Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak félelmeitek? Ha igen...

Vannak félelmeitek? Ha igen mik azok? És hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Értem itt az egész terhességet,a szülésig.

(pl.koraszülés,fájás gyengeség,sűrgősbeavatkozás,magzatvíz vétel stb...)


2012. márc. 25. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak. Elejében az volt nehogy elmenjen, aztán az hogy egészséges legyen, most így 31hét 3 naposan az, hogy nehogy köldökzsinór probléma legyen, nehogy meghaljon, még belegondolni, leírni is rossz. Az a baj, hogy túl sokat olvasok és így sok rémhír is akad az olvasnivalók között. A szüléstől annyiban félek, hogy ott is nehogy komplikáció lépjen fel, meg ilyenek. Már lehet tényleg betegesen félek... :(
2012. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy van.amik általában egy várandós nő fejében megfordulnak!!!

de van egy nagy félelmem is.a napokban derült ki hogy a méhnyakam meg van rövidülve 1,5 cm a 3 helyett.és ez koraszüléshez vezethet.és még csak 24 hetes vagyok.szóval nagyon félek.egyébként már a második babám.

2012. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Én is sokat olvastam, de szerencsére tudom azt, hogy a netes híreknek hinni sosem szabad. Egy valamitől féltem, hogy nehogy császár legyen a vége.
2012. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én attól féltem, hogy koraszülött lesz és azon aggódtam, hogy egészséges legyen.

A szüléstől annyira nem tartottam, az se érdekelt, ha császár lesz, az se, ha gátmetszés lesz, nem féltem a beöntéstől se és nem csináltam ügyet a borotválásból se. Talán attól tartottam még, hogy oxitocint kell adni.


Végeredmény: a második szülés majdnem koraszülés lett, benn feküdtem 10 napot, de annyira benn maradt utána, hogy a 39. hetet is betöltöttem.

Mindkétszer teljes nyugiban szültem, érzéstelenitő, gátmetszés, oxitocin, minden nélkül. Bármikor szülnék egy harmadikat is, szép élmény volt :)

2012. márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: na, még a köldökzsinóros dolgoktól tartottam én is, sok a rossz hir sajnos...
2012. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

23 hetes vagyok, és most perpillanat attól félek én is hogy koraszülés lesz, vagy bármi nagyobb baj. Anyukámnak sok babája elment, 6-ból ketten maradtunk meg a tesómmal, ezért nagyon félek, könnyen örökölhetem, hogy "gyenge" vagyok és nem tudom megtartani...

a szüléstől meg azért félek mert mivan ha gondok lépnek fel, mindig mindenhol vannak gondok :(

remélem mindenki megnyugszik velem együtt:) mert ezek tudom hogy lelkileg árthatnak a bébinek...


jo bébivárást mindenkinek

2012. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én az elején attól rettegtem, hogy elmegy.

Aztán attól, hogy baja lesz.

Az amniocentézist nem vállaltam, mert rossz érzésem volt és úgy döntöttem, hogy ha beteg is, akkor sem leszek képes az abortuszra.

A koraszüléses félelmem nálam bejött, de leállították 25 hetesen, azóta nagyon kímélem magam.


Most, 30 hetesen már nem félek. A szülést várom, mert nem első és tudom mivel jár. A fájdalom nem érdekel, csak az, hogy végre láthassam és megölhessem, ahogy most, hason keresztül.

2012. márc. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak félelemei, az elején, hogy nem marad veletek, egészséges lesz-e, és aztán a vizsgálatok mennyiségének növekedésével, nő az aggodalom is.....

Nekem 18 hetesen elkezdett keményedni a pocakom, rövidültem is, de még 3 cm felett van a méhnyakam a 26. héten. Aztán találtak egy csomó antigént, amit havonta ellenőriznek, most a májfunkcióimat nézik, mert a jobb bordám alatt nagyon fáj, lehet, hogy "csak" epe, de most félek, nehogy HELLP-szindróma legyen :(

De úgy néz ki, eddig minden rendben van, szerencsére, jó orvosom van, akiben és megbízom.

Szerintem az a fontos, hogy olyan orvosod, szülésznőd, védőnőd legyen, akivel meg tudod beszélni a problémáidat és segítsenek. Nekem szerencsém van.

2012. márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

huuu hetedik durva hogy elírtad :S

remélem elírtad...

2012. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nekem beindult 25 hetesen.

De már itthon vagyok és még egyben. :)

Éljen az orvostudomány. :)

2012. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!