Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár óta sokszor zsibbad...

Császár óta sokszor zsibbad az egész karom. Gond lehet?

Figyelt kérdés
3 hónapja szültem. Sokszor még az ujjaim is zsibbadnak. Mi lehet a gond?
2012. jún. 22. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de lehet gond. De ne legyen!!!

Menj el neurológiára, ott megvizsgálnak és ha kell, küldenek egyéb vizsgálatra, MRI, CT, ilyesmi.

2x szültem császárral, első gerincérzéstelenítős volt, na ott úgy elszúrtak valamit (szó szerint!) hogy utána elveszítettem a látásomat egyik szemre. Autoimmun betegséget idézett elő nálam sajnos. Második szülésnél emiatt nem is engedték csak az altatást.

Sajnos néha rossz helyre szúrnak, jobb kivizsgálni és megnyugodni, hogy Nálad nincs semmi komoly probléma. Drukkolok és tényleg vedd komolyan a zsibbadást. Zsibbadás sok mindennek lehet előjele, tünete, kívánom hogy Neked "csak" valami átmeneti keringési zavar legyen és ne valami maradandó gond, mint nálam :(

Kérlek írj majd ha voltál neurológusnál .Azért javaslom a neurológust, mert ő foglalkozik ilyen tünetekkel. Háziorvoshoz hiába mész ilyen problémával.

Gratulálok a babához! ( Nekünk 1.kislány, a második fiú. Kislány 2 éves, kisfiú 1 hónapos )

2012. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. El fogok menni orvoshoz.
2012. jún. 22. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a jobb lapockám lett érzéketlen .Eleinte fájt zsibbadt,mostmár inkább érzéketlen.6 hónapja császároztak,akkor kezdett fájni amikor hazaengedtek a kórházból (10 nap)
2012. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
huh fontos kérdést írtál, engem is érint.Nekem 18 hetes babásan kezdett brutálisan zsibbadni mind két kezemen3-4 új, szinte állandóan. Azt mondták a terhesség járhat ezzel... augusztusi babám van, a végén már a vizesedésre fogták stb... majd elmúlik. Engem is császároztak, most 10 hós a babám, és még mindig zsibbadok....én is kérdeztem háziorvost, mondta ad beutalót, én meg mondtam, majd ha időmilliomos leszek,de egyre jobban zavar. Nem tudok egy levelet megírni, etetni a babát rossz, mert görcsölnek az újjaim ahogy a kanalat fogom stb...Neked is volt már terhesség alatt?
2012. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lányok, első vagyok.

Ha csak a terhesség alatt volt zsibbadás, az lehet attól, mert a baba nyom egy-egy ideget valahol. De ha terhesség után is zsibbad, tényleg menjetek orvoshoz (kedves 3.válaszoló, ezt Neked is üzenem), mert nem gyerekjáték. Tudom hogy nehéz... nekem itt a 2 éves lányom és az 1 hónapos fiam, mégis kedden megyek az ország teljesen másik végébe az immunológusomhoz. Egész napos utazás ebben a kánikulában és mind a 2 gyermeket el kell helyeznem egész napra, de az egészség mindennél fontosabb. Nektek is, és nem csak magatok miatt, hanem mert a gyermekeinket fel is kell nevelni. Én sajnos orvosi előképzettség nélkül - amatőr szinten - kiművelődtem a császár alatti problémákból, én is a poklok poklát jártam meg, amikor elveszítettem a látásomat. Az én betegségem járhat bénulással is, és sajnos az autoimmun folyamat olyan betegség, ami bármikor előjöhet. Ezért vegyétek komolyan és lásson benneteket minél előbb neurológus, s ha kell, majd ő küld tovább immunológiára vagy ahova gondolja.

Higgyétek el, nem rosszat akarok, csak a saját negatív példámból tanulva próbálok segíteni.

2012. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem csak a terhesség vége felé volt, de csak akkor ha azon az oldalamon feküdtem.
2012. jún. 25. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg írok nektek egy kis ellenpéldát is, de persze attól még menjetek orvoshoz. Nekem is volt ilyen zsibbadásom kb fél évvel a császár után. Én altatással szültem. Elmentem mindenféle orvoshoz és semmi bajt nem találtak, állítólag ez gyakori szülés utáni időszakban, mivel a magnézium és a kálcium gyorsan ürül és ugye az tartja karban az idegrendszert. Én elkezdtem az orvos tanácsára szedni ezt a két cuccot és teljesen elmúlt. Egyébként én alapból autoimmun beteg vagyok. Nekem a pajzsmirigyemet támadta meg az immunrendszerem, viszont én is járok pestre egy professzorhoz és ő úgy mondta, hogy a császármetszés okozta autoimmun reakciók csak azoknál jönnek elő, akik alapból autoimmunok, csak esetleg nem tudnak róla. Anti tpo szintet néznek a vérben, ha kéritek és az megállapítja, hogy autoimmunok vagytok-e vagy sem. Nekem ezt már sajnos kamaszkorom óta nézik. :( Kedves első, neked nézték mielőtt az első császárod megtörtént? Mondjuk sajnos ez mindenkinél benne van a pakliban, mert ugye alapból ezt az anti tpo-t nem nézik, csak ha kéri a doki. Nekem is minden benne van a pakliban, de a dokim azt mondja, hogy magának a gerincérzéstelenítésnek nincs hatása az autoimmun folyamatra, hanem inkább az a szerencsétlen helyzet állhatott fenn nálad, hogy az altatóorvos rosszul adta be a gerincedbe. Jobbulást mindenkinek!
2012. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!