Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent a szülés visszatart...

Mit jelent a szülés visszatartás, pontosan, hogy működik ez, hányadik hétig tartják vissza a babát?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 26. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

36-ik hétig tartják vissza ahol lehet.

hogy müködik nem tudom, de általában 1-2 hetet szokott müködni csak.

2012. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt honnan veszed első, hogy 1-2 hétig tart???


Nekem a 34. héten voltak kisebb fájásaim, a kórházban infúziót kaptam, ami görcsoldó, izomlazító volt. elmúltak a fájások, és a 41. betöltött héten szültem.

2012. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy tudom, hogy a betöltött 36 hét után nem tartják vissza, ha beindult a szülés.

Viszont vannak olyan esetek, amikor muszáj a babának megszületni. Egy szobatársamnak szivárgott a magzatvize, 33 hetesek voltak. 3 napig figyelték, nem állt el, így muszáj volt megszülnie a fertőzések, stb miatt. Pedig nekem sanszosabb volt a szülés.

Nekem betöltött 34 hetesen indult meg, kaptam tüdőérlelő injekciót, infúziót, 1 hétig figyeltek, hogy szülök vagy bent marad még. Végül betöltött 36 hetesen szültem meg. Így is 3280 gramm és 51 cm lett.

26hkm

2012. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem 36+4 naposan fektettek be, és majd csak a 37. héten engedtek haza. Olyan jól sikerült a visszatartás, hogy a 41. hét előtt 1 nappal szültem meg.
2012. ápr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is betöltött 36. hétig tartják vissza!


Nekem 31 hetesen indult be a szülésem fájásokkal!Berohantunk a kórházba,és kaptam egy szteroidos injekciót (a kicsinek tüdőérlelő),és utána CTG-re tettek,és folyt az infúzió!Este értünk bereggelig lement 3 infúzió,és akkora múltak el a fájások!Viszont elment a nyákdugóm,és a méhszáj 1222 lett!Tehát teljesen megrövidült améhnyak és 2ujjnyira kinyíltam kívül belül!Nagyon féltünk,hogy tényleg korababánk lesz!

a 35, hétog feküdnöm kellet de otthon!Utána már nem!39+4-re született a lányunk!Szóval csak 3nappal akiírt előtt!



A 36. hét meg tuti,hogy addig tartjákvissza,mert most félő volt hogyújra bekövetkezik,de már 38 hetes vagyok,és egyben!:)



2 éves kislány és 38 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

36. hétig.

Én fájásokkal mentem be a kórházba 31+5 hetesen,kaptam infúziót 24 órásat,tüdőérlelőt a picinek,majd ismét 24 óra magnézium infúzió mert ahogy lefolyt az első,megint görcsöltem.A másodiktól elmúlt,kívül belül 2 ujjnyira kinyíltam.Aztán 10 nap múlva hazaengedtek,szigorú fekvés otthon betöltött 36 hétig.38+5 hétre született meg a fiam.

Én pl olyan kismamákkal voltam egy kórteremben akik szintén fájásokkal mentek be de nekik szivárgott a magzatvíz is.Ők 1x kapnak ilyen visszatartó injekciót vagy infúziót és utána várnak,de ők a baba megszületéséig nem mehetnek haza és minden nap vizsgálják őket,ultrahangozzák..

2012. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem próbálták visszatartani a 22 héten, sajnos halva született.

Ilyenkor egyébként magnéziumos infúziót kapa a kismama,hogy bent maradjon.

2012. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!