Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudnátok ajánlani valami jó...

Kékvirág10 kérdése:

Tudnátok ajánlani valami jó anyagot?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen ráakartam készülni a szülésre, de már nem fér bele, hogy megvegyen azt a 2-3 könyvet amit szerettem volna.

Tudnátok hasznos ONLINE OLVASNIVALÓT linkelni, amit érdemes elolvasni.


2012. márc. 16. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
hát anyagot nem tudok ajánlani, én úgy készültem rá a szülésre, hogy megnéztem pár részt Kandász Andrea - szülöszoba c. müsorából a neten, meg másfajta szülés videókat, de ez sokaknak nem jön be, de nekem nagyon segített, mert kb. tudtam hogyan is fog zajlani a dolog. még azt hozzáteszem, hogy nem féltem a szüléstöl egy picit sem, második babámnál sem :)
2012. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én sem félek, persze van bennem egy kis drukk, de úgy állok hozzá ha ennyi nő túlélte csak fog menni nekem is.:)

Ami inkább aggaszt az a gátmetszés és hogy egészséges legyen a babám, a gáti terület ellazítására akartam lfelkészülni .

2012. márc. 16. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Tapasztalati tanács!

A legtöbb és a legjobb amit megtehetsz magadért szülés közben az a helyes légzés hidd el rendkivűl ellazít és csökkenti a fájdalomérzetet.Nagyon nagy levegő beszív és nagyon lassan kifúj.Ezt gyakorold.Nekem annyira bevált.

Gátmetszést nem fogod érezni vagyis egy pici csípő érzést,mert akkor vágnak amikor tolsz.Az olyan elemi ősi erő,hogy nem érzel szinte semmi mást az ingeren kívül.MIntha székrekedésed lenne tolni is úgy kell majd,lefelé a hasadba ne az arcodat fújd,majd fel.A szemedet pedig erősen csugd be és a szádat is,mert nagyobb erőtt tudol kifejteni zárt szájjal.

A szülés után a gátadat sok sok zuhanyzással tudod lazítani,mert felpuhul,lazább lesz nem fogja húzni a varrat.Így maga a varrat szedés sem lesz egy picit sem kellemetlen,mert a laza cérnát is könnyebb elvágni,mint a feszeset.

Lehet használni jégtömböt is.A kinti hűtőkbe szoktak tenni jégakkut,ráhúzol egy gumikesztyűt amit a nővérke ad szívesen,és azt teszegeted a lábad közé amikor pihensz.Persze csak mértékkel,de nagyon jól tud esni.

Amikor már otthon vagy kíméletesebbé tudod tenni az ülést,ha egy úszógumit teszel a székre ágyba és abba-arra ülsz-fekszel.

A szeretkezést sem kell erőltetni én pl.4 hónapig nem tudtam "befogadni" a férjemet.

Nagyon sok sikert és egészséget kívánok nektek.!:)

2012. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
elsö vagyok, teljesen egyetértek a második válaszolóval, fogadd meg a tanácsait :) könnyü szülést neked és egészséges babácskát!
2012. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gátmetszéstől végképp ne tarts!Én nem is éreztem.Mikor vágták az kicsit égető érzés volt,de utána olyan gyorsan begyógyult!Egy kicsit sem fájt!A varrás sem fájt,és a varratszedés sem.Szerintem nem lehet könyvekből felkészülni a szülésre.Minden megy majd magától,életed legcsodásabb élménye lesz!Jó egészséget kívánok nektek!
2012. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha elküldöd az email címedet küldök.
2012. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!