Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom h az utolso menstruaciot...

Tudom h az utolso menstruaciotol szamoljak a terhesseget de ha bisztosra tudom h mikor estem teherbe akkor is az utolso mensitol szamoljak a 40 hetet?

Figyelt kérdés
vagyis nekem januar 23dikan volt az utolso mensim ami azt jelenti hogy oktober 29diken lessz meg a 40 het,de en februar 14diken voltam csak egyutt a ferjemmel es annyi azutan mar nem lettem beteg tehat csakis februar 14diken eshetem teherbe,
2012. okt. 14. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
teljesen mindegy,mert mindenkinek az utolsó mensitől számolják.
2012. okt. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszodat csak azert tettem fel ezt a kerdest mert nekem valaki azt mondta h kesobb fogok joval szulni mert mensi utan 2 hetel estem teherbe
2012. okt. 14. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy 14-én estél teherbe, ugyanis a hímivarsejtek akár 2-3 napig is éldegélnek odabent a petesejtre várva, pont ez az oka annak, hogy az utolsó menstruációtól számolnak. Mert ez biztos.


Amikor pl. 34 hetes terhes vagy, a baba csak 32 hetes, emiatt a ráhagyás miatt nem szülsz 2 héttel később.

2012. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudtam az utolso mensim elso napjat, es utana 8 nappal voltunk egyutt. Minden doki a mensim szerint szamolt es valtig allitotta, hogy nem emlekszem pontosan mikor voltunk egyutt, mintha gyertyat tartottak volna, mig mi csinaltuk:-) 11 hetes terhesen 1 hettel nagyobb meretei voltak a babanak, igy elorehoztak az integralt teszt elso vervetelet. Onnantol kezdve mindig nagyobb mereteket mutatott, mint a mensitol szamitott terhessegi het. Doki az utolso pillanatig hitt benne, hogy jol szamolt es en nem emlekszem az egyuttlet datumara, hiaba mondtam neki, hogy nekem korai pe-m van. Mensitol szamitott 37. hetre szuletett a lanyom es olyan meretekkel, hogy akkor mar a doki is belatta, hogy nekem is igazam volt. Amugy nem tudom, hogy nalam meddig alltak a kiskatonak csatarendben petesejtre varva, csak azt tudom biztosan, hogy az utolso mensi elso napja utani 8. napon voltunk egyutt.
2012. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem mensi szerint 11 hetes volt, de az Uh szerint 8+5 hetes.Ez alapján küldött az orvosom a 12 hetes uh-ra, akkor volt 12+5 hetes.Azóta ezt vesszük alapul, ez alapján vagyok kiírva is.Mert mensi szerint okt.30, egyébként nov.15.
2012. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!