Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megbánhatjuk, hogy nem vállalt...

Megbánhatjuk, hogy nem vállaltuk be a 2. babát?

Figyelt kérdés
Van egy 20 hónapos kisfiúnk és már elég régóta szeretnék neki kistesót, de a férjem eddig nemet mondott. Mostmár ő is jobban hajlana még egy baba vállalására, csak az a gond, hogy egy házban lakunk anyóssal, de külön bejárattal. Szóval egy 4X4-es kis hálószobánk van, ahol a kisfiúnk is velünk alszik. Ide sajnos nem lehet még egy babát vállalni, vagyis az eszem ezt mondja. Még egy jó pár évig itt fogunk lakni, mire saját házat veszünk. De addigra meg már kb. 36 éves leszek,s akkor már nem szeretnék babát vállalni. Szóval nem tudom mit tegyek, mert félek, hogy évek múlva megbánom majd, de félek is bevállani.
2012. febr. 22. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt nektek kell tudnotok.


Mi is anyósékkal lakunk most 2 hónapos a picink de 30 éves korom előtt szeretnénk másodikat.Addig még van pár évem és majd meglátjuk,hogy lesz e vagy sem.


Bocs hogy nem adtam egyértelmű választ de mi is hasonló helyzetben vagyunk.

2012. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudtok valahol kialakítani egy külön kis helyiséget? Rossz ha ez az akadály, bár nincs gyerekem úgyhogy ne okoskodjak. De szerintem azt biztos nem bánnátok meg, ha mégis vállanátok, csak lennének kellemetlenségek, de talán lehet valami megoldást találni...
2012. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is anyósékkal lakunk együtt, de külön kis lakunk van. Itt is egy szoba van, konyha+ fürdő. Szeretnénk majd még 1 babát, de nem ide. A tető-teret akarjuk beépíteni, és majd akkor, és oda, ha készen van. Azt, hogy bevállaljátok-e, nektek kell tudni. Esetleg albiba elköltöztök, és akkor ott lehet több szoba, később vesztek sajátot, vagy a házhoz hozzáépítetek. Viszont, ha most nem vállalod be, szerintem évek múlva bánni fogod. De tényleg nektek kell ezt tudni, hogy milyen lehetőségeitek vannak.
2012. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én is azon a véleményen vok,hogy később megbánod,ha lemondasz a babáról! Átmenetileg sztem ki lehet birni a zsufoltsagot!ha komolyan tervben van koltozes.
2012. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
SZtem biztos, hogy megbánod,sőt talán a férjed is. Átmeneti dolog az, hogy most így éltek, de ha lenne második, talán nagyobb ösztönző erő is lenne. Arról nem beszélve, hogy testvérrel nőne fel a gyereked. Én minden kép testvér párti vagyok.
2012. febr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a kérdésed másik oldala leszek. Két lányom van 15 és 12 . Nem akartam több gyereket . Most 36 éves vagyok és 33 hetes terhes. Nem áll meg az élet 35 felett sem. Sőt ! Teljesen máshogy élem meg ezt a terhességet mint huszonévesen. Ne vesd el a gondolatot ,hogy harminc közepén szülj. A biztos háttér kell a gyerekeknek....
2012. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi albiban lakunk. 2,5 szobás, de az egyik kis szoba apa műhelye (itthon is sokat dolgozik). Így a másik kis szoba a 3 éves kisfiamé, a nappali-háló pedig egybe van. De most az anyagiak miatt nem merünk bevállalni még egy babát. Na meg nem akarjuk egy szobába tenni a 2 gyerkőcöt. (panel szoba, nem túl nagy) Így várunk, majd meglátjuk, hogy mi lesz 4-5 év múlva. Most leszünk 30 évesek, de ha lesz rá lehetőség, akkor 36 éves koromig simán szülök még egy babót.
2012. febr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami engem illet, semmilyen körülmény nem akadályozhatna meg abban, hogy tesót vállaljak. Szerencsére ebben a férjem is támogat. Mi 29 nm-en élünk (van mondjuk egy pici tetőterünk, ott alszunk), és így is bevállaltuk a tesót. Mi mondjuk tervezzük az építkezést, de ha nem így lenne, akkor is vállalnánk, mert szerintem nagyon szomorú dolog egykeként felnőni.
2012. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy 35 felett nem szeretnél babát. Én most azt mondom, ha vállalok 3.-at, azt csak 37 körül. Pihennem kell pár évet. Egyébként most jön a második. A nagy 22 hós és mind egy szobában fogunk aludni, pedig van több szoba is. Most költöztünk, nemrég egyszobásban laktunk és nem bántuk volna, ha oda születik.Ha már konkrét terv van , időzíthetitek akkorra a költözést amikor már a második kb. 1-2 éves lesz. De lehet, most még nem is kellene ezen idegeskedned.:-)
2012. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!