Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Málnalevél tea lehet oka a...

Málnalevél tea lehet oka a túlhordásnak?

Figyelt kérdés
5 napot túlhordtam a babát. Elfolyt a magzatvíz, de még mindig nem indult meg a szülés. Viszont 3 ujjnyira ki voltam tágulva fájások nélkül. Hála a málnalevélteának. Viszont a nőgyógyászom leszúrt érte. Azt mondta, hogy izomlazító hatású, az igaz, de emiatt nem indult el a szülés. Mint ahogy a végén már magnéziumot sem szabad szedni. A védőnőm szerint hülyeséget beszél. Most vagyok terhes a másodikkal, és nem tudom, most igyam, vagy ne. Most is gyors szülést szeretnék, viszont örülnék, ha a 38. héten spontán megindulna, és nem lenne 4,5 kg a 41. héten, mint az első.
2009. júl. 19. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság valahol félúton van.Ugyanis a málnalevél tea valóban izomlazító hatású,viszont nagyon könnyen tágul tőle az ember.Én ezért azt csináltam,hogy ittam,de csak egy csészével naponta,így szültem pontosan a kiírás napján és 3 óra alatt a 4 és fél kilós fiamat.Igaz,én homeopátiás bogyókat is használtam.Szóval valóban lehet a túlhordás oka a tea,de sokat segíthet a szülésben.
2009. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A magnéziumot javasolják abbahagyni a 37. héttől.
2009. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én ittam a teát rendesen napi 2x2 dl. meg szedtem a homeopátiás bogyókat. és a kiírás napján mentem szülni. egy óra alatt megszültem az elsőt a magzatvíz elfolyás óta.
2009. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, van-e összefüggés. én ittam a teát, nem szedtem magnéziumot, 1 héttel túlhordtam, indítani kellett.

olyan kemény volt a méhszáj, hogy egy adag puhító zselé, 3 oxi és 13 óra kellett a táguláshoz.

jah, és szedtem a homi bogyókat is.

most a második babámat várom, de ezúttal semmit sem fogok szedni, inni, az tuti :)

2009. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

fúúú ezt még nem is hallottam, én ittam a teát és majdnem 2 héttel túlhordtam a fiamat...akkor lehet h ezért?? Mondjuk akkor viszont 5 óra alatt meglett.

Most én is a másodikat várom fogalmam sincs, hogy akkor igyam e vagy ne...

Én nem akarok túlhordást megint!!

34 hetes

2009. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a második szülés mindenképpen könnyebben megy, gyorsabban tágul az ember, de ennek nem sok köze van a teákhoz... Az első gyerekemnél ittam és 26 óra, a másodiknál nem ittam és magnéziumot is szedtem a legvégéig (igaz csak napi 2-t), mert így nem görcsöltek a vádlijaim, a baba 4,5 óra alatt lett meg. Néha aza az érzésem, hogy bizonyos "praktikáknak" túl nagy jelentőséget tulajdonítunk. Ez alatt nem azt értem, hogy ezeknek semmi szerepe sem lehet, de a szülés indulása és lefolyása sokkal több tényező következménye (hormonok, egyéni adottságok, stb.), és ezekhez képest egy tea csak egy aprócska valami.
2009. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!