Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy ismerősömnek reggel...

Egy ismerősömnek reggel elment a magzatvize. Délelött 10 perces fájásai voltak és nemrég hazaküldték őket a kórházból hogy este menjen vissza. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy elfolyt víznél nem lenne szabad még mászkálni sem, mert nagy a fertőzésveszély, a köldökzsinór meg beékelődhet a baba feje meg a medence közé. Szóval szerintem az egy nem jó kórház.
2009. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A húgom osztálytársa pont így szült valamelyik nap.....hát nem illetném nyíltan jelzőkkel az orvosát....vicces,hogy hazaküldik...nincs elég hely a korházban vajúdni??

Az a lány egy másik korházban szült meg végül, remélem az itt említett kismami is egészséges bébyt hozott a világra!

2009. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem. Szerintem felelőtlenég hazaküldeni. :(
2009. júl. 6. 16:19
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Én alig vagyok 20,gyerekem sincs sem kint sem bent,de én tudom,hogy elfolyt vizes mamát már nem szabad hazaküldeni,pont azért amit fent leírtak.


Úgy ütném meg az orvost,ahol és ahogy van...mi az hogy hazaküldi?És ha megfertőzőik a baba,vagy esetleg rátekeredik a zsinór a nyakára?És ha ne adj isten meghal?Akkor mi lesz?Ups bocsi,rá sem fog tojni...:/


Amúgy unokaöcsém hasoló miatt halt meg.Volt fogadott dokija nénémnek(ez 20 éve volt),elfolyt a víz bementek a dokii meg sehol,hívták,basott bejönni,rátekeredett a zsinór a baba nyakára,mire észrevették,már meg is halt...


Ennyi a magyar egészségügyről,a zsét meg várják a zsebbe...


A bnőd helyében ha van közelben kórház én oda mennék,hívjátok ki a mentőt és go a kórház,nem hiányzik a baj...:/


Aztán majd írd meg mi lett velük,reméljük semmi baj:))

2009. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez most nem Magyarországon hanem az Egyesült Királyságban van, de a helyzeten nem változtat. Így van, pont az első válaszban benne is van miért.
2009. júl. 6. 16:44
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Azért gondoljátok, hogy felelőtlenség, mert a magyar gyakorlathoz vagytok hozzászokva.

Én is az Egyesült Királyságban élek, nekem is elfolyt a magzatvizem, behívtak, megvizsgáltak, majd hazaküldtek. Otthon vajúdtam, visszamentem és megszültem. Semmi gond nem volt.

Nem kivételes eset az említett kismami és nem azért teszik ezt, mert vele épp ki akarnak szúrni, itt ez a NORMÁLIS ÉS ELFOGADOTT gyakorlat. Az elfolyt magzatvízzel szülő nők mindegyike átéli ezt és ha valóban akkora nagy lenne ebben az esetben a kockázat, akkor biztosan nem így csinálták. Ez egy olyan ország, ahol mindenért perelnek, nem kockáztatnának, ha ez orvosilag tényleg elfogadhatatlan és veszélyes lenne.

Szerintem nem kell ezen kiakadni. Aki idejött és itt él, itt szüli meg a gyermekét, annak (szerintem) el kell fogadnia az itteni ellátás szokásait, sajátosságait és bízni az itteni egészségügyben, aki nem tudja ezt megtenni, az hazamegy szülni.

Nem szeretem, ha emiatt hatalmas nagy felelőtlenségről beszélnek csak amiatt, mert itt-ott más a gyakorlat. Ez egy bevált rendszer. Ugye nem gondolod, hogy ha az ilyen esetekből születne évente x számú halott/fertőzött baba, akkor továbbra is így csinálnák?

Kapaszkodj meg: ha könnyen szül a barátnőd, akkor egy napon belül már otthon lesz a babával. Mert itt szülés után sem kell bent maradni.

Én reggel szültem, délután négykor elhagytuk a kórházat.

Mint mondtam, nekem is a magzatvíz folyt el, behívtak, megvizsgáltak. Vettek vért, kenetet, megnézték, hogy van-e bármilyen fertőzésem. Fél órán belül megjöttek a friss laboreredmények, megállapították, hogy a baba semmilyen veszélyben nincs, tökéletes a szívhangja, így mehettünk haza. Négy órával később visszamentem, már teljesen ki voltam tágulva, 10/10-es Apgarral egy teljesen egészséges közel négy kilós babát szültem. Az otthoni, elfolyt magzatvizes vajúdás ellenére.

Sok sikert az ismerősödnek és jó babázást!

2009. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez is egy vélemény.

Nagyon is tudom milyen a UK-ban a rendszer én is itt élek, itt jártam "terhesgondozásra" és pont ezért mentem haza szülni.

Hát izgalmas lehet vajúdás alatt visszamenni utazgatni a kórházba. Pedig nekem nagyon gyors szülésem volt. Nekem is elment a magzatvizem és cakk-pakk 3 óra alatt karomban volt a babám. Szerencsére engem nem utazgattak tekintettel egy vajúdó nő állapotára.

A következőt sem szeretném itt szülni. Pláne hogy kiraknak aznap az utcára. Nem vagyok kényeskedő nagy a fájdalomküszöböm is, de azért aznap nem szerettem volna szintén utazgatni hanem befeküdtem a saját privát kis szobámba és ott pihiztem szállodai körülmények között.


Jó babázást neked is!

2009. júl. 6. 22:23
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Latod, ezert irtam, hogy akinek nem tetszik, az otthon szul.

Az ismerosod itt vallalta, el kell fogadnia, ez van. Ezen feleslkeges haborogni. Lesz egy egeszseges babaja es egy percig sem fog azon buslakodni, hogy hol vajudott.

Masok vagyunk, en peldaul arra voltam beallva, hogy kenyelmes, megszokott kornyezetben szuljem meg a gyermeket es ne kelljen hetekre, honapokra felforgatni a csaladunk eletet azert, mert en szulok. En a sajat laasombol akartam szulni menni a sajat ferjemmel, a sajat agyamban akartam tolteni az elso babas ejszakamat es nem Magyarorszagon tavol a ferjemtol a szuleimnel, anyosomeknal, egyeb rokonoknal, vagy atmeneti albiban. Mert az is egyertelmu volt, hogya ferjem nem lep ki a munkahelyerol es nem koltozik velem haza a szules idejere es az sem lett volna jo, ha o marad, en megyek, az utolso heteket, napokat nelkule toltom, es nelkule szulok, mert nem ert volna haza, ha akkor hivom, amikor a vajudas kezdodik. Abban a nehany oraban nekunk is privat szobank volt, en kifejezetten orultem, hogy az estet otthon tolthetjuk es nem kell meg egyszer elmagyaraznom tiz percben, hogy nem kerem tejjel a teat (mert en peldaul ezt nem tudtam meg megszokni ebbol a kulturabol). Faradt nem voltam, majd kicsattantam szules utan, sokkal fittem voltam, mint elotte valo nap terhesen, ugyanis en is csak negy orat vajudtam es mindenfele vagas, varas nelkul szultem meg a babamat, szoval a gyermekagyi verzesen kivul semmi mas jele nem volt a szulesnek.

Vajudas alatti utazas nem volt megterhelo, emiatt nem kell aggodni. Amikor a korhazba eloszor mentunk, illetve hazafele, akkor meg gyenge fajasaim voltak, inkabb osszehuzodasok, ritkak is voltak, meg dalolni is tudtam volna. A masodik korben befele alig tobb, mint egy percenkent jottek a fajasok, hosszuak voltak, szinte szunet nelkul, akkor engem az sem erdekelt volna, ha levagjak valamimet, a kocsikazas zavart a legkevesbe. Attol nem fajt jobban, se kevesbe.

Egyebkent ha nagyon akart volna, akkor bent tartottak volna. Legalabbis a baratnom gorcsosen ragaszkodott a korhazi vajudashoz, ott maradt. Nem jart jobban: teljesen lealltak a fajasai orakra, tobb, mint egy napig nyomta korteremben az agyat, mire szuloszobara kerult. Ettol nem lett egeszsegesebb a babaja, mert nem vizsgaltak gyakran, csak azt kerdezgettek, hogy mire van szuksege es hany percesek a fajasai.

2009. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azér, de egy kismamát így szivatni...

Van azért ebben az állapotban elég baja egy nőnek, nemhogy még oda-vissza küldözgessék. Én nem mennék haza. Elég azt a babát cipelni, ha másért nem is, legalább ezért tolerálhatnák a kismamákat. Eszem megáll komolyan.

Szerintem egy élettel nem lehet így játszadozni, akárki akármit mond. Mert ugye jobb félni, mint megijjedni. Üzenem a sok profi orvosnak, ha még nem hallották volna.

2009. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

22:51-es!

Én esgy szóval sem mondtam hogy az illető kismama magyar. Ő Britt Állampogár és nekik is megvan a véleményük erről.


Mi nagyon örülünk hogy jól döntöttünk azzal hogy végül otthon szülök. Szerencsére a lehetőség adott volt. A gyermekünk egészsége és az enyém is fontosabb volt annál hogy melyik ágyban milyen színű párnára hajtom le a fejem szülés után. A férjem is meg tudta oldani hogy sokáig otthon legyen velünk. Akarat kérdése az egész.

Én is fitt voltam de a szervezet azért fáradtabb mint ahogy azt az ember gondolná.

Vajúdás alatti utazás nem megterhelő? Ne mond már nekem hogy perces fájásokkal te kiszáltál a kocsiból a kórház elött bementél a szülészetre megkérdezted hova feküdj stb.! :) Akkor te nem a vajúdás alatt utaztál. Nekem jobb volt a labdán üldögélni majd az ágyon fekve vajúdni.Sokkal kényelmesebb mit rángatni az embert a városon keresztül. Szerintem nem normális perces fájásokkal utaztatni egy vajúdó nőt. Te 15 percet vajúdtál? A többi 4 órában mit csináltál? A barátnődnek meg szerintem nem azért álltak le a fájásai mert ragaszkodott a kórházi vajúdáshoz.

Szerintem kevés az a kismama, aki nem a biztonságot tartaná szem előtt ebben a helyzetben. Ahogy írta is az első hozzászóló fertőzés, köldökzsinór előreesés, baba légzésének leállása vagy gyengülése stb. is történhetett volna. Örülj neki hogy egészséges a babád. De nem azért lett 10/10-es az Apgárérték mert otthon vajúdtál. Az én babám is kicsattanó egészséggel született 10/10-es Apgárral és biztonságban éreztük magunkat halk zene mellett vajúdtam és a megfelelő ellátás karnyújtásnyira volt tőlem.

Arról most nem is beszélek hogy a baba késöbbi még kórházban történő ellátása vizsgálatai ami otthon megvannak itt nem éppen úgy vannak.

2009. júl. 7. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!