Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted joga van egy nőnek...

Szerinted joga van egy nőnek olyan pózban szülnie ahogy ő szeretne?

Figyelt kérdés

Háton fekve szülni egy nőnek a legfájdalmasabb, és vannak olyan magyar kórházak amelyek csak háton fekve engedik szülni a magyar anyákat, nőket. Miért van ez 2012-ben, itt Magyarországon, hogy egy nőnek ha akar ha nem háton fekve kell megszülnie élete első gyermekét abban a pozícióban ami számára a legtöbb fájdalommal jár tehát a legfájdalmasabb? TB-t fizetjük, mindenféle adót fizetünk, miért nem lehet biztosítani a magyar nők számára is minden kórházban a szülés közbeni testhelyzetek széles palettáját? Miért? Hát nem a legújabb generáció sorsa a legfontosabb, akik ugye a szülések gyümölcsei. A babákra is kihatással lehet lelkileg, szellemileg ha az anyuka nem olyan testhelyzetben szüli meg ahogy neki kényelmes.

Amikor például menstruációs fájdalmaink vannak, szerintem néha egy jó testhelyzet is segíti a fájdalom elviselését, és akkor a szülénél ami ugye sokkal nagyobb dolog, ott nem vehetjük fel a nekünk kényelmes pozitúrát?


Egyébként ma ez volt a téma a Kossuth rádióban, ezért hoztam fel ezt a témát.


2012. febr. 14. 15:57
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, vajúdni úgy vajúdsz, ahogy akarsz minden kórházban. A kitolási szakasz (bár egyetértek a te véleményeddel!!) sajnos Magyarországon háton fekve történik általában mert így vannak a gépek berendezések, erre van felkészülve a rendszer, nem mondom hogy jó, de biztos, ami biztos, nyugaton, vagy nem tudom, biztos a körülmények is mások. Hál istennek, ez csak a vége a dolognak, vajúdni, meg majd vajúdunk fejen állva, vagy akárhogy... :D Amúgy igazad van, de az egész rendszer a rossz, gondolom nincs elég pénz stb...
2012. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
80%

Amíg nem szültem, én is rettenetesen fel tudtam ezen háborodni.

Azóta van két gyerekem, úgy gondolom, nem a szülés közbeni póz a lényeg, hanem hogy a vajúdás alatt hagyják, hadd csináljam, amit akarok. (pl ne kelljen feküdnöm a ctg miatt)

Amikor jöttek a tolófájások, megkértek, hogy forduljak a hátamra, húzzam fel a lábam, asszem ki is voltam támasztva, tehát nem hanyatt hanem félülő pózban voltam. Kifejezetten a tolórész már nem fájt, csak túl akartam lenni rajta.

De tudod, jog ide, jog oda, ha akkor azt mondja a doki, álljak a fejemre, vagy másszak ki az ablakpárkányra, és csimpaszkodjak bele, megteszem, mert teljesen rábíztam magam.

2012. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
87%
Joga van (kéne, hogy legyen) megválasztani a szülési pózt, de nem hinném, hogy ettől lenne lelki v. szellemi "beteg" egy baba, mert anya nem olyan testhelyzetben szülte meg, amiben szerette volna.
2012. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok megint. Ahol én szülök majd, a harmadik emeleten van, az ablakpárkány elég necces... XD
2012. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
28%
Hát talán mert háton a legegyszerűbb? Te jó ég egyre elmebajosabb világot élünk. Hogy a fenébe lehetne még szülni? Oldalt fekve? vagy netán hason? Már a szülésből is kényelmi kérdést kell csinálni? A szülés nem wellness hétvége, mindenki tisztában van vele, hogy nem kellemes dolog, de azért szülnek otthon, fejen állva, aztán csodálkoznak, hogy megsérül a kisbaba vagy még rosszabb. Ne haragudj de szerintem ezt a pár órát mindenki kibírja háton, így a legtermészetesebb.
2012. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
2012. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
93%

Pénzbe kerül átalakítani a szülőszobákat, és mint tudjuk, nem veti fel éppen a kórházakat a pénz. És rengeteg kismama úgy van vele, hogy 12 órányi vajúdás után már azt mondja, mindegy, csináljanak velem amit akarnak csak legyen már vége. És sajnos ezt sulykolják a védőnők is, meg az idősebb generáció. Arról nem is beszélve, hogy a dokiknak így a legkényelmesebb, hát nyilván ők nem fogják forszírozni a térdelve szülést mondjuk...


Pedig biztos hogy pl rengeteg gátmetszés is elkerülhető lenne egy természetesebb pozícióval.


És igen, úgy szülsz ahogy akarsz, feltéve, ha olyan kórházba mész. Azt akarom ezzel mondani, hogy ha te mondjuk mindenképpen kádban akarsz szülni, akkor az ilyen felszereltségű 2-3 (?) db Mo-i kórház egyikében kell szülnöd. Ami ugyebár nem egyszerűen kivitelezhető, ha adott esetben vidéki vagy mondjuk.


De ez a téma tovább ragozható: pl miért nem lehet minden kórházban veled a kisbabád? Milyen jogon tartják külön szobában a nem bababarát kórházak? Stb. Érdekes téma, és véget nem érően lehet róla beszélgetni.

2012. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, bocs, ezt nem ide szántam :)
2012. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
95%

5-nek

De nagyot tévedsz. Nem így a természetes. Úgy a természetes, hogy pl. a gravitációt is felhasználod a kitoláshoz (ülő póz, szülőszék, google a barátod, keress rá).

2012. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként igen, oldalt fekve is lehet szülni :)
2012. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!