Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznőket kérdezem, Ti nem...

Szülésznőket kérdezem, Ti nem érzitek úgy hogy a dúla jelenlétével nektek kevesebb jut (anyagilag kérdezem), meg hogy a dúla csak okoskodni megy be?

Figyelt kérdés
Kismamaként kérdezem, hogy a szülésznő szemszögéből milyen érzés amikor bent van egy dúla? ti nem érzitek úgy, hogy leveszi a kenyereteket?
2012. máj. 15. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés :) Engem az anyagi része nem zavar, gyermekkorom óra szülésznő szerettem volna lenni, így ha zavar is, nem a "pénzem" miatt. Engem akkor zavar, ha valamit szó szerint jobban akar tudni. Elismerem, hogy van tudása, ért a szülésekhez, de ne akarja már egy nála többet tudó döntését felülbíráln. És itt most nem magamra gondoltam. 2x szültem egy dúlával, aki a doki szavának is ellene ment. Na az ilyet legszívesebben úgy kitenném a szülőszobáról, hogy csak na..

Ha tényleg segít, és jó a teammunkában, akkor engem nem zavar. Amúgyis nem rég kezdtem még csak a pályát, így örülök, ha tanulhatok tőle.


Én azt mondanám, mielőtt dúlát viszel, érdeklődj a kórházban, hogy kit ajánlanak, és ki az, akinek annyira nem örülnek.

2012. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Egy barátnőmet a dúlája mentette meg az oxitól és azzal járó természetellenes, már-már elviselhetetlen fájdalmaktól. A dúla harcolt érte (az anyuka akaratából), hogy ne kapjon oxitocint, mert anélkül is szépen fog tágulni és minden rendben lesz. Így is történt, és teljesen egészséges lett a kisbaba, az anyukának pedig nem kellett elszenvednie a hatalmas fájdalmakat.


Szerintem nem az a lényeg, hogy a szülésznő örül-e a dúlának, vagy sem, hanem hogy a dúla valóban az édesanya érdekeit képviseli, és ha kell, 2 éjszakát is virraszt az anyukával, de sosem akarná fölgyorsítani a szépen haladó, természetes folyamatot csak azért, mert esetleg már fáradt a 24 órás ügyelet végén, vagy mert másnap nyaralni készül...


Nem vagyok szülésznő, úgyhogy bocsi a válaszért, viszont magam is dúlával és bábával szültem, ezért gondoltam, megosztom a tapasztalatokat. Csodásan nyugodt és teljesen beavatkozásmentes szülésem volt, és ezúton is köszönet mindkét dúlámnak.

2012. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még, még!!! :))))
2012. máj. 16. 19:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem szültem dúlával, mert sikerült olyan kórházat és orvost találnom, ahol komolyan vették a szülési tervemet és nem éreztem azt , hogy kell valaki, aki képviseli az érdekeimet. De nagyon hasznos tud lenni a szülő nőnek a dúla, bár még nem annyira elterjedt és sokan ódzkodnak tőle, remélem, hogy egyre többen élnek ezzel a lehetőséggel.
2012. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem szultem dulaval,de en dula vagyok.

Biztos vannak kivetelek,de a dula nem okoskodni megy be,hanem segiteni.Erzelmi tamaszt nyujt az anyanak,es semmikepp nem hoz dontest helyette.

Az egeszsegugyi ellatorendszert kiegeszitve segit az anyanak.

Ha dula van jelen a szulesnel,bebizonyitottak,hogy kevesebb a csaszarmettszesek aranya.Es nem azert mert a dula tobbet tud mint a szuleszno.Azert mert nagyon sok szulesnel elofordul egy pszihes blokk,ami gatolja a tovabbhaladast.Az ugyeletes szuleszno nem ismeri annyira az anyat,hogy segiteni tudjon ezeknek a feloldasaban.

A szuleszni nem tud folyamatos jelenletet biztositani az anyanak,ha eppen meg szulnek kozben egy paran,es sorolhatnam.

Nem megyek jobban bele ebbe a temaba,ha valakit erdekel barmi ezzel kapcsolatban szivesen valaszolok.

Nem reklamot akarok magamnak,nem elek Magyarorszagon,semmikepp nem kiserhetnek szulest ott :)

2012. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Dúla,laikus asszonytársi segitö! Tehát semmi felelössége nincs a szülésbe!!!!!!!!!! A kórházakban nagyon nem szeretik,szülésznök meg pláne,de az tény,h tud segiteni a vajúdás alatt-ha ezt a szülésznö,vagy apuka nem teszi meg! Az egy nagy tévhit,h ért a szoptatáshoz,meg az újszülött gondozáshoz!!!Ezt biztosan tudom,h nem igaz!
2013. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!