Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem akarok fogadott dokit...

Ha nem akarok fogadott dokit a szülésnél, akkor a terhesség alatt hova kell járnom terhesgondozásra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, most mennék első vizsgálatra magánhoz, de utána nem akarom megfogadni. Ilyenkor mi van? Járhatok hozzá a terhesség alatt, vagy menjek egyenest a kórházi ügyeletre?
2009. júl. 29. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Járhatsz hozzá, vagy a körzeti nődokidhoz is. Nekem nem volt fogadott dokim, a körzetimhez jártam és ügyeletesnél szültem. A védőnőd egyébként úgyis adott, azon nem változtathatsz, ő is meg tudja mondani, hogy kihez tartozol.
2009. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod a magán dokit megfogadni, akkor először is az SZTK-s orvoshoz kéne menned, mert a magándoki elvárja majd hogy hozzá járj. Félúton pedig félig kitöltött kiskönyvvel az SZTK-ban nem fognak tárt karokkal fogadni, ha meggondolod magad, mivel szeretik a dokik a terhességet elejétől fogva figyelemmel kísérni.

Én az elejétől fogva SZTK-ba járok és mindíg ugyanahhoz az orvoshoz kell időpontot kérnem.

2009. júl. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is az sztk-ba jártam,de nem mindig ugyanoda a dokihoz,és sose semmi bajom nem volt belőle.olyan is volt,hogy bevéreztem és nem oda mentem ahová tartozok,hanem egy közelebbi város nőgyógyászatára rohantam,ahol nagyon kedvesen fogadtak,alaposan kivizsgáltak,vissza is kelett mennem hogy megint megvizsgáljanak,aztán utána a saját sztkmba mentem,és elmondtam mi történt semmi gond nem volt belőle.szerintem nagyon kevés doki emlékszik a hozzá járó kismamákra,max a magán.nyugodtan menj az sztk-ba.
2009. júl. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez alsősorban kórházfüggő dolog. Nálunk úgy működik, hogy az sztk-s tanácsadás is körzetesítve ven, és akihez tartozol oda mész. Sokszor van helyettesítés is, tehát nem csak egy orvost ismerünk meg.

Én a terhesség alatt többször elmentem ahhoz a dokihoz maszek alapon akihez tartozom, de eszem ágában sem volt megfogadni.

Most, szülés után nagyon örülök, hogy nem volt fogadott dokim, mert a lehető legjobb kezekbe kerültem. És azt, aki császározott, nem tudtam volna megfogadni, mert nincs 100.000 Ft kidobandó pénzem szülésre.

2009. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a körzetileg illetékes terhesgondozóba.
2009. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!