Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznő kismamák jobban...

Szülésznő kismamák jobban félnek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Annyi mindent láttak már a munkályuk során, csak ezért kérdezem, ill. szülés után jobban átérzik a szülő nő helyzetét?
2012. ápr. 1. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz a válasz.

Én 12 éve vagyok szülésznő, most éppen nem, mert babázok :)

Nem féltem a szüléstől, nagyjából tudtam, mikor mi lesz, egyedül a fájdalomra nem lehet felkészülni.

Az első kettőt simán szültem, természtesen, minden féle beavatkozás nélkül.

A két kicsit már epivel, és egész más volt.

Sokkal kevésbé fáradtam el, és jobban tudtam örülni nekik :)


Az biztos, hogy mikor a 2 nagyobb után visszamentem dolgozni, teljesen máshogy álltam már a vajúdó kismamákhoz.

Még van 1 évem itthon, aztán újra dolgozok, ismét új tapasztalatom van, biztos, hogy több mindenkit fogok buzdítani az érzéstelenitésre, mert nálunk még nem divat, és ki kell könyörögni :D

2012. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de ez a kérdés engem is érdekelne, mert másod éves szülésznő hallgató vagyok, babát diploma után tervezek, de érdekelne a tapasztalat :)
2012. ápr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem szülésznő vagyok, de egészségügyis és láttam már minden félét (mentőn és kórházban is), jövőre tervezzük a babát. Hát én be vagyok tojva, hogy őszinte legyek :))) Néha szeretnék tudatlan lenni, nem fejből sorolni a lehetséges szövődményeket, stb. stb. Azért túl fogom élni én is, csak szerintem pszichikailag megterhelőbb lesz. :) De várom már nagyon!
2012. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez alkati.Aki az én szülésznőm volt-és most is Nála szülök majd-a múltkor azt mondta,hogy Ő már a kapuban kérni fogja az EDA-t,mert ezt nem lehet kibírni,és különben sem akar szülni egy jóóóóó ideig.Ennek 4 éve,és úgy tudom,rajta vannak a baba-ügyön.A kisfiam ovis társának az anyukája is szülésznő,Ő most várja a 2. babát,de nem fél.Az első császár volt-faros volt a baba,ráadásul nem is tágult-,most is az lesz.Ennek ellenére azt mondta,ki lehet bírni,ez ezzel jár.Az én szülésznőmet(Hajdú Barbara) mindenki dicséri-itt is csak jókat olvasni róla,mindenki mindenkinek ajánlja-,anélkül,hogy szült volna nagyon empatikus,együttérző,és segítőkész.
2012. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!