Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megakartam nézni a placentát...

Megakartam nézni a placentát szüléskor, de nem engedték, "kikanalaztak", de kérdésemre, hogy "maradt bent vmi? " flegma választ kaptam. Szerintetek elsunnyognak vmit az orvosok?

Figyelt kérdés
3 napig szivárgott a vizem, mert az orvosok benézték...aggódom, mert úgy érzem vmit nem mondanak el nekem! Szerintetek csak túlreagálom?
2012. ápr. 5. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem lesz gond.Ez csak neked volt nagy esemény,ők csak a munkájukat végezték,valószínűleg ezért flegmáztak.

Persze,ha úgy érzed,hogy valami tényleg nincs rendben,akkor vizsgáltasd meg magad!

2012. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Egyet értek az előző válaszolóval. Ha nem bízol a dokidban, menny elegy másikhoz, hogy nézzen meg.

6 hetes kontroll úgy is lesz, ott van UH is, legalábbis nekem volt.

Ott látszik, ha valami nem oké.

Nyugi!

Babázz! A vérzés sokáig meg lesz! Kb 3 hét legalább.

2012. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha kanalaztak akkor éppen hogy nem veszik félvállról, engem nem kanalaztak pedig szakadt a lepény és maradt is bent valami. Azért lehettek flegmák meg azt kérdezted lényegében hogy nem követtek-e el műhibát, amire természetesen nincs mit válaszolni. Biztosan odafigyeltek, ne aggódj.
2012. ápr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes a hozzáállásuk! Nekem mindkét szülésem után nemhogy megmutatták, még azt is elmagyaráztàk, hogy feküdt benne a baba...(mondjuk fogadott orvosom volt, aki maximálisan odafigyelt mindenre)

Ha Te a saját egészségeddel kapcsolatban kérdezel kötelesek lennének tisztességesen tájékoztatni, és nem flegmázni!

2012. ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, miért flegmáztak, semmi joguk rá!! Önmagaddal kapcsolatban minden tájékoztatás megillet, ha akarod, megnézheted a méhlepényt, kötelesek bármilyen rólad szóló dokumentációt elérhetővé tenni számodra, stb.

Pont az a baj itt Magyarországon, hogy alig néhányan akarnak élni a jogaikkal. Egészen más orvosi ellátást kapnánk, ha mindenki ismerné a jogait és ki is nyitná a száját.

2012. ápr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
SZia nekem a lányom már 9 hónapos az egész szülés egy katasztrófa volt életem legszabb napjából a leg rondábbat varázsolták elő az orvosok.a kis történetem anyi lenne hogy amikor bementem hogy 5 perces fájásaim vannak akkor csak anyit mondtak hogy menjek be a vajjúdóba és maradjak ott csendben kb 1.5 óra mulva jött egy nő aki azt mondta hogy most szedjem a cókmókom mert burokrepesztés lesz átmentünk szurkáltak és a végén kiderült hogy már nincs burok mert elszivárgott magzatvíz akkor bementünk a szülőszobára és 17 óra 2 perces fájások után azt mondták hogy hát nem vették eddig észre de a gyerek nyakán van a zsinór duplán és azért nem tudom megszülni, ekkor jött az orvos a vácummal, és kiszedte a lányom, utána kitépte a lepényt mondván hogy nincs idő arra hogy megszüljem azt is és utána vittek engem a műtőbe mert szakadt mindenem a lányomat meg az inkubátorba a PIC osztályra szerencsére csak fél órát volt ott, köszönhető annak hogy akkor nem volt csak levegője amikor jött a fájás de azért köszi hogy enyire figyelmetlenek
2012. ápr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mikor szültél? Hogy érzed magad?

Azért kérdem, mert amikor bent voltam a kórházban, egy nőben bizony benne hagytak a placentából egy darabot. De neki szülés után 1 nappal nagy láza lett, és görcsölt. Ha nem tapasztalsz ilyeneket akkor szerintem nincs semmi gond, mert a szervezeted jelezné, ha valami nem lenne rendben.

De ha biztosra akarsz menni akkor menj el vagy a dokidhoz, vagy abba a kórházba ahol szültél, és mond el hogy szerinted nincs valami rendben.

De szerintem ne aggódj, minden rendben lesz.

2012. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

2003-06 szültem első gyermekem fogadott orvosnál akihez minden hónapban jártam enyhén szólva lesza....ta a fejem szüléskor elment egy másik városba terhesgondozásra. Közölte velem várjak míg visszajön reggel 6-kor kezdődtek a fájások délután 6kor ért vissza a kórházba. Majdnem ki voltam tágulva de nem repedt meg a burok. 18-kor burkot repesztett burok repesztés után jöttek a fájások 19-45kor megszületett a lányom majd közölte a doki jó lenne ha sietnénk mert ő már ma piszkosul elfáradt majd kitépte a placentát összevarrt és elment 5. nap varrat szedés majd, haza mentünk a babával. A dokival megbeszéltük nem lesz a 6 héten vizsgálat mert akkor szabadságon lesz majd csak a 7 héten. 6 hétig vérezgettem barnáztam azt hittem ez normális 7hetes lett volna a lányom kedden engem hétfőn vitt be a mentő sürgősen meg kellet operálni FÉRFI TENYÉRNYI magzatburok maradt bent ami féltokozódót a méhem falára akkor már nagyon véreztem rosszul voltam Műtét közben sérült a méhem ahogy lekaparták a bent maradt szöveteket. Ha azt érzed valami nincs rendben vizsgáltasd meg magad nehogy baj legyen!!!!!!!!

2012. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem voltam lázas és igazából a hasam sem fájt csak vérezgettem. nagyon komoly gyulladást kaptam a bent maradt magzatburoktól.
2012. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!