Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki könnyebbnek...

Van olyan aki könnyebbnek élte meg a szülést, mint amilyen volt?

Figyelt kérdés
Leírhatod, hogyan zajlott...38hetes vagyok,már várom és kíváncsi vagyok, mert fogalmam sincs mire számítsak!

2012. márc. 15. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én! Már ott a szülőágyon azt mondtam, hogy jöhet a második :) Én nem jártam tanfolyamokra, de elmentem a szülőszobalátogatásra, és fejben többféle lehetőséget lejátszottam magamban. Azt mondogattam magamnak, hogy a gyerek a legfontosabb, nem szabad pánikolnom, vagy feladnom, ha fáj is, mert segítenem kell a babának megszületni. Úgy voltam vele akármennyire is akarok természetes úton szülni, ha azt mondják császár nem vitatkozom, ha így kell lennie legyen, de végül természetes úton jött a lányom. A szülésznő nagyon sokat segített azzal, hogy bíztatott. Amikor már nagyon látta rajtam, hogy nehezen bírom, mindig mondta, hogy sóhajtsam el a fájdalmat. Sokat segített! 5 óra 25 perc alatt szültem végül meg a 39. héten. Bízz magadban, a testedben! Mi nők kiváltságosok vagyunk, mert képesek vagyunk gyereket szülni. A tested tudja a dolgát nyugi! Gyönyörű szülést kívánok neked is! Leírhatatlan boldogság és megkönnyebbülés amikor megszületik a babád!
2012. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Összességében jól viseltem, csak nem igazán tudtam, mi történik velem. A 34. héten beindult a szülés, akkor 1 hétig tanakodtak a dokik, hogy akkor most megszüljek-e vagy sem. A 36. héten hazaengedtek, vagyis kikönyörögtem. Még aznap visszakerültem, magas lett a vérnyomásom és összeszedtem a kórházban egy kis hüvelygombát. Ezek miatt nem engedtek haza. Egész éjjel nem aludtam, vajudtam, reggel szóltam vizitkor, addigra 6 ujjnyira nyitva voltam. A dokim 9kor rámondta, hogy szülünk és a fiam 12.05re megvolt. Az a bizonytalanság volt kibírhatatlan, maga a szülés nem. Mint az első válaszoló, én is azt mondtam a szülőágyon, hogy jöhet a következő. Egy hangos szó nélkül megszültem.

A férjem annyit mondott, le a kalappal. Én nem éreztem, de még a mai napig azt emlegeti, hogy lilára szoringattam a kezét. :)

Könnyű, problémamentes szülést kívánok Neked!

20hkm

2012. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal rosszabbra számítottam, mint amilyen volt! Túlhordtam egy héttel, és az indítás előtti nap is mentem NST-re amit a szülőszobán csináltak, mert hétvége volt. Épp vajúdott egy nő, és elég hangos volt. Aznap délutánt végigbőgtem itthon, hogy mi lesz velem, ha ez ennyire fáj. Másnap aztán indítani kellett, kaptam prostint, és lettek öt perces fájásaim. De egyáltalán nem volt vészes. Egyszer csak elfolyt a magzatvíz, de mivel alig voltak fájásaim, kaptam oxytocint. Utána már 2 percesek lettek. Az már fájdalmasabb volt, de közel sem elviselhetetlen. Mint egy erősebb mensis fájdalom. A tolófájásoknál viszont mivel hiába nyomta a doki a hasamat, akkor sem tudott megszületni a tündérkém, így császár lett. Az volt a legrosszabb, amikor már jöttek a tolófájások (azok egyáltalán nem fájtak), és már nem nyomhattam, mert készítettek elő a műtétre, viszont az inger nagyon erős volt. Aznap mondtam a férjemnek, hogy én szeretnék még egy babát majd, pedig előtte csak egyet terveztünk :-)
2012. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy megosztottátok az élményeiteket.Próbálok pozitívan hozzáállni, talán úgy könnyebb lesz.

Minden jót Nektek!!:))

2012. márc. 15. 21:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babákhoz!!!
2012. márc. 15. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az első szülésre úgy mentem, hogy kb tudtam mi lesz- és hogy baba lesz a vége!! :), és viszonylag gyorsan meg is lett a baba 3.5óra volt a szülőszobán.

A második és harmadik szülésem viszont olyan szép és boldogságos emlék maradt a számomra, már tudtam mi fog velem történni, és tudatosan figyeltem a testem, a légzést a nyomásokat, éreztem ahogy a babák kifelé indultak belőlem- olyan csodálatos érzés volt az egész. Elmondhatatlan boldogságot érzetem mindkétszer, mikor a hasamra rakták őket, és először megpillantottam a kis felázott bőrüket, hajukat, pici ujjacskáikat...

Mikor kismama lettem velük az elejétől elképzeltem milyen szépen könnyen, kevés fájdalommal fogok szülni- az egész szülést szépen lejátszottam megamnak minden este fejben ... és úgy is lett mindkétszer.

Nagyon könnyen születtek meg, és sokkal kevésbé fájtak, mint az első. MOndjuk én jól tágultam, használtam a homeopatiat is, szülésznő tanácsával-felügyeletével. Biztos az is segített. Második-harmadik szülésnél semmi beavatkozás nem volt, se gátmetszés se infúzió... Elsőnél volt, de a 2-3.nál már nem is engedtem volna bekötni pl az oxyt, de szerencsére nem is merült fel, és idő sem lett volna rá, olyan gyorsan megszülettek. (50. ill 90.perc alatt.)

Sok sikert neked és remélem te is nagyon boldogan éled meg a szülést!!

:)

2012. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. márc. 17. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!