Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelem, Budapesten melyik...

Gátvédelem, Budapesten melyik kórházban támogatják, hova érdemes menni szülni, ahol nem evidens hogy szét vágják az embert ott lent?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Kőbányai Bajcsy-Zsilinszky kórházban szültem 9 napja. Nem tudom, hogy ott mi a szokás, de nekem nem csináltak gátmetszést, de viszont kicsit repedtem.
2012. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nem kórház hanem szülésznő és doki függő a dolog :-)


keress olyan szülésznőt aki ért a gátvédelemhez és nála szülj

2012. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kórházfüggő szerintem, mert én 3x is szültem már az Imrében, csak fogadott dokim volt- szülésznőm nem. EGyszer sem esett szó arról, hogy törekedjünk a gátvédelemre, de alapból csinálták.Mivel az első gyerekem elég nagy fejű volt (37cm), nála muszáj volt gátat metszeni, a másik két gyereknél már nem csinálták, pedig mindig más ügyeletes szülésznőt fogtam ki, nem mondtam, hogy szeretnék gátvédelemmel szülni, de szólás nélkül csinálták és 2.3.szülésnél már tényleg nem volt szükség a vágásra. 2-3.gyerekeim kisebbek is voltak- a fejük is csak 34cm volt. PIci repedésem lett mindkétszer az előző gátmetszés felszínén- de csak pár percig tartott szülés után a "rendberakás", csak kevés öltésem volt.


Szóval én állíthatom, hogy az Imrében törekednek rá. (2008ban, 2010ben és idén szültem ott, tehát friss az élmény. :D)

Kecskeméten úgy tudom, hogy alapból felvágják az embert, ha van szülésznőd, ha nincs.

2012. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Bp, Bajcsy. Nekem is megpróbáltuk a gátvédelmet, de vn mondtam, hogy ha úgy látják, akár minimális esélye van annak, hogy repedjek, akkor vágjanak. Végül kellett vágni, mert a szülésznő mondta, hogy nem lent volt esélyes a repedés, hanem fent, azt meg nem akarta, hogy arra repedjek. De minimális volt a volt a vágás is, 3 öltés.
2012. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A Szt.István kórházban a szülésznők abszolút ilyen szemléletűek,első szülés esetén is.Viszont július óta már nem olyan egyszerű,hogy ott szülsz,ahol akarsz.Amennyiben területileg nem oda tartozol,simán átirányítanak a "saját" kórházadba(itt is írta egy kismama,hogy így járt,és pont a Szt. Istvánnal).Akkor nincs gond,ha van fogadott dokid/szülésznőd(ahogy nekem is,mert én sem oda tartozom).2gyerekes+34hkm
2012. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalat:

Nem kórház függő.

Az István "állítólag" gátvédelem szemléletű.Nekem volt fogadott orvosom,és szülésznőm is,előzőleg azt mondták törekednek rá,mégsem tették(mivel szültem másodjára is ma már tudom).Egy ismerősöm ott szült ügyeletben,meg sem próbálták nála,pedig pici baba(pici fejmérettel) volt.

Másodjára a Jánosban szültem.Gátmetszés után gátvédelmes szüléssel!Természetesnek vette a szülésznő és a doki is,sokat küzdöttek érte,és sikerült is.

2012. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Margit kórházban szültem 3x is gátvédelemmel,pedig szerintem a köztudatban nem a gátvédelem párti kórháznak tartják.

Ugyanakkor az Istvánról(tesóm felesége szült ott) én sem hallottam személyesen jókat,habár állítólag ott ezt nagyon nyomják,mégis rutinból vágtak neki.

2012. aug. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy nem kórház, orvos, és szülésznő függő a dolog, hanem a te szöveteiden múlik. Hiába akarsz mindenáron gátvédelmet, ha a tested nem alkalmas rá. Hiába kicsi fejméretű baba, vagy 4 kg fölötti. Valakinél sikerül valakinél nem. Sógornőm az elsőt gátvédelemmel szülte, a másodiknál muszáj volt vágni, mert 1 nyomásra kinn volt, és nem akarták hogy repedjen.Az én tapasztalatom, hogy fel lehet készülni a szülésre tájékozódni, de nem lehet tutira menni. Én is terveztem ezeket a dolgokat, és a végén császár lett. Annyira tervezgettem, hogy a végén meg abba betegedtem bele lelkileg, hogy semmi se úgy alakult....
2012. aug. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

aha, köszönöm a hozzászólásokat.

8-as, te biztos rágörcsöltél akkor.. az se jó.. :(

én nem csinálok ilyet. vizsgadrukkos se voltam sosem... hanem felkészülök vizsgára, elmegyek és meglátom mi jön szembe. :)

De úgy gondolom ha van rá lehetőség, akkor szeretném tudni hogy mi a módja... mert felháborítónak tartom hogy az orvosok azt tartják természetesnek hogy felmetélnek ott lent és mert fekve kell lenni pl. -persze korháza válogatja... meg orvosa...- csak azért mert a dokinak úgy kényelmes az a fél vagy x óra...

És mert a rutin szerint fel kell trancsirozni a nőt "mert ez a természetes", az pedig le van szarva hogy 2 hét-több havi (akár cska kettő, de az már több..) fájdalmat, kellemetlenséget okoznak neki. Az ilyen orvoson is csinálni kéne gátmetszést miután levezényelte a szülést. Aztán oldja meg az ülést, nagy dolgot vagy bármit ahogy akarja...

2012. aug. 16. 13:27
 10/16 anonim ***** válasza:
szia!én az Istvánban szültem és fogadott dokim volt,ügyeletes szülésznővel!Így is a legkedvesebb szimpatikus szülésznőt fogtam ki szerintem:)magától kérdés nélkül tette a dolgát,hogy ne kelljen vágni!nekem csak jó tapasztalatom volt az Istvánban ,bár tartottam tőle nem is oda tartozom. viszont a dokim ott szülész így belementem és nem bántam meg!
2012. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!