Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A II. Női Klinikáról mi a...

A II. Női Klinikáról mi a véleményetek? Orvosok, szülésznők? Felszereltség? Szülésfelkészítő? Vajúdó, szülőszoba? Szóval minden!

Figyelt kérdés
Az érdekelne, aki mostanában szült! Szülésznők közül kit ajánlanátok és kit nem? Bár úgy tudom, most szeptembertől ott átszervezik ezt a részleget.
2009. júl. 31. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A sote II-re gondolsz az üllői úton? Én januárban szültem ott dr. Várbíró Szabolcsnál -isteni doki, 2 ügyeletes szülésznő segítségével (azt hiszem Eta és Kati- de a Katiban már nem vagyok biztos). Etát ajánlanám, és van egy fiatal fekete hajú lány, őt is. A felkészítőn csak a szülőszobalátogatáson voltunk -az hasznos volt.
2009. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen arra a kórházra gondolok, köszi az infókat!
2009. júl. 31. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia én június végén szültem ott, Timmermann Gábor doktor volt az orvosom. Ő nagyon rendes, tényleg csak ajánlani tudom. Az ügyeletes szülésznő velem bunkó volt, legközelebb tutira fogdani fogok. nem tudom a nevét, de negyven körüli rövid szőkés hajú.

barátnőm a Gönczi Katit fogadta meg, és mnagyon rendes volt, így legközelebb én is őt fogom, ha még ott lesz.

A vajúdóban nem voltam csak fél órát, és csak ketten voltunk benne, de nem tűnt gázosnak. Szülőszoba nagyon profi. A gyerekágyas szobák kicsit lepukkantabbak, de kulturált. Mindne szobához van hűtő és fürdő.

A csecsemősök közül csak egy volt bunkó, a főnővér pedig nagyon kedves, minden nap körbejárta a szobákat és egyénileg mindenkinek segített. A dokimon kívül nem adtam pénzt senkinek, de a csecsemősök enélkül is rendesek, komolyan. Ha valami bajom volt, átmentem és kérdeztem: egy sem hajtott el sosem.

Az előkészítő tanfolyam is jó, én kijártam. :)

Ha még segíthetek, írj!

:)

2009. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy a szoptatós néninek kicsit fura a stílusa és szúrós a szeme, de ő is segített nekem, ha odamentem kérdezni.
2009. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg :) most h írod, a szoptatós nénit én is rémisztőnek találtam először :) és a csecsemős főnővér egy tündér!!!
2009. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy nem konkrétan a válaszolok, én okt elején fogok ott szülni, engem is nagyon érdekel. De amit hallottam, tényleg jók voltak, sokaktól azt hallottam hogy érdemes szülésznőt fogadni, de ki is lehet fogni azt hogy az ügyeletes tündéri legyen.

Mikor fogsz szülni? Van dokid?

Nekem dokim lesz, csak a szülésznőn gondolkodom, bár még faros a pici.


Ha nem baj hogy kérdezek, akkor vajon a szülésznőt mikor érdemes felfogadni? Vagy elég az is ha ott leszek és adok neki pénzt hogy foglalkozzon velem?

2009. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak!

Második vagyok. Fogadj szülésznőt! Bár én nem nagyon emlékszem, hogy bunkó volt az ügyeletes, de anyu mondta. Pl az utolsó egy órában már hangosan jajgattam: kivoltam, mint aliba. Erre bejött és tök bunkón mondta, hogy ne jejgassak már. Aztán persze hozzátette, hogy azért ne, mert elmegy az erőm. De anya azt mondta, olyan volt a stílusa hogy felpofozta volna legszívesebben. Azonkívül aznap éjszaka én voltam az egyetlen szülő nő, vagy is volt még egy, de ő már akkor megszült mikor nekem még csak az EDÁt kötötték be. És mikor már ötödszörre szóltam, hogy érzem a kakilási ingert, (első baba és nem tudtam mennyire kell erősen érezni), és anya kiment nekik szólni, a nőci kint csevegett az ügyeleti szobában és közölte anyuval, hogy ő nem fog 5percenként bejönni megnézni,mert még tutira nem tartok ott.

Szerintem a pénzt utólag szokás adni, tehát ha rendes lett volna, adtam volna. De így, mikor már előre paraszt?

Szóval fogadjatok szülésznőt!!!!

2009. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.Én októberben szültem ott.Nem volt fogadott szülésznőm(sajnos)csak fogadott dokim.Nem tudom,ki volt az a szülésznő hajnalban,aki velem "foglalkozott",de nem volt valami kedves és segítőkész,jött-vizsgált-elment.Könyörögni kellett,hogy legalább ülhessek az ágyon,pisilni úgy kérdedzkedtem ki ,rajtam volt a Ctg.Aztán reggel 6 körül jött a váltás,és jött egy nagyon rendes(legalábbis velem)szülésznő(ő a vezető)mindent elmondott,szólt ha rosszul vettem a levegőt stb.Ő volt aztán velünk végig.

Ha megteheted,szerintem fogadj!Ha van fogadott dokid,ő úgyis ajánl és eldöntöd,ki szimpi.

2009. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ nektek és a tapasztalatokat! Én november elején szülök. A dokim azt mondta, első babánál, ha megtehetem, fogadjak szülésznőt, harmadik gyereknél már felesleges lenne. Azt vettem észre, hogy aki nem fogadott szülésznőt és mégis dicsérte őket, általában olyat fogott ki, akiket egyébként fel is szoktak fogadni, tehát, aki kedves, stb. Nem tudom mennyi lehet a tarifájuk, még nem jártam utána. A dokim dr. Börzsönyi lesz.
2009. aug. 3. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!