Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Senki sem szülhet érzéstelenít...

Senki sem szülhet érzéstelenítős vdászárral, aki autoimmun?

Figyelt kérdés
nekem csak a pajzsmirigyemben volt autoimmun alulműködés, de nekem progis császárom lesz és azt mondják érzéstelenteni fpgnak. bár azt gondolom, rengeteg féle autoimmun betegség van, nem biztos, h mind akadály. én nagyon nem szeretnék elaludni!attól jobban félek.
2012. júl. 1. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Altatás csak nagyon kivételes esetben lehet.
2012. júl. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha császároznak, nem feltétlenül altatnak, vagy EDA-t vagy spinális érzéstelenítést alkalmaznak, de az orvosod biztosan felvilágosít a lehetőségekről.

40+2 hkm

2012. júl. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Nem kell tartani az altatástól

2. Hol olvastad ezt az autoimmun dolgot? Autoimmun neurodegeneratív betegségeknél nem lehet, a pajzsmirigyed miatt senki nem fog téged elaltatni.

2012. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt írta egy kommentelő, h elsőre nem tudták neki h autoimmun baja van és utána megvakult fél szemére az érzéstelenítő miatt. 2.-jára ezért altatták.mondjuk akkor neki sztem is valami látóidegekkel kapcsolatos autoimmunbaja lehet.
2012. júl. 2. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én orvos vagyok, de nem igazán látom át a dolgot, ilyen esetről én még nem hallottam (sok mindent láttam már az anesztéziában). Mellesleg hogyan lehetett elhatárolni hogy a már eleve meglévő, csak nem ismert autoimmun betegség éppen pont akkor jött elő vagy a gerincérzéstelenítés okozta-e? Csak mert a gerincérzéstelenítés tulajdonképpen lidokain, és a világon semmilyen látóideghez nincsen semmi köze, az epidurális térbe juttatják... Esetleg azt tudom elképzelni, amit már írtam, hogy neurológiai autoimmun betegségről volt szó (ilyenkor az EDA nem adható), pl. scl. multiplex. De itt nem a betegség autoimmunsága az, ami ezt nem engedi. Ha ez nem volt ismert az EDA beadása előtt, akkor ez egy sajnálatos esemény.
2012. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!