Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Napi fél liter málnalevél tea...

Napi fél liter málnalevél tea az ugye nem sok?

Figyelt kérdés
35 hétben vagyok és szeretném ha segítenétek...ihatok többet is belőle vagy még ennyit sem?
2012. febr. 14. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem napi fél litert mondott a szülésznőm, többet azért nem innék.
2012. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de én is most kezdeném inni. Nektek is ilyen összeállt a tea? Olyan furcsa a kinézete, mintha nem lenne jó.
2012. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Várd meg amíg leülepszik az aljára és utána szűrd le...nekem nem állt össze...
2012. febr. 14. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy én ilyen herbáriás papírzacsisat vettem és maga a tea, ilyen összetapadt. Nektek nem?
2012. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Málnalevél tea

Vida Agi - Szülés - 2010 12 16 | 37 komment


A málnalevél tea közismerten jó méregtelenítő tea, többek között ezért is ajánlják a terhesség utolsó heteiben fogyasztani. Vannak azonban helyzetek, amikor nem szabad inni és az sem mindegy, hogyan készíted el.


A málnalevél tea fellazítja a kismedence izomzatát, ezzel meggyorsíthatja a vajúdást. Méregtelenítő, salaktalanító hatása révén pedig az utolsó hetekben kitisztítja a bélrendszert, ez szintén megkönnyíti a vajúdás elindulását. Mivel a bélrendszerre hat, a belek simaizomzatát mozgatja meg, ennek révén a méhizomzat is mozgásba jön és ezzel segíti az első fájások kialakulását.


Sokan csodahatást tulajdonítanak neki, azt várják, hogy ennek a révén gyorsabb vagy könnyebb lesz a vajúdás, pedig mint a fentiekből is kiderül, inkább abban segít, hogy a bélrendszer kiürüljön és amikor elérkezett az idő, könnyebben beinduljanak és rendszeresebbé váljanak a fájások.


A málnalevél tea fogyasztását már a 34. héten el lehet kezdeni, de legkésőbb a 36. héten ajánlott.


Elkészítése:


2-2,5 deciliter forró vízhez kell adni egy teáskanál szárított málnalevelet, majd 10 percig lefedve állni hagyni és leszűrés után hűlve fogyasztani naponta 1 alkalommal.


Nem szabad alkalmazni terhességi cukorbetegség esetén, valamint szoptatás alatt, mert a tea fogyasztása után hirtelen lecsökkenti a vércukorszintet.

2012. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!