Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell főként becsomagolnom...

Mit kell főként becsomagolnom a Kórházba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

30 hetes vagyok, hamarosan megyünk. Pokróc, babaruha (body, rugdalódzó), babapopsikenőcs, textilpelenka, babapopsitörlő...? Cumit vigyek? Mindent becsomagoltam?



2012. ápr. 6. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

pelenka,nálunk kérték

cumit én vittem be

2012. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kórházfüggő is... melyikbe mégy? És Magadra is gondoltál? Eldobható bugyi, Tena...ilyesmik.
2012. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Főleg a babára :)

A Bajcsyba megyek, a Budapestibe.

2012. ápr. 6. 22:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, ott kincstári ruhában voltak a picik. Pelust és popsitörlőt kellett vinni, krémet adtak. Én vittem pelusozó-alátétet is, ami jól jött, mert ugye az ágyon kell átpelusozni és a fiam eleinte mindig össze-vissza pisilt amikor kibontottam, egy egész csomagot elhasználtam emiatt (a lányom születésekor is vittem, neki 1 db kitartott az egész kh-az időszak alatt, de mégiscsak jó volt, hogy nem az ágyneműmön babráltam a pelsussal...) Textilpelust is vigyél vagy kettőt-hármat sztem.

Én cumit nem vittem, mondjuk ha kellett volna (amúgy az egyik fajta promóciós csomagban szokott lenni MAM újszülöttcumi, sokan azt fertőtlenítették le és adták a babának)

én vittem vékony cérnasapit és jól jött mindkétszer, mert a folyosón huzat volt általában és jóval hűvösebb is, mint a szobákban.

Ami nagyon jól jött mindkétszer: kézfertőtlenítő szappan, ugyanis sem a mosdóban sem a szobában nem volt szappan egyáltalán... (aztán meg szoptass meg lásd el az újszülöttedet, bah! szóval én vittem mindkétszer és az egész szoba az enyémet használta, mert hiába szóltunk a takinéninek, nem hozott szappant)

magadnak tegyél még be betétet a gyerekágyas vérzésre, ha lehet, ne always vagy hasonló műanyag bevonatú fajtát, hanem vagy pamutos borításút, vagy anionos betétet, vagy steril gézbe csavarj be steril vattát - amúgy ilyet adnak a legtöbb kh-ban is, ha kérsz. Az első pár napon nekem jól jött hogy vittem inkontinencia betétet, de utána elég volt a sima éjszakai is.

vigyél egy konyharuhát+szalvétát vagy papírtörlőt ami mindkettőnek jó, meg evőeszközt (olyan kést amivel a zsemlét vágni lehet :) ) és jól jöhet egy műanyag ételtartó doboz is, hogy tárolhass benne ezt-azt amit nem eszel meg azonnal.

2012. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vigyél bögrét is..
2012. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor olyan fertőtlenítős szappant vennem kell... Megpróbálok mindent hamar elintézni, hogy készenálljunk.
2012. ápr. 6. 22:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Én vittem a babának kiskesztyűt is, ha nagy lenne a körme, ne csikarja össze magát! Mellszívó sem árt neked ha ugy beindul a tejcsi! Pelust vigyél! Sok szerencsét, jó egészséget kívánok nektek!
2012. ápr. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is a Bajcsyban szültem,és júniusban is ott fogok.Ruhát adnak a babának,de pelus,krém,popsitörlő kell.Vékony plédet is adnak a babának,de viheted a sajátod is csak figyelni kell a saját babaruhákra,is fürdetésnél összekeverjék a kórházival.
2012. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Engem kiírtak június 15-re, nem tudom, kinél szülök, nem fogadtam szülészt.

Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 7. 19:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok,én júni 13-ra vagyok kiírva,most én sem fogadtam senkit.Csak reménykedem,hogy a Fábián lesz ügyeletben. :)
2012. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!