Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4 hete szültem. A 6 hét szex...

4 hete szültem. A 6 hét szex mentes életet e kell tartani? Gumival se lehet? (ha kell kivárjuk) csak érdekel, hogy volt e valaki aki nem várta ki és lett e gond belőle? (nem arra gondolok, hogy újra terhes lett)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
misem vártuk ki 2 hét után gumi nélkül szeretkeztünk azonkivül h nagyon fájt nem lett semmi baj
2012. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor sokkal nagyobb a fertözésveszély, akár gumoval, akár nélküle. Ha neked megéri megkockáztatni, hogy méhgyulladásod lesz, akkor nem kell kivárni...
2012. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves 2. írtam, ha kell kivárom nem kell lepontozni egyből :P nem értem az ilyeneket..lásd az elsőt normálisan tud írni neki se lett baja csak rákérdeztem nem írtam,hogy irány az ágy....úgyis kivárom ha muszáj ha a 9hónapot is kibírtam (előzmény miatt szex nélkül)meg folyás is van addig úgyis tilalom!!! csak kérdés volt mi van ha...mindegy valaki már konkrétumnak nézi ezt is
2012. ápr. 1. 18:45
 4/17 A kérdező kommentje:
ui: saját és a babám egészsége FONTOSABB!!!!
2012. ápr. 1. 18:48
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes kivárni. 2 hét már nem sok. Mi kivártuk, de olyan volt a szex, mintha a szüzességemet vette volna el a férjem. :) Felléphet akármilyen gyulladás, ha hüvelyen keresztül szültél, akkor hámsérülés, a gát környéke lehet érzékeny, ha császárral szültél, a hegnél fájhat, ill hegszétválás lehet.
2012. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
mi 4 hetet vártunk,de én 2 hétig véreztem utána semmi gondoltunk várunk még 2 hetet és szépen gumival öregesen akcióztuk :):):)és nem lett semmi bajom.....de ha van folyásod inkább várj
2012. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sima szülés volt.vérzés nekem sincs már csak a tisztasági betéten van ilyen rózsaszínes valami.Köszi a 2 utolsónak ja és neked is első :D(neked is 2. de nem kioktatni kell pláne ha első szülésem volt-de ezt nem írtam)


ezt olvastam:

"A normál szülés után a gátvarratok gyorsan gyógyulnak.

A kismama igényelheti a dédelgetést, simogatást.

A hüvelyizmok is 4-5 hét alatt regenerálódnak oly mértékben, hogy folytatható lehessen a nemi élet. Addig is a petting elkezdhető. Ujjal, szájjal, nyelvvel ingerelhetőek a külső női nemi szervek. Most is igaz, hogy a kismama képes az orgazmusra ily módon, és ennek semmiféle negatív hatása nincs. A hüvelyi behatolással azonban valóban kell 4-5 hetet várni. A nőgyógyászok néha túloznak azzal a 7 héttel. ? De ezt a kontrollvizsgálatok alapján tisztázni lehet a nőgyógyásszal, illetve szerintem ebben a legilletékesebb az anya érzete, vágya és a gyengéden elkezdett tapasztalat. Tehát az aranyszabály: szülés előtt, szülés után is lehet szeretkezni, előtérbe helyezve a pettinget ill. az orális szexet. (kölcsönösen.) A szexuális intimitásra, testi kontaktusra, és az orgazmusra ekkor is szüksége van (lehet) a babát váró-fogadó szülőknek."

2012. ápr. 1. 19:06
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Mi mindkétszer 4 hétig bírtuk ki szülés után, semmi gond nem volt, én már nem véreztem akkor.
2012. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

A második vagyok.

1. A kérdezöt nem lehet lepontozni, ezért nem értem, mit akarsz - még akkor sem tudnálak lepontozni, ha akarnálak, de a pontozást eleve hülyeségnek tartom.

2. Szerintem normálisan válaszoltam, megint nem értem, mi a bajod a válaszommal.

2012. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem mindenkepp erdemes betartani a 4 hetet, az a biztos. De, ha ennyire szeretnetek, akkor menj el nodokihoz, hogy vizsgaljon meg es tanacsolja-e a korabbi szexet.

Off: nem kotozkodes, de en sem ertem, mi a baj a masodik valaszoloval, szerintem is normalisan valaszolt.

2012. ápr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!