Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győrben fogok szülni, juni...

Győrben fogok szülni, juni vége júli eleje! Hogyan és mit készítsek össze a kórházi csomagba, nekem és a babának?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
remélem kapsz választ én december végén jan elején.és engem is érdekelne.
2012. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:):)
2012. máj. 17. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én már a második babámat 2 éven belül Győrben. Remélem nem hagyok ki semmit, ha valami kimarad, akkor az utánam szólók biztos kiegészítik. :)

Szüléshez egy kisebb csomag:

IRATOK!!!!

KISKÖNYV!!!

WC-papír

WC ülőkéhez tisztító kendő

papucs + zuhanyzópapucs

tusfürdő

köntös

víz

szőlőcukor

hajgumi (hosszú hajúaknak)

zsebkendő

törölköző


Külön a férjednek apás szülőszett, papucs, fényképezőgép.

Hálóinget szüléshez adnak!


A másik táska:

Éjszakai betét

Tena lady betét

eldobható bugyi

3-4 szoptatós hálóing

WC-papír a leges legpuhább!

Intim kendő

WC ülőke fertőtlenítő

törölköző

sampon, intim mosakodó

fésű, fogkefe, fogkrém

evőeszköz, pohár

papírzsepi


A babának: (a szülésnél a kocsiban maradhat)

Sapi

4-5 body, rugdalózó

pelenka

popsitörlő, popsikrém

hazamenetelhez meg majd behozzák a ruhákat a hozzátartozók.

2012. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szóval előző vagyok most nézem kicsit értelmetlen lett az első mondat. Győrben szültem 2x. :)
2012. máj. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én így is megértettem:):) köszönöm a segítséget:):)
2012. máj. 17. 14:54
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Még picit kiegészíteném :)

Ha nincs fertőtlenítőd, akkor legyen popsitörlő elég és lehet kapni wc-re való papírülőkét a drogériákban. Azt csak rárakod a wc-re ha letörölted és le is lehet húzni a wc-n, így tényleg rá lehet ülni.

Az eldobható bugyit a gyógyszertárakban lehet venni, hálósak és nagyon jó célt szolgálnak, de pl. a kínaiban is lehet venni nagyon olcsó mamás bugyikat, amiért szintén nem kár, ha ki kell dobni.

Ha a Tena betétet drágállod, akkor szintén a drogériában (pl. DM) lehet kapni saját márkás inkontinencia betétet.


A babának vigyél textilpelust is büfiztetéshez és amúgy is jobb a saját a feje alá is. Esetleg egy saját kispléd is jó ha van. A kórházban adnak a babának ruhát is végig, sajátba csak akkor öltöztesd ha nem sajnálod, mert akkor fürdetéskor is menned kell vele, nehogy belekeverjék a kórházi közé, mert nem látod viszont. És magad még mosni sem fogod tudni ott és sűrűn lesz még ott kifolyt kaki és egyebek...

Két anyuka van -és ez attól függ, hogy kinek a tanácsára ad jobban-, aki ráhúz a gyerek kezére egy zoknit, hogy ne karmolja össze magát (mert ugyebár nagyrészt nagy körmökkel születik a bébi); és van aki (köztük én is) nagyon jó minőségű ollóval levágja vagy lerágja a baba körmét, hogy ne karmoljon. Nem lesz bajuk a körömvágástól, ha ügyes és óvatos tudsz lenni! Én ugyanis nem bírtam volna ki, hogy a gyerekem keze le legyen kötve egy zokniban, ne puszilgathassam, fogdoshassam és ő saját maga is rosszul érezze magát.

Otthon szülés előtt készítsd elő a mellszívód is, mert ha szükség lesz rá már a kórházban, akkor a párod be tudja vinni.

Egyelőre ennyi jutott még eszembe, amit az előttem szóló írt, az viszont tényleg nagyon fontos! :)

Gyors, minél kisebb fájdalommal járó, de annál sokkal boldogabb szülést kívánok, és sok-sok-sok boldogságot a kisbabádhoz! :)

2012. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
milyenek az ott dolgozók?csemcsemősők,orvosok,szülésznők stb?
2012. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és mikor lehet szülés után letusolni?
2012. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:):):):)
2012. máj. 24. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!