Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van rajtad alul mikor már...

Mi van rajtad alul mikor már a korházban vajúdsz és folyik belöled minden?

Figyelt kérdés

Lányomat külföldön szültem és mikor elkezdett folyni a magzatvíz adött rám a bába egy hálos bugyit betéttel amit mindig cserélt mikor megvizsgált, mert folyamatosan folyt a magzatvíz kicsi vér stb... Akkor öltöztem át kisruhában, de akkor még sétálni küldtek, majd a szobában is állva vajúdtam míg jöttek a tolók.


Itt sokszor olvasom, hogy hálós bugyi+betét a szülés utánra. De vajúdás közben mit hordtatok?

Most gondolkodom hogy mit vigyek a másodikhoz míg nem folyik el a magzatvíz, vagy ha itthon folyik el akkor mit vegyek fel.



2012. ápr. 22. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem adtak papír vattat, azt fogtam a lábam köze. Mondjuk én labdán vajudtam többnyire, igy nem volt gond. De akkor sem esett ki, amikor elmentem pisilni. Annyira nem voltam gyors. :)
2012. ápr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már bent voltam a szülőszobán és ott vajódtam akkor egy kórházi hálóing volt rajtam és adtak egy papírvattát a lábam közé.
2012. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem itthon egyik kórházban sem lehet rajtad ilyenkor semmi. Nekem már az osztályról (bent feküdtem egy ideje) úgy kellett átmennem a szülőszobába mikor elkezdett folyni a víz, hogy csak egy betétet kaptam a lábam közé. Ez így volt végig. A labdán pedig úgy ültem, hogy kivette a szülésznő a betétemet erre az időre és a labda volt leterítve jó vastagon lepedővel. A hálós bugyi nagyon jó, de én azt is csak akkor vehettem fel, mikor szülés után visszavittek a szobámba.

Szép szülést kívánok!!! :)

2012. ápr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam Tena bugyi volt, amikor csordogált a magzatvíz. Ebben rögtön benne van a betét is, és mikor elhasználódott, csak oldalt letéptem magamról, és felhúztam a következőt. Nagyon kényelmes, jó ideig itthon is ilyet hordtam, mert nagyon erősen tisztultam (császároztak). Tény, hogy nem olcsó, de nekem nagyon megérte, ha lesz még egy gyerek, tuti akkor is ilyet veszek.
2012. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ez a tenna bugyi megoldás tetszik, lehet veszek (itt is van tenna), ebbe akkor nem kell betét?

Mert elsönél arra nem gondoltam hogy ha otthon folyik el akkor mit veszek fel, mivel tudtam hogy bent adnak nem is gondoltam rá.

Most viszont valahogy be kell érnem a korházba, és az is lehet hogy ott a vizsgálat közben folyik el.

Múltkor szerencsém volt, mert rendesen voltam felöltözve bugyi+farmer. majd bekötötték a tüt a kezembe és felálltam és hopp éreztem hogy gyorsan le kell tolnom a nadrágot. De a bugyi szemét lett (persze nem nagy baj), de azon gondolkodtam ha sétálás közben a korház másik felében folyik el vagy a parkolóban az sokkal gázabb. Meg lehet utolsó idökre éjszakára is hordok majd.


valahogy az elsönél ilyenre nem gondoltam.

2012. ápr. 22. 10:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vajúdás közben papír vattát adnak ,ezt szorítgatod....

Otthon én az utolsó hetekben a párnám alatt textil pelust tartogattam ha mégis megindul a magzatvíz...

Én négyszer szültem háromnál kellemes időben így nem vettem fel csak szoknyát köntöst és textil pelust szorítottam lábam közé.

Szép szerencsés szülést!!!

2012. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ilyen a tena bugyi. Ebben benne van gyárilag a betét, nem kell külön belerakni semmit. Én a kórházba menet is ilyet húztam fel, mert nekem is az volt a gondolataimban, hogy ha elfolyik, nem akarom összecseszni a ruhámat, a kocsit, mindent. Különböző méretekben kapható, 8 db volt kb. 2000 Ft a müllerben. Ilyen a csomagolása:

[link]

2012. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyben folyt el a vizem,pont egy vizsgálat előtt fekve...Akkorfelállítottak kifolyt a többi is...Így én utána bugyi nélkül voltam,de nem folyt már más...Bár mi 1,5 órát töltöttünk csak a szülőszobán :)
2012. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én mindháromszor a saját polómban és bugyiban voltam. és kaptam papírvattát. Próbálták mondani nekem,hogy a bugyit őknem akarják engedni, de ezen jót nevettem és inkább felvettem és levettem a vizsgálathoz. Nekem így volt kényelmes és én szültem,nem ők.
2012. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Adtak egy kórházi hálóinget, és igény szerint bármikor le lehet zuhanyozni, akár ott is lehet maradni a zuhany alatt ha úgy könnyebb.
2012. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!