Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyobb testvér, testvérek...

Nagyobb testvér, testvérek jelenléte a szülésnél. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet hallok erről az újabb "divatról". Ahol megengedett az otthonszülés, ott gyakori, de Amerikában már kórházakban is engedélyezik. El tudom képzelni, hogy ez Mo-n sem lehetetlen pl. magánkórházakban.


Ti hogy álltok, állnátok ehhez a dologhoz?


2012. máj. 25. 08:56
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
70%

nem hinném hogy egy kisgyereknek erre szüksége van lelkileg

ez majdnem olyan kívülről mint egy haldoklás

kizárt hogy a gyerekemet kitegyem ilyen traumának

2012. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
73%

Szia.

Bennem mindig is viszojgást keltett,ha ilyesmit láttam, hallottam.Gondolj bele,te és apa egy csodának élitek meg,de egy gyerek mit érez amikor azt látja,hogy anya keservesen szenved...

Volt egy eset csúnyán félrenyeltem,egy darabig csak nehezen jött a levegő,a 8 éves lányom meg zokogó görcsöt kapott.Alig tudtam megnyugtatni.Pedig ez semmi a szüléshez képest.

Én semmi esetre sem engednék egy gyereket egy szülő nő közelébe.Hogyan magyaráznám el neki te jó ég...belegondolni is rossz.

2012. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
75%

Be nem vinném a szülésre. Nem is az zavarna hogy mi lát, mert hisz én is nézek itthon TV-t míg ő játszik szépen, és néha bele bele néz, látja a tv-ben a vészhelyzetes dolgokat a lifenetwork csatornán.

Engem zavarna, hogy ott akkor azzal legyek elfoglalva, hogy a gyerekemet fegyelmezzem. Biztos nyomkodná a ctg gépet, ott az a sok gyógyszer fecskendő a pulton.

Nem az a fajta aki csendben megül a sarokban egy könyvvel, vagyis 5 percig igen, de utánna rohangálna, pakolna, mindent megnézne.

2012. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
78%

NEM!! kizárt!!! Nem való gyereknek!! Mindháromszor simán szültem, tudtam mi vár rám, próbáltam is kezelni a helyzetet de akkora a fájdalom, hogy ez nem való szerintem kicsi gyereknek se de nagyobbnak se!!! Elképzelni se tudom!!

És a másik ez amit írtak előttem, hogy én nem vagyok egy megijedős pánikolós típus de múltkor jól elvágtam a kezem, nagyon vérzett és bizony megijedtek és sírni kezdtek a gyerekeim (főleg a 4 éves).

2012. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
21%

Hát én az ellenkezője vagyok. Én már most mindenre válaszolok, amit kérdez a szüléssel kapcsolatban (most várjuk a harmadik babánkat - nagy 5 éves). És igen, ha kíváncsi lenne és érdekelné, akkor bevinném magammal szülésre.

Mert én azt sem tartom normálisnak, hogy a mai huszonévesekkel a saját anyjuk sem osztja meg a szülési élményét. Jóhogy majdnem mindenki itt is csak retteg a szüléstől, mert egy tabu téma a családokban.

Ezek a családok nem kínozni akarják a gyereket, egyszerűen a szülés náluk nem tabutéma, hanem egy csoda, amiben az egész család részt vehet.

2012. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is simán traumát okozhat kisebb gyereknek az anyját szenvedni látni. Plusz M.o-n a szülészetekre be sem engedik a kisgyerekeket fertőzésveszély miatt, magánkórházaknál nem tudom, mi a rend, de tán ezért sem jó ötlet...
2012. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
70%
Utolsóval értek egyet 100%-ban. A szülés az élet része, egy csoda, amiből ha valaki részesedik az anyukán kívül, az is kicsit újjászületik, feltöltődik. Otthoni szülésnél én nem zavarnám el a nagytesókat, ha szeretnének ott lenni. Kórházba nem vinném be őket, mert ott történhetnek olyan dolgok, amiket jobb, ha nem látnak/hallanak.
2012. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
Én gyermekként biztos hogy nem vágytam volna ilyesmire, sőt! Bennem biztos, hogy maradandó károkat okozott volna, ha látom anyámat szülni. Ez szerintem csak az anyára és esetleg az apára tartozik, de nem kicsi gyerekre. Én is elmondok neki mindent ami érdekli a szülésről, na de azért nem vinném be a sajátomra az biztos, már csak azért sem amit előttem leírtak, hogy közben azzal is kéne foglalkoznom, hogy nehogy valami balesete érje, vagy ilyesmi.
2012. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 Sókristály ***** válasza:
100%

Általánosságban nem tartom negatív dolognak, ha egy gyerek jelen van a szülésnél. Érdemes példáért a természeti népekhez fordulni, ahol a szülés szinte közösségi élmény. Segíti a gyerekek felkészülését a jövőre, ledönti a tabukat, nyitottá teszi az anya-gyerek kapcsolatot.

Valahogy mégsem érzem helyénvalónak. A mi korunk, társadalmunk zártabb annál, hogy ezt elfogadja. Mi lassabban neveljük a gyerekeinket az életre, és sajnos sokszor túl kevés, és túl késői információt szolgáltatunk nekik a nemi élettel, szüléssel kapcsolatban. Szemérmesebbek is vagyunk, és nehezen viseljük, ha más is látja a szenvedésünket. Innentől pedig az anya számára zavaró a gyerek jelenléte.

Csak akkor működne ez a felállás, ha az anya is hinne benne, hogy ez jó, ha nem visszahúzó erőként élné meg nagyobb gyerek jelenlétét. Szerintem kevés nő képes erre.

Viszont akik megteszik, valami hatalmas pluszt tudnak adni a gyerekeiknek. Láttam erről filmeket, és valami hihetetlen csodálat volt a testvér arcán a kicsi világrajöttekor.

Én képtelen lennék rá, de engem még a szülésznő és az orvos jelenléte is zavart, csak a férjemet akartam magam mellett tudni.

2012. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen egyénfüggő. Függ a kismamától, függ a testvértől. Linkelek ide egy cikket, szerintem érdemes elolvasni annak is, aki ellenzi a dolgot:). Nem "térítés" céljából, hanem talán kicsit segít meglátni a "másik oldal"t, egy másik világnézet érveit:).

[link]

2012. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!