Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39+2 hetes kismama vagyok....

39+2 hetes kismama vagyok. Eddig nagyon vártam, h megszülessen a kislányom, de a ma reggeli vizsgálat óta rettegek a szüléstől. Ez normális? Akik már szültek: kérhetnék egy kis biztatást?

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam dokinál, NST-re indultam csak, de meg is vizsgált, C:2111, tehát 1 ujjnyira nyitva vagyok. A vizsgálat eléggé fájt, főleg az a része, amikor a magzatvizet akarta megnézni egy nagyobb "csővel" (nem tudom, mi a neve), mivel nem volt kisebb... (nem magándoki, SZTK-ba járok). Mivel sehogy sem akart összejönni, m túl nagy volt, próbált vmivel tágítani, de úgysem jött össze. Én már majdnem sírtam, annyira fájt. Végül átküldött az SZTK-ból a szülőszobára, h ott csinálják meg a magzatvíz vizsgálatot. Átmentem, ott egy másik doki is megnézett, az még jobban fájt. Azóta vérezgetek, görcsölgetek, alig tudok menni. Ja, az SZTK-ban azt mondta az orvos, h ne várjunk hétfőig, vasárnap reggel menjek be ismét vizsgálatra a szülőszobára...Be fogok menni, de nagyon-nagyon félek! Félek, h már haza sem engednek (25-re vagyok kiírva). Mi van, ha megindítják a szülést? És én úgy tudtam, csak a 40. héten csinálnak magzatvíz vizsgálatot, ha minden rendben van, a szülőszobán is csak nézett a doki, h még minek küldtek át 39 hetesen... :S

Eddig alig vártam, h meginduljon a szülés, vártam nagyon a kislányomat, de most nagyon beijedtem, h már ilyen közel van...Ráadásul itt az oldalon is olvastam már többször, h a magzatvíz vizsgálat után másnap vagy még aznap megindult a szülés...Lehet, h ki sem húzom vasárnap reggelig?? És, ha mégis kihúzom addig, akkor vajon hazajöhetek még a vizsgálatról, v már bent tartanak és "megszülesztenek"??

Nagyon-nagyon félek!!! :( Mi fog történni??


2009. jún. 19. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Én még csak nemsoká fogok szülni, így nem tudom pontosan mi vár rád - bár egyébként sem hiszem, hogy tudnám. A lényeg szerintem, hogy ne a félelmeidre, az ellenállásodra figyelj, hanem arra ami a célod, amit szeretnél. Segíteni a lányodnak világra jönni. Nemsoká találkozni vele. Ez most a dolgod, ha erre figyelsz biztos könnyebb lesz. Tudd, bármi is történik, az ezért van, még ha átmenetileg kellemetlen is. Könnyű szülést kívánok!
2009. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

NE fél Drága!

A magzatvízvizsgálat valóban fáj, de csak először, és minden vizsgálat már kevésbé fog fájni.

Valóban nem szoktak előbb, csak a túlhordás napján, és onnan 2 naponta csinálni, nem tudom miét küldtek el téged, de végül jobb, ha megnézik.

Igen, van rá esély, hogy beindítja a szülést, ettől ne félj és ne ilyedj meg:-)

A vérzés, enyhe györcs is normális, de ezeknek el kéne mulnia pár óra alatt.

Vasárnap menj be, de könyörgöm, ne félj!!:-)) A vizsgálat lehet fáj, de semmi más nem fog történni. Nem fognak bennt tartani ok nélkül, és nem fogják megindítani sem. Minden kórháznak megvan a maga protokollja, hogy mikor indít szülést, általában 7-10 napot engednek túlhordani.

ÉS a szülés abszolut nem ilyen jellegü fájdalom, sokkal elviselhetőbb! Ettől sem kell tartanod.

Én 8 napot hordtam túl, 4X voltam magazatvízvizsgálaton, és semmi baj nem volt.

Ha van kedved, kell egy pár megnyugtató szó, írj bátran privit!Ha tudok, segítek:-)

2009. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Az orvost kéne megkérdezned, hogy miért vizsgált meg. Nyugi, ha baj lett volna, már haza sem enged. De inkább egy "korai felesleges" vizsgálat, minthogy baj legyen!!! :) Nekem is fájt az első magzatvízvizsgálat, azt mondta a "kedves" doktorúr, hogy még a terhességre sem vagyok felkészülve, nemhogy a szülésre... Még két ilyen vizsgálaton voltam, a harmadikról már a szülőszobára küldtek. Nekem mondták, hogy ne ijedjek meg, ilyenkor előfordul vérezgetés, görcsölés. Szülés után viszont a másik doki megjegyezte, hogy milyen nagy a fájdalomküszöböm. Tehát ne aggódj, ez tényleg más fájdalom! Egy kórház sem tart bent, ha nem muszáj, nekik kell az ágy, nem fogják feleslegesen megindítani a szülésedet sem. Az enyémet indították, délben, fél 5-re megvolt a babám. Fájásom egyáltalán nem volt, csak haskeményedésem, meg ki voltam tágulva. Kaptam infúzióban oxitocint, hogy fájások legyenek, aztán burkot repesztettek. Én örülök, hogy így történt és nem otthon folyt el a magzatvizem, vagy nem arra ébredtem hajnalban, hogy fájásaim vannak. Szerintem természetes, hogy kicsit beijedtél, de tényleg nyugi, nem lesz semmi baj! Életed legkülönlegesebb, legszebb élménye lesz!


Gyors és könnyű szülést kívánok!

9,5 hós anyuka

2009. jún. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Szia!Én már 2x szültemm és most várom a 3. babámat.Ne félj.Bár hitegetni nem foglak és hazudni sem.Lairhatatlan fájdalommal jár a szülés.De az csak pár óra amit ki lehet bírni.Párod segíthet átvészelni vagy ha már nagyon nem bírod vannak fájdalom csillapító motszerek.Ami utána jön na az maga a csoda.Ahogy először rád néz a kicsi,ahogy először szopizik meg amikor csak ketten vagytok és megérzed azt az érzés hogy igen ő az enyém én vagyok az anyukája.Határtalan szeretet fog eltölteni és feletteti veled az összes fájdalmat!:)

Szép,könnyű szülést kívánok Nektek!:)

2009. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Ne félj!! Ne hagyd, hogy egy ilyen furcsa "malőr" vizsgálat elvegye az örömödet, hogy látod végre azt a kis csöpp csomagot!!! A fájások fokozatosak, feldogozza a szervezeted közben, hogy megszokd őket, és ha fáj is, nem hirtelen, gusztustalan fájás, ne aggódj!! Én bármikor szülném újra a következőt, ha tehetném, akkor ajándék egy ilyen kis bébi!!

Egy 2.5 hós baba anyukája

2009. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Egy kicsit megnyugtattatok! :)

Éjszakára elmúlt a görcsölgetés, a vérezgetés is, viszont ma reggel 6 előtt 10 perccel elment a nyákdugó... Tudom, h az hetekkel előtte is távozhat, de úgy érzem, ebből lehet ma valami...A hasam és a derekam is elkezdett ismét fájdogálni, nyilallgatni...Bár még mindig rendszertelenül...Nem tudom, de azért szurkoljatok! :D

2009. jún. 20. 07:03
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

SZIA.NE FÉLJ NEM LESZ SEMMI BEJ,MEG AKAR MÁR SZÜLETNI A PICIKÉD.LEHET A MAGZATVÍZ VIZSGÁLAT IS RÁ SEGÍTETT PICIT,DE ÉRETT MÁR A BABÁD A KINTI VILÁGHOZ.HA MÉG EGYBEN VAGY ÍRJÁL HOGY MI VAN VELED!HA MENNI KELL AKKOR PEDIG KÖNNYŰ SZÜLÉST KÍVÁNOK.

22 HETES KISMAM

2009. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Szurkolunk:) ÉS ha pár órán belül nem írsz,tudni fogjuk,hogy érkezik a picikéd :)
2009. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

:( Még mindig semmi...még a fájdogálás is elmúlt!

Biztos nem akar ilyen hűvösben kibújni a drágám :D Na, de hátha éjszaka...vagy holnap a vizsgálat után :P

2009. jún. 20. 16:48
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon szurkolok és tényleg ne félj. Nem tudom milyen a magzatvíz vizsgálat, és sajnos a szüléshez sem volt szerencsém, mert császáros voltam (a szemem miatt eleve az lett volna, de a végső ok a rossz szívhang volt), de tudom mit érzel. 37+4 hetesen szültem, sírva, rettegve indultam el itthonról. Még nem éreztem felkészültnek magam, még kellett az a 2 hét, féltem a műtéttől. Utólag viszont nem bánom, hogy így történt. Amikor született volna, már 2 hetes volt és nagyjából túl voltunk a kezdeti nehézségeken (múlóban volt a sárgaság, egyre szebben szopott). Szóval ne félj, erre nem lehet felkészülni.


11 hetes kislány anyukája

2009. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!