Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van még aki ezzel a bandával...

Van még aki ezzel a bandával akar otthon szülni?

Figyelt kérdés

[link]


Elolvastam a cikkeket, és meglep, hogy folyamatos szinte minden évben mühibát csinálnak az otthonszülésnél, de mindig akad aki szülni akar velük?


Èn nem ellenzem az otthon szülést, ha a szülésznö megfelelöen tudja mértékelni a helyzetet, ha együtt dolgoznak igazi szülészorvossal (ha az nincs is ott a szülésnél, de elötte biztosan engedélyt ad egy otthoszülésre),és megfelelö feltételei megvannak.


A cikkben szereplö szülésznök képtelenek felméri egy helyzet súlyoságát, nem hiába vérzett ki, haltmeg, lett agykárosultak a paciensek. Ès nem egy hanem folyamatosan.


Van aki ezek után megbízik bennük és akar velük szülni?


Persze mindenhol lehetnek problémák, mühibák, de pont ezért annyira fontos, hogy ne egy magát vállonveregetö, skalpot szerzö szülésznö legyen, hanem olyan aki képes józanul gondolkodni.


Amúyg én korházban szültem (mert nincs aki rátudna beszélni hogy össze vérezzem a kanappémat), és a babám szívhangja a közepe táján eléggé lement. doki nem votl, csak szülésznö bent, akkor ért oda az aszisztens orvos, de ö neki ebbe bele szólása nem volt. A szülésznö rögtön vénásan nyomott valamit belém (azt hiszem valami cukor készítményt) amitöl a baba szívhangja jó lett. A rendes doktornö kb 1 perc alatt ott volt és mivel semmi baj nem volt el is távozottegy idöre, de közben már a föorvos is bekukkantott hogy minden ok-e a gyerek szívhanggal. meglepödtem mert a bába ki sem ment, de még is rögtön 3 orvos is ott termett. Ha nem állt volna vissza gondolom rögtön mütöbe tolnak.



2012. febr. 10. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát persze, nagyon sokan. A szimpátiatüntetésen résztvevők pl... :( Sajnos. Ezzel nem lehet mit csinálni. Mindenki a saját hibájából kell hogy tanuljon. Csak az a baj, hogy itt életek árán...
2012. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
És még annyi, írják majd, hogy a kórházban is előfordulhat... ( Pl. nem mindegy, hogy egy teljes lepényleválásnál, amit NEM LEHET ELŐRE megjósolni, 2 perc, vagy 22 alatt születik meg a baba...) Más világban élnek-gondolkodnak ők.
2012. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ami érdekes, hogy a szülésznö aki tartotta a felkész´tiést a korházban, azt mondta hogy 5 éve dolgozik ott (elötte tanuló volt máshol)és 5 év alatt 2x kellett mentöt hívnia a babához.a korháznak nincs újszülött ambulanciája. mütétre sokszor visznek be szülö nöket, de 5év alatt 2x volt olyan hogy a babához mentö kellett, de egyszer sem halt meg vagy lett komoly problémája.

A korház ahol szültem, ott elöre felmérik a problémát, és ha a baba veszélybe lenne már elötte még anyástól elszállítattják oda ahol újszülött ambulancia is van, eleve kritikus szüléseket nem vállanak,mertúgy vanna berendezkedve hogy egy müszak 1 szülésznö, 1 aszisztens orvos. a nögyógyászaton van a szülész orvos éa föorvos, ök csak baj esetén jönnek, vagy ha nehéz a szülés.


ennek a bandának meg folyamatos minden évben nagy problémás szülései vannak. na de miért? mert képtelenk helyzetet felmérni, és dönteni.

2012. febr. 10. 13:47
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Hogy a kérdésedre válaszoljak,SAJNOS VANNAK még páran akik felelőtlenül bevállalnak ilyeneket,ősanyáknak érzik magukat.Legtöbbször a gyermekük kárára:(
2012. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Na engem jól le fogtok pontozni.

Nyitottabb szemmel kéne járni. Nagyon sok orvosi hiba van kórházakban is, csak fedezik egymást. Ez elsősorban boszorkányüldözés és nem bírósági itélet.

Miért nem lehetett külföldi bábákat szakértőként meghallgatni? stb.


Én kórházban szültem (2x). Most várom a harmadikat, előre gyomoridegem van a szüléstől, de másik kórház nincs a környéken marad ez a sz@r.


És igen, ha lenne ma ebben az országban normális egészségügy, mint külföldön, akkor az anyákat nem kényszerítenék otthon szülni, hanem nyugodtan behetnének ambuláns szülésre a kórházba, ahonnan ha minden rendben van a szülés után két órával távozhatnának a babájukkal, anélkül, hogy orvossal találkoznak.

Ehelyett maradtak a vágóhídra emlékeztető szülőszobák, a bunkó szülésznőkkel stb, ahol ha több kismama szül együtt, akkor kizavarják az apukát (apás szülésről) "nehogy már itt lesse a másik nő pin@ját" és ezt most idéztem az első szülésemről.


Igenis, nem üldözni, hanem támogatni kellene a méltóságos szülést.

2012. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem az otthonszüléssel van a baj, és ezt nem fogják fel az elvakult szimpatizánsok.

A baj azzal van, hogy Geréb Á- annak ELLENÉRE, hogy akkor semmilyen jogszabály nem tette lehetővé az otthonszülést, mégis csinálta.

És mivel ez tiltott volt (teljesen mindegy, hogy egyetértek vele, vagy sem, támogatom, vagy sem), így felelős orvosként és szakemberként igenis bűncselekményt követett el, aminek több alkalommal halál, vagy maradandó sérülés lett az eredménye. ÉS ezért igenis meg kell büntetni.


Nekem mindegy ki jön azzal, hogy a kórházban is lehet hibát elkövetni, ez így is van. De ezt azért felesleges idekeverni, mert akkor, amikor ezeket csinálta, nem volt engedélyezett az otthonszülésben segédkezés, vagyis megszegte a törvényt. És ezért büntessék is meg.


Saját véleményem: soha nem szülnék otthon, soha nem veszélyeztetnék a babám életét, vagy egészségét a saját kényelmem miatt. De ha valaki ezt akarja, hát tessék, lelke rajta. Mindenkinek legyen joga eldönteni, hol akar szülni, de utána lesznek szívesek nem nyavalyogni, ha baj történik.

2012. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Èn itt arra akartam kilyukadni, hogy nem az otthon szüléssel van a baj, hanem azzal hogy ezek a nök TÖBBSZÖRÖSEN hibát követtek el. Méghozzá olyat amit egy korházban dolgozó ha elkövet elveszik az engedélyét, büntetik, és nincs olyan anya aki nála akarna szülni ezek után.


Itt viszont rengeteg nö fanatikusan még mindig náluk akarna szülni, pedig többször is bebizonyították, hogy nem képesek felmérni a helyzetet (legbiztosabb hogy elválaltak ikerszülést), és csak azért vállalnak el nehéz szüléstvagy nem értesítik isöben a mentöket, hogy saját trofeáikat növeljék, hogy istent játszhassanak, és azt mondhatsák hogy BEZZEG ÈN KÈPES VOLTAM ERRE...


Èn akkor tartok egy szülésznöt és egy orvost is jónak ha keéps felmérni a helyzet súlyóságát és saját maga érdekeit félre téve segítséget kérni még akkor mikor nem késö.


5-iknek. igazad van. én külföldön szültem. itt 30-kmes körzetben kb 20 szülési lehetsöégem lett volna. itt rengeteg szülés háza van, vagy olyan hospitalok ahol nincs mütés vagy újszülött ambulancia.


Ahol én szültem a kettö közötti, kicsi mütövel rendelkezö korház, ahol olyan ellátást kaptam mintha hotelben laktam volna. de ahogy olvashatod mikor fellépett egy apró probléma már is 3 orvos ott termett, hogy nagyobb baj ne legyen, és a bába is félre tette büszkeségét és megfelelöen rögtön értesítette a feleteseit.



ezek a nök a cikkben büszkék és ezzel veszélyeztetik a szülö nök és babájuk egészségét, életét, amiért igen is büntetés jár nekik.

2012. febr. 11. 07:41
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha bármikor is hallottál nyilatkozni egy kismamát, aki otthon akar szülni, csak, és kizárólag saját magáról beszélt. Az ÉN kényelmem, az ÉN elvárásaim, az,hogy Nekem mi a jó stb... Az, hogy a születendő gyermekének mi a jó, az sosem hangzott el. És még valami. G.Á. úgy vállalt az elmúlt években szüléseket, hogy el volt tiltva. Nem véletlenül. És azok az esetek, amelyekből nagy port felkavaró hírek lettek, csak töredékei, az rosszul végződő családias hangulatú szüléseknek. Vannak, akik inkább hallgatnak, mert örülnek, hogy ép bőrrel megúszták ezt a "kalandot".
2012. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne ennyit gyűlölködnötök senki felé. Elvileg egy szabad országban erre lehtőséget kellenne biztosítani! Fejlett Nyugati országokban simán működik, ellenőrzött, szakképzett felügyelet mellett az otthonszülés.Pl: Hollandiában álatában otthon szülnek alapból, akinek ez nem megfelelő az sok pénzért elmehet szülőotthonba (nem kórház, de minden mondern technológiával felszerelt)

A lényeg hogy nem mindenki szeretné ha levezetnék a szülését, csak egy kísérőre vágyik. Háborítatlan szülés pedig bárhol lehet ahol engedik.(kórházban , otthon egyaránt)


leszögezném hogy nem vagyok semmilyen párti , de mindenki élhessen a szabadságával, és felelősége teljes tudatában hozzhasson döntéseket.

Szabadon szülhetni, szabadnak születni!

2012. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!