Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Mesélnétek nekem a...

Anyukák! Mesélnétek nekem a szülésetek megindulásáról és a szülésetekről? Hogy történt? Szüléstörténetek?

Figyelt kérdés

35 hetes vagyok, és sokan csodálkoznak, hogy nagyon-nagyon várom azt hogy szülhessek. Igaz első babám, így nem tudom mi lesz, mi fog történni, mennyire fog fájni. Kíváncsi vagyok, hogy elfolyt a magzatvíz, vagy fájásokkal indult és így tovább.

35 hetes kismami :)


2012. márc. 14. 14:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet,hogy nem ilyenre számítasz, mint az enyém, de leírom.:)

Sürgősségim volt!

Reggel felkeltem és ideges voltam, mert már több,mint fél napja nem éreztem mozogni a babám.

37+5 hetes voltam.

Bementünk fájásmérésre, ahol stabil szívhangja volt a babámnak, de nem mozgott.

Megcsászároztak és kiderült,hogy 4-szer a nyakán volt a köldökzsinór, de nagyon ügyes baba volt,mert nem mozgott, így nem húzta meg.

Ma már 3 hónapos nagyfiú!:)

Neked könnyebb szülést kívánok!:)

2012. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Minden történet érdekel :)
2012. márc. 14. 15:04
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Túlhordással feküdtem bent a kórházban, reggel 5.20-kor arra ébredtem, hogy pisilni kell. Megfordultam az ágyon, és éreztem egy kis pukkanást. Akkor kizúdult egy csomó magzatvíz, én meg félkómásan azt hittem bepisiltem. Azon agyaltam, hogy hogy fogok égni, ha ezt elmondom az ügyeletes szülésznőnek... Kibaktattam a wc-ig, és akkor láttam, hogy zöld víz ömlik belőlem, csengettem a szülésznőnek, ő szólt az ügyeletes dokinak. Bekísért a vajúdóba, gyors ctg, majd át az előkészítőbe. Ott borotválás, katéter be, át a műtőbe, gerincérzéstelenítés, és 6.37-kor felsírt a kislányom. :) ( Előre meg volt beszélve, hogy császár lesz, mert az 1 nappal azelőtti uh-n is faros volt. Itt meg nem vállalnak be 1. gyermeknél faros szülés levezetését.)
2012. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

kiírás előtt nap reggel fájásra ébredtem. lefürödtem, meg is erősödött a fájás, beállt.

akkor kitakarítottam (ezt mai napig nem értem :O), átnéztem a csomagomat és hívtam a férjem, hogy jöjjön értünk.

bementünk a kórházba, ott előkészítettek, majd kaptam oxitocint és 1,5 óra múlva megszületett a kisfiam :)


nem egy nagy történet az enyém, kívánom, hogy neked is ilyen szülésed legyen! :)

2012. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
-
2012. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

4nappal a kiírt után reggelire hagymás-szalonnás rántottát ettem, majd lepihentem, hogy kiheverjem a reggili fáradalmait..Persze fájt a hasam, de így bezabálni..kinek nem fájt volna?!Aztán dél körül felálltam, és azt hittem bepisiltem...Rájöttem, hogy mégsem én küzdök inkotenciával, és valószínüleg a Shrek4-et sem ma nézzük meg a moziban..Bementük, ráraktak egy fájásmérőt, ami azt mondta, hgoy nekem nem fáj semmi, így hát sétálgattam, majd egyre sűrűbben jártam wc-re, mert azt hittem a rántotta mozgolódik. Ezek már tolófájások voltak, de mivel mindenki azt mondta, hogy a gép szerint nem fáj semmi, és ma nem lesz baba, én hittem nekik. Egyszer "bekukkantott" a doki, aki kissé meglepődve risztotta a szülésznőt, hogy akkok aztán beöntés, borotválás, zuhany, de izibe, mert itten baba lesz..Mire a zuhany alá kerültem a hasam majd'térdig ért, és nem igazán akaródzott kimászni a meleg víz alól, ami nagyon jólesett..mivel, a géppel ellentétben én éreztem, hogy fáj. Aztán futás (szó szerint!) a szülőszobába, felugrottam az ágyra, már szóltak, is hogy nyomjak. 3 nyomás után megszületett az ágyugolyófutamban a fiam..

Nekem jó emlék volt, mert csupa rossz történetet hallottam és nagyon féltem, de így még két nyomás után arra is volt erőm, hogy a dokit kérdezgessem, hogy "vajon, én ezek után fogok még szexelni?, és hogy ugye tud matyóhímzést is"?

Még valami: én nem hittem/hiszek a homeopátiába, de én úgy rágcsáltam azt a kétfajta bogyót, mintha az életem múlna rajta. Hát, lehet, hogy nélküle másmilyen lett volna.

Kitartást neked, szép szülést, és utána jó babázást, erőt, egészséget!

2012. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan már 2 éve szültem, de 2x hazaküldtek, mondván lehet, hogy csak jósló fájások és csak hét múlva fogok szülni, vasárnap hajnal 4-kor kezdődött, mivel 1.baba ezért 6-kor már a kórházban voltunk, tájékoztattak, hogy akkor menjek vissza, ha már egy órája 5 percesek a fájásaim, így tettem du 2-re mentünk vissza, akkor 2 órán keresztül bent voltam megfigyelésen, azt mondták nem tágulok (szűk 2 ujjnyi) hazaküldtek. Tanács: vegyek forró fürdőt, mert ha csak jósló, akkor enyhíteni fogja a fájásokat. Egész éjjel ébren voltan 1 perces fájásokkal, de már nem akartam még 1x bemenni azért, hogy hazaküldjenek... reggel fél7-kor telefonáltam, hogy mit csináljak, mert már nem bírom elviselni a fájásokat, szájhúzva mondták, menjek be. az ajtóban elfolyt a magzatvíz egy része, bent kiderült, hogy belekakilt! Nagyon pipa voltam rájuk, 1 óra alatt tágultam ki 10 ujjnyira 8:48 perckor született meg az én kicsi lányom. Szerencsére komplikáció nélkül! Kicsit hosszú lett, bocsi, de még most is dühít a piszkos magzatvíz. most ismét babás vagyok, 15 hetes :)
2012. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 2011 novemberében szültem meg a kisfiamat. Én is iszonyúan vártam már a szülést. Pedig első baba. :)

Könnyű terhességem volt, semmi rosszullét vagy hányás. Csak citromfüggő voltam :D:D:D Na de az utolsó hónap már nagyon rossz volt. Úgy mentem mint egy teknős, állandóan pisilnem kellett és egész nap ettem...Vártam,a végét. A szülésem is könnyen ment. 3-szor nyomtam és már kint volt :):) A vajúdás része sem volt olyan borzasztó. Persze akkor nagyon szenvedtem egy jó 2 órán keresztül, de utólag nagyon megszépül minden fájdalom. :)

Egy pillanatig sem féltem a szüléstől. Tudtam, hogy bent nem marad, és jön aminek jobban mondva akinek kell. :)

Ja és fájásokkal indult, a doki repesztette a magzatburkot.

Boldog babázást kívánok és könnyű szülést!! :):)

2012. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

39 hetes voltam, 1 újjnyira már nyitva voltam 1.5 hete kb. Csütörtöki nap volt, másnapra országszerte hidegfrontot mondtak, amiből én úgy gondoltam, hogy nna, akkor az majd elindítja a szülést. Egész nap készülődtem, az utolsó pelusokat is kivasaltam, átnéztem a cuccokat, leboriztam magam mindenhol, hajat is mostam... kvázi teljes felkészülés a "hidegfrontra" :)

Este lefekvés (f10), 10 perc múlva éreztem/hallottam vmi pukkanást, felkeltem kiváncsian, hogy folyik-e alul vmi??? Esetleg magzatvíz..? Éreztem, hogy csordogál valami, majd pár mp múlva jött a zutty..

Én rohantam a fürdőkádba, férjem ugrott telóért és hívta a szülésznőt. Első gyerek lévén, bevoltam tojva teljesen.. uuhh.. milyen lesz majd, elfog-e folyni a magzatvíz vagy kell-e majd burkot repeszteni? Hány óra lesz a vajúdás, milyen lesz a szülés, kitolás...stb Agyban a szülés minden mozzanatát tudtam, csak ugye gyakorlatban nem. Tudtam, hogy a valódi fájás erős deréktáji fájdalom.. hmmm.. Eddig a napig csak mikkamakka fájdogálásocskák voltak, semmi komoly.. De mikor ott álltam a kádban és vettem le a vizes bugyimat stb, egyszercsak éles fájdalom csapott a derekamba, amiből rögtön tudtam, hogy nna!! ez az!! iiiiiiij... ez már komoly!! Aztán gondoltam, nna, lesz majd következő 10-20 perc múlva, de a francokat!!! Rá kb 3 percre a következő és következő... és....úristen... jön a gyerek, mint a tank! Nna, autóba be, 15 perc múlva a szülészeten. CTG, vizsgálat - 3 újjnyira nyitva voltam már, közben persze már szenvedtem, mint a kutya.. Közben beért a szülésznő csajszika is, bementünk a kijelölt szülőszobába, előkészített. Akkor persze már 4 újjnyira voltak nyitva és annyira fájt a derekam és egyben a görcs, amikor jött, hogy szó szerint összepisiltem magam vagy 3x is :( Mire beért a doki, éppenhogycsak volt idő epidurált adnia, amitől viszont rá kb 20 percre - a kitolási szakaszban nem tudtam alulra szorítani, igy az általános 3-4 tolónyomás helyett "szórakoztam" vagy tizszer is.. Végül a doki belém könyökölt (gyomorszájnál), s próbált segíteni a toláskor, ami viszont jobban fájt komolyan mondom, mint maga a görcs. :) Azt hittem már, hogy az agyam jön ki a fülemen és a gyomorszájamat a hátam alá próbálja tolni.. Nna, gondolhatod szidtam az egész családját magamban és vártam, hogy hagyja mááár abba, meghalok, nem kapok tőle levegőt.. nna, ezt vagy 3x megismételte/tük, mikor végre kibújt a drága. :) Mivel 3,5 óra telt el összesen (ágytól a születésig), kvázi gyorsan jött, sajnos felhasított belül is és kivül is repedtem a gátmetszés folytatásaként. Stoppolás 1 óra volt, addig Babócát a férjem dajkálgatta. Miután rendbe raktak, még maradhattak fél órát, majd lámpaoltást fújtak. Hát ennyi. :) Jó és "fájdalommentes" szülést kivánok Neked! És nooo para, túléled te is. :)

2012. márc. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
1.5 hónapja szültem, első baba. túlhordás miatt feküdtem a kórházban egy hetet. indítás várt volna rám reggel 6kor,de hajnali fél 2kor fájásra keltem. amikor indultam ki a szokásos "hajnali pisilésemre", elfolyt a magzatvízem. innen pörögtek az események, sűrűsödtek a fájások olyan gyorsan, hogy az érzéstelenítésre nem volt idő. 1,5 órát töltöttem a szülőszobán és érzéstelenítés nélkül megszültem az első kisfiamat. rengeteget köszönhetek a szülésznőnek, mert megúsztam egyetlen öltés nélkül. ilyen könnyű szülést kívánok neked is elsőre :D
2012. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!