Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki más is úgy, hogy...

Szült valaki más is úgy, hogy nem érezte a toló fájásokat?

Figyelt kérdés

Tudom, lehetetlennek hangzik, de így volt!

A normális szülési fájásokat még csak csak éreztem, a végén mikor már 3 ujjnyi voltam, akkor lettek igazán erősek az oxitocinnal, de mikor a tolási rész következett, semmi.

Vártam, hogy olyan lesz, mint ha nagyon kéne kakilni, de még annyi sem volt mint ha pukizni kéne.

Ott találgattam, hogy mikor kéne nyomni.

A kisfiam meg megállt a kapuban és se ki se be.

(Jó, tudom, vissza nem megy!) Nyomtam vagy 10-et így vaktában, a szülésznő segítségével, hogy na most, de semmi. Úgy lökték ki belőlem. Rendesen szét is szakadtam.

Mi lehetett a baj?

Más is volt így?

A következő is lehet így lesz?



2012. júl. 1. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Első szülés:Este 7 előtt kezdődtek a fájások,reggel 8 kor azért már bementünk a kórházba és 2 ujjnyi voltam,burkot repesztett a doki egyből majd 10 perc múlva 3 ujjnyi,mondta is,hogy 2 órán belül már a kezembe foghatom,végig csak viháncoltam :)Meg is dicsértek milyen jól bírom a fájdalmat...nah én nem igazán éreztem semmilyen fájdalmat.10 körül bekötötték az oxitocint délbe már annyira nem röhögtem,de még a halálomon se voltam,később erősödtek a fájások..hát azért eléggé fájt,de a doki szerint ez nagyon gyatra még és a külső méhszájból egy kis darab egyszerűen nem akart eltűnni.Délután 2 előtt mondta a doki,hogy akkor ennyi nem várunk tovább mert tolófájások se akartak jönni így a sima fájásoknál nyomtam,közbe a doki is a hasamat.Kívül vágtak belül szakadtam.

2.szülés.... a 34.héten már totál nyitott voltam,a 38.hét közepéig bírtam.Hajnal 3 kor kezdődtek a fájások,5 körül értünk be a kórházba,5.20 kor 4 ujjnyinál burkot repesztett a doki majd a fájások is felerősödtek,de jó mély levegőkkel elviselhető volt,majd végre jöttek azok a tolófájások is és 6.30-ra meglett a baba gátvédelemmel.

2012. júl. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen h vki nem érez tolókat, de szerintem az oxi simán bezavar, főleg ha még eda-t is adnak hozzá, mert ha azt nem időben adják (későn) a tolófájásokat nem is érezheted konkrétan.

2. babánál nekem se volt semmi, (oxi) és a tolófájásokat éreztem, elsőnél meg volt oxi és ott konkrétan már a fájdalom erősségétől nekem állandóan nyomhatnékom volt, de egyiksem volt toló, csak rettenetesen fájt......A tolónál meg hiába mondták h ez az, nekem már minden egybefolyt, mindegy is volt...az elsővel nagyon megszenvedtem :(

2012. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kaptam EDA-t.
2012. júl. 1. 16:41
 4/8 gabszem ***** válasza:
én nem éreztem, max. oxitocint kaptam, de nem ért semmit, fájásgyenge voltam, belőlem úgy nyomták ki a gyereket térddel...
2012. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyermekemnél a fájásokat sem nagyon éreztem a tolókat meg pláne nem. Az oxitocintól sem. Szóval ha mondták, hogy nyomjak, nyomtam. A második gyermekemnél pokoli fájdalmaim voltak a tolófájásokat viszont nem igazán éreztem. A harmadik gyermekemnél a tolókat már kapisgáltam. A negyedik gyermekemnél harmatos fájások után nagyon erős tolófájásaim voltak. Ki is lőttem szegényt, rendesen kivágta a kiskaput. Egyikkel sem kaptam epidurálist, sőt második harmadik szülésemnél semmit sem kaptam. Harmadik gyermekemnél mivel stresszeltem koktélt kaptam, attól ellazultam és egy órán belül meg is lett a pöttömkém.
2012. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 szülésből csak a 2.nál voltak tolófájásaim. Szerencsére elég erős a hasizmom, így anélkül is ki tudtam tolni őket, és nem kellett kinyomni, így megúsztam sérülések nélkül. A 3. szülésnél még jó is volt, hogy nem volt tolófájás, mert nem kellett visszatartani a gátvédelem miatt, így a viszonylag nagy (4 kilós) babát sikerült vágás nélkül megúsznom. Szóval lehet előnye is...
2012. júl. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hihetetlen, én is így jártam! 18 óra vajúdás után oxi beköt, várjuk a csodát. Erőlködtem aprókat, mert kellett. De nem volt kakilós érzésem. Nem tudtam h mikor kell nyomnom, az orvos mondta. Más számolja h hanyadik nyomásra bújt ki a baba, hát ez nekem ment. Mondta a doki gyerünk, kakilja le a kezemet, de mondom nem kell!!! :) Nyomtam már vagy a tizediket, amikor megakartam állni levegőt venni, mondja a doki, nehogy abbahagyja, most nyomjon egy nagyot! És akkor csusszant ki belőlem a fiam. A fájásaim brutálisak voltak, azt hittem megpusztulok, de tólófájásom abszolút semmi nem volt. Repedtem kívül-belül, hiába volt gátmetszés.

Nem tudom mi lehetett a baj, de én is pont ugyanígy jártam ahogy te.

2012. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én meg kezdek rájönni...Én is csak oxit kaptam, eda-t nem és nagyon erős fájásokat csinált....

Szerintem annyira összefolynak a fájások tőle, h az ember már nem érzi mikor nyomjon, mikor kell, mert a fájdalmon kívül nem tud másra koncentrálni. Biztos vannak kivételek, de az írásaitokból (és a személyes tapasztalatomból ) leszűrve ez is nagyban befolyásolja.

2012. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!