta sem telik el nap hogy ne gondolnék rá. :(

2012. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Az anyósom munkatársának a babája a 9. hónapban halt meg sajnos, de nem tudták megmondani, hogy miért. Neki is meg kellett szülnie és teljesen magába fordult, de ez teljesen érthető.:(
2012. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ezt még olvasni is szörnyű! :( Minden tiszteletem ezeké a nőké!
2012. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

21 hetesen, felszálló fertőzés miatt megrepedt a magzatburok, ami érdekes, hogy az aznap este levett kenetem eredményében nem találtak semmit(2 hét múlva kipostázták az eredményemet), szerintem az orvosom repesztette ki a burkot.


Voltak életjelenségei, mikor megszületett,415 g-al nyöszörgött is, 39 órát küzdött....


Ez 5 éve volt...


Azóta született egy egészséges kislányom időre, és volt egy koraszülésem, 34 hetesen, szerencsére körülményekhez képest jól van a kisfiam.


Feldolgozni azt hiszem lehetetlen, végigrettegtem a terhességeimet is.

2012. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
amikor egy ismerősömnek elment a babája és kaparni kellett bementem hozzá a kórházba. volt ott egy lány, akinek 6hónaposan halt meg a babája és napok óta benne volt a halott baba, mert a hülyék arra vártak, hogy beinduljon a szülés. ez azért nagyon durva.. nem elég, hogy meghalt a baba...
2012. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!