Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fájásokkal induló szülés?...

Fájásokkal induló szülés? Nektek milyen volt?

Figyelt kérdés

Akinek fájásokkal indult, megvárta az 10 perces fájásokat,és akkor ment a kórházba? Kb mennyi időnként változik a fájások közti idő? Ha érzem, hogy ez már az,lezuhanyzok, ha még mindig tartanak,elkezdem mérni,hogy milyen időközönként jönnek és hány percig tartanak? 10-nél kell indulni a kórházba? Kinek mikor folyt el a magzatvíz az első fájástól számitva? Már a 10 percesek is olyan erősek,mint a késöbbiek?

Első babámat várom..


2012. okt. 16. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:

ötpercesekkel indultunk .

változó hogy mikor vált de ált. jópár óráig ötperces azelött jópár óráig lehet hogy napokig 10 perces.


igen zuhany és ha nem állnak le mérd és indulás.! :D

ötnél is elég ha nincs túl távol

burokrepesztéskor folyt el.

nem . a legerősebbek nekem az egybefüggőek voltak közvetlenül kitolás elötti egy óra volt a brutál.


Szép és könnyü szülést!

2012. okt. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Hajnal 3 kor arra keltem, fáj a hasam!

Elmúlt, majd megint, elmúlt, majd megint.

Nem is néztem az időt!

Na 5- körűl már erősebben fajt, néztem az órát, 10-15 percenként fájt fél percig.

7- körül szóltam a férjemnek ma ne menjen dolgozni!

10- körül Elmentem letusoltatom, én múltak a fájások, egyre erősebbek voltak.

Pisiltem, véres nyálkás nyákdugó elment!

Ekkor hívtam a Dokim, mondta menjek be.

Ez után már 8-10 percenként jöttek a fájások.

Délre be értünk a kórházba, addigra már 5-6 perces fájásaim lettek.

Megvizsgált a doki, 2 ujjnyira nyitva voltam, mondta maradok, szülök!

Beöntés, infúzió, burokrepesztés, akkor folyt el a magzatvízem!

Addig úgy fájt mint menseskor az erős görcs, de az infúzió bekötése után 100% jobban fájt, a fájások egyre tovább tartottak, 1 percig tartott egy fájas, majd 2-3 perc után jött a következő!

A végén már szinte nincs is szúnet a fájások között!

Hiába írom le mennyire fáj, el sem tudod képzelni, nagyon de nagyon!

Az elején azt hittem ezek a fájások, ez semmiség!

A végén már annyira fájt, csak arra tudtam gondolni mikor lesz vége, valahogy jöjjön ki a baba, legyen vége!

2012. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyből öt percesek voltak, de nem indultunk egyből. Szülésznővel konzultáltam telefonon folyamatosan. Azt mondta, akkor induljunk, ha maga a fájás több mint fél percig eltart. (kezdetben csak olyan 20 mp-ig tartottak)

Így kb. 4-5 órát még otthon vajúdtam és utána indultunk és még így is volt bőven időnk.

Szerintem egyébként érezni fogod. Én akkor mondtam, hogy induljunk, amikor már "nem volt jó kedvem" és tök mindegy volt, hogy otthon szenvedek, vagy a kórházban. akkor már legalább legyünk ott :) Mindenkénél el jön ez az állapot, akkor már érdemes menni.

2012. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor valószinüleg 5 perces fájásokkal érdemesebb menni, illetve persze ha a víz elfolyik. Már várom,de valahol nagyon rettegek is!

Köszi a tapasztalatokat.

2012. okt. 16. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is öt perces fájásokkal indultunk be. Inkább otthon teljen az idő és itthon fájjon mint a kórházban. :)

A lényeg, hogy rendszeres jöjjenek a fájások. Ha beáll rendszeresre öt percenként akkor irány. :)

Mind a két szülésnél fájásokkal indult, bementem, burokrepesztés..na akkor igazán felerősödtek nekem a fájások, addig nem volt vészes. Próbálj meg két fájás közt lazítani, teljesen elengedni magad..nekem ez nagyon sokat segített..első baba 3 és fél óra alatt lett meg, tesóka meg 1 óra alatt. És nem kaptam egyiknél sem oxitocint, semmit. gyors és könnyű szülést kívánok. :)

2012. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És a 10 percesek és az 5 perces között van mondjuk 7 perces is? Vagy hogy szokott lenni? 20 p, 10 p, 5p? vagy máshogy megy mindenkinél?
2012. okt. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!