Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsett Hánzli János főorvos...

Yggdrasil kérdése:

Pécsett Hánzli János főorvos úrnál szült idén valaki?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, mi a véleménye a gátmetszésről, érzéstelenítésről, stb., mennyiért vállalja a szülést, ill. van-e szülésznő, akit ajánlotok (esetleg vele párban).

Köszönet!



2012. aug. 24. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én idén áprilisban szültem nála. A gátmetszéshez nem tudom hogy viszonyul, mert sürgősségi császárom volt, én úgy tudom hogy megpróbálja, de inkább vág, mint hogy repedj. Amikor látta, hogy nagyon erősek már a fájások, ő ajánlotta fel a fájdalomcsillapítót (EDA-t kaptam) és ő is adta be, pár perc alatt meg volt vele, alig éreztem. Összeget nem mondott a szülésre, én a magánrendelés tízszeresét adtam neki, mert nagyon meg voltam vele elégedve, csak annak köszönhetem, hogy egészséges lett a lányom, hogy folyamatosan figyelt rám és gyorsan reagált. Szülés után minden nap bejött hozzám a kórházba, hogy megnézze hogy vagyok. Én szülésznőt nem fogadtam fel, mert többen mesélték, hogy Pécsett nagyon rendesek az ügyeletes szülésznők is, és ez így is volt :) De ha mégis szeretnél fogadni, akkor biztos segít neked találni egyet, na meg minden héten van szülőszoba látogatás, ott is meg lehet ismerkedni szülésznőkkel. Ha van még kérdésed, akkor nyugodtan írj, szívesen segítek :)
2012. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a választ!

Összeget igazából azért kérdeztem, mert én az sztk-ba járok hozzá, nem magánrendelésre, így nem tudom az árakat, eddig egy fillért se fizettem neki. Pesten kb. 100-150 ezer között van egy szülés, úgy hallottam, ennyit azért nem tudnék megfizetni:(

Külön szülésznőhöz annyira nem ragaszkodom (addig nyújtózzunk, ameddig a takarónk ér), csak több helyről hallottam, hogy vannak orvosok, akik csak bizonyos szülésznőkkel dolgoznak együtt szívesen.

Egyébként bármilyen infót nagy köszönettel veszek a pécsi szülészetről, elég vegyesek az elbeszélések, amiket hallottam. Maga a szülőszoba állítólag jó, de az utána következőket eléggé Mordornak jellemezték nekem.

2012. aug. 27. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy én hallottam a többiektől, itt olyan 40-80 ezer Ft között szokás adni, de majd úgyis meglátod, hogy mennyire voltál megelégedve a munkájával. De ha hozzá jársz, akkor gondolom ismered már, hogy milyen és hogy dolgozik. Sokan nem szeretik őt, én úgy hallottam. Nekem nem volt vele gondom, sőt. Én valahogy mindig azt éreztem, h nem lehet gond, mert jó kezekben vagyok. Mikorra vagy amúgy kiírva?

A szülőszoba nagyon szép és tiszta, na és nem utolsó sorban figyelnek rád, mindig benéz valaki, hogy szükséged van-e valamire, de mégis hagynak nyugodtan vajúdni. Csak szőlőcukrot ehetsz, és szénsavmentes vizet ihatsz amíg szülsz.

A gyermekágyas osztály is tiszta amúgy, sokszor takarítják, és a kórtermekhez van külön fürdő. A baba végig melletted van, de ha akarod bármikor beadhatod. Én kétszer éjszakára is beadtam, mivel császáros voltam és nem tudtam megemelni a picit. Ilyenkor behozzák éjjel szoptatni. De ha jól leszel, akkor szerintem inkább hagyd magad mellett, mert ők gyakran hagyják sírni a piciket, ha épp nincs kedvük dolgozni. A szoptatást, fürdetést, pelenkázást megmutatják gyorsan, de a modoruk hagy némi kivetni valót. A kedvességet még hallásból sem ismerik, húzták a szájukat ha segíteni, vagyis dolgozni kellett. Egy nővérke volt, aki nagyon kedves volt, amikor belövellt a tejünk, vette a fáradtságot és kimaszírozta a csomókat a mellünkből, megmutatta hogy fejjünk kézzel stb. Készülj fel hogy aludni nem fogsz, mert ugye valakinek a babája mindig sír, na meg általában minden szobában van egy horkolós is :)De azt a 3-4 napot simán ki lehet bírni, főleg, ha ott szuszog a babád melletted :) 2x van egy nap vizit, egyszer a babóké, ott elmondják, hogy milyen vizsgálat hogy sikerült és várhatóan mikor mehettek haza. Aztán van a tied, amikor megkérdezik, h hogy vagy és volt-e már széklet ( addig ugyanis nem mehetsz haza, amíg nem produkálsz valamit, de adnak kúpot, úgyhogy nem gond). Pelust és popsitörlőt vigyél a picinek, de ruhát szerintem nem érdemes, mert csak elkallódik, elég ha a párod visz be, mielőtt kiengednek titeket. Ha van időd, menj el a szülőszoba látogatásra, minden héten egyszer van, ott elmondanak miden fontosat és körül is nézhetsz. Ki vannak írva a faliújságra az időpontok. Na nagyjából ennyi, ami eszembe jutott :)

Könnyű szülést kívánok neked!!

2012. aug. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb infókat, nagyon hasznos volt! Most 26 hetes vagyok, december elején esedékes a szülés, de nem akartam az utolsó pillanatra hagyni a kérdezősködést, azért gondoltam, hogy megérdeklődöm már most.

Szeptember 10-én indul a szülésfelkészítő tanfolyam, arra is el fogok látogatni, remélem, ott is megtudok pár új dolgot.

Boldog babázást neked!

2012. aug. 30. 15:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi :) Jajj akkor te most a legjobb időszakban vagy :) A szülésfelkészítő nagyon jó dolog, én a VOKE Művelődési Házba jártam, az ingyen volt, és nagyon szuper. Csak nem tudtam végig járni, mert a babóm korábban kikívánkozott :) Akkor majd szurkolok december elején, hogy minden jól menjen!
2012. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)

A Művházban a szülésfelkészítő tanfolyamon milyen témák voltak, arra emlékszel még? Sajna a neten ezekről nagyon kevés infó van, sőt, a klinikán, mikor személyesen érdeklődtem a recepción a több helyről hallott tanfolyamról, bámultak rám nagy szemekkel, hogy olyanról ők nem hallottak, csak szülőszoba-látogatásról, de oda a lábamat be ne tegyem 35 hetes korom előtt (???). Szerencsére kiderült, csak nyári szünet volt, úgy tűnik, a recepciósok fejében is :)

Szóval engem pl. a homeopátiás fájdalomcsillapítás meg a "milyen zenét hallgassunk terhesen" témák annyira nem kötnek le, viszont pelenkázási, szoptatási és egyéb, újszülött-gondozási témájú előadásokra mindenképp szeretnék menni. Amúgy a klinikán, meg a Nevkóban is ingyenes, úgy hallottam.

2012. aug. 31. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!