Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszéses vagy gátvédelemes...

Gátmetszéses vagy gátvédelemes szülés?

Figyelt kérdés
Főleg tapasztalatokra lennék kiváncsi mind a két esetben, ill. előnyökre, hátrányokra.
2012. jún. 18. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Első gyerek gátmetszés, 3 hónap múlva is alig tudtam ülni, szex 9 hónap múlva volt elviselhető.


Második gyerek gátvédelem, semmi gond, szex a 6 hét tiltás után gond nélküli.


Az igaz, hogy gátvédelemmel a kitolás fájdalmasabb, nekem nagyon feszített.


Szóval ha csak az anyát nézem, egyértelmű a gátvédelem.



A másik oldal, a baba egészsége.

Az ő érdekében is van a gátmetszés. Ezt viszont nagyon esete válogatja.

2012. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én Gátmetszéssel szültem,mert komplikációk voltak...De nem volt vele semmi gond.1napig nehézkes volt az ülés,de majd elmúlik.Szerintem a császár az rosszabb lehet. Ritkán van gátvédelem.. kórház válogatja.
2012. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első babám 3950gramm /61cm!Gátmetszés...Elég hamar gyógyultam (viszonylag)de mai napig érzem mikorfront van:(És néha a tnaga is zavarja (2,5 éve volt)


Második babám 4100gramm /58cm!Gátvédelem!A fejecskéja kibújt sikeres gátvédelemmel (egy ici pici öltésem lett volna a régi metszés mellett),de a kis teste nagyobb volt mint a fejkörfogata,és akkor repedt a hüvelyem a gátamés a csiklómnál is!MÉGIS sokkal gyorsabban gyógyultam ebből asérülésből!Már aznap este ültem!lassan két hós a kicsi,és már voltunk együtt,aminagyon jó volt,bárkellett síkosító a belső sérülések miatt!


Hay választhatnék én ezek ellenére a gátvédelemreszavaznék harmadszor...Viszont a kitolás tényleg sokkal sokkal jobban fájt!De csaka legvégekb 5-7 perc!Így utólag is simán kibírható!

2012. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.gátmetszés, 2. gátvédelem.

Gátvédelem milliószor jobb!!!!

2012. jún. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 szülésem sürgősségi gátmetszéssel, szintén komplikációk miatt.


2 és 3 gátvédelemmel (sajnos mindkétszer az első gátsebem mentén repedtem két öltésnyire)


Védelem, védelem, védelem!!!

2012. jún. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettőt gátmetszéssel szültem. Az elsőnél az első két hétben a párna sem segített sokat,ha le ültem.az felszívódós varrat volt. Utána már jó volt,a szexel sem volt gond.

A másodiknál- mivel az első szülés utáni metszés nem úgy gyógyult mint kellett volna (ez csak a 2. metszés varrásánál-amikor a lido nem hatott,és minden egyes tűszúrást,meg ahogy áthúzták a cérnát,görcsre kötötték,vágták...szóval mindent éreztem- derült ki). Miután kivették a 4. napon,már semmi problémám nem volt.

A harmadik szülés már a maga természetes ütemében zajlott. A kitolás nekem nem volt nehezebb,mintha vágtak volna,nem is repedtem,pedig a 3. bébi nagyobb volt valamivel,mint a nővérei,bár így is átlagos méretű volt.

Remélem,a 4. babót is gátmetszés nélkül szülhetem majd :-) Jó volt,hogy nem volt annyira érzékeny odalent,mint amikor vágtak,sőt!!!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak! :)
2012. jún. 20. 11:54
 8/8 A kérdező kommentje:

A gátvédelmes szülésről olvastam, hogy utána a keletkezett sérülések miatti átvizsgálás egy borzadály.

Mennyire igaz ez?

2012. jún. 22. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!