Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 11 kerületben melyik doki...

11 kerületben melyik doki vállal császárt altatással? Legjobb lenne a Szent Imre kórházból, de ha valaki tud mást szívesen várom

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
őszintén nem értem miért akarja valaki a 3 szülési mód közül(természetes, epidurálos császás, altatásos) a legkockázatosabbat választani.
2012. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez milyen kérdésre volt válasz? Valószínűleg meg van az ok amiért!
2012. máj. 14. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Beszélj egy aneszteziológussal, mert tényleg ez a legkockázatosabb, és csak életmentő esetben használják, a szülésfelkészítőn nálunk ezt mondták. Az altató másodpercek alatt átjut a babába és gondot okozhat.

33 hetes kismama

2012. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha megvan rá a nyomós indok, akkor szerintem bármelyik. Egyébként a Szent Imrés orvosokra nem nagyon jellemző, hogy engednek a "kívánságműsornak", mert a prof. rájuk koppint. Minden nem sürgősségi császárt tudtommal neki is engedélyeznie kell. (Bocs, ha netán hülyeséget írtam, inkább érdeklődj utána)
2012. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem max. magánklinikán fogsz tudni altatással császárt kérni, de ezt sem tartom biztosnak, mivel nagyon kockázatos, és feleslegesen terheli meg a baba szervezetét, ráadásul nem is kicsit...
2012. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akinek az első szülés császár volt valószínű a masodik is az. Nem ?
2012. máj. 14. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:
valószínű, de nem biztos. ám akkor sem altatnak, csak ha nagyon muszáj. veszélyes a babára nézve. manapság csak akkor altatnak, ha elrontják az epidurált és többedszerre sem sikerül megszúrni. kérésre nem fognak elaltatni, arról nem is beszélve, hogy ehhez nem nőgyógyászt kell keresni, hanem altatóorvost, ők meg nem fognak indikáció nélkül veszélybe sodorni 2 életet.
2012. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Érdekes régen mindenkit szinte altattak anyam mind a 3 unkat ugy hozott a világra.
2012. máj. 14. 20:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, sőőőt, még régebben kint szültek a földeken.


Attól, hogy x éve az altatás volt a megszokott, még lehet mostanra egy sokkal fejlettebb módszer. Az altatás nem jó a babának, nyilván túléli, mint régen is, de nem jó akkor sem. Az epidurális/spinális érzéstelenítés kíméletes, még az anyának is, és tényleg nem gáz.


Nekem spinális volt, és örülök, mert egy olyan élményt kaptam, amit semmiért nem dobnék el magamtól. Teljesen más a baba az első pillanatban, mint pár perccel később, felöltözve. A kis mázas képe nekem azóta is a kedvencem, és bármikor visszamennék a műtőbe megismételni.


Kérdésedre a válasz: az a baj, hogy hiába találsz dokit, át kell esni egy professzori döntésen is, és az a kemény dió. Ha nincs indok, ő nem fogja engedni.

2012. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!