Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg kérhetem a császárt,...

Tényleg kérhetem a császárt, ha nem akarok természetesen szülni?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok és tegnap mondtam a legjobb barátnőmnek,hogy rettegek a szüléstől és attól,hogy bármi baj lesz.Erre mondta,hogy akkor kérjem a császárt,ő is kérte és semmi gond nem volt belőle.

Tényleg kérhetem előre a császármetszést?



2012. okt. 21. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
70%

Van doki, aki megcsinálja, ha kéred! De nem érdemes! A császár egy nagy hasi műtét, sokkal több gondod lesz vele utána, mint a természetes szüléssel! (nagyobb fájdalmak, nehezebben indul a tej, hosszan tartó regenerálódás és egy csúnya vágás a pocakon)

Miért nem akarsz természetesen szülni??

2012. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
94%
Jah és a császárnál ugyanúgy lehetnek komplikációk, mint a normál szülésnél! Első voltam!
2012. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
94%

Van orvos aki megcsinálja.

Két barátnőm is volt, akik császár után a másodikat már szülték, mind a kettő azt mondta, hogy maga a szülés nehezebb volt, viszont utána a regenerálódás ezerszer jobb. Azért mégis egy hasi műtétről van szó. Barátnőmnek az első után szét is nyílt, éjjel látta hogy gennyes-véres a seb amikor a babát szoptatta volna, felkeltette a férjét, aki erre összecsuklott....


Az hogy a szülés nehéz lesz-e, azt nem tudhatod. Itt egy szomszéd lány annyira félt a fájdalomtól, hogy előre megrendelte az altatóorvost, viszont olyan könnyen és gyorsan jött a gyerek, hogy mire a doki odaért, már kint volt a feje. A másodikkal épp beért a kórházba (pedig csak 15 percre van innen), mondták neki, hogy a harmadikat lehet hogy otthon szüli ha ilyen gyorsan potyognak belőle a gyerekek.

2012. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
56%

Hát nekem az első természetes volt, de annyira szörnyű volt, az összevarráson keresztül az azt követő 1 hétig (4150 g volt a babám és kívül belül szakadtam) hogy én is csak arra tudok gondolni, hogy a következő császár lesz....én tuti megpróbálom megbeszélni az orvosommal, vagy legalábbis a babámmal, hogy nehogy beforduljon, akkor tuti császár...

Szörnyen hangzik, tudom, de szeretnék még babát, de azt a szenvedést....hát... :(

A sógornőmnek is 1 hét volt a felépülés a császár után, ráadásul a heg már most nem látszik neki, most 1 éves a gyerek.

Arról nem is beszélve, hogy azóta azért a szex nem olyan, belekezdeni meg nagyon nem volt leányálom. Alapból 6 hónap, mire regenerálódik a hüvely, mondta a dokim...ja, és javasolta, hogy kezdjek gátizomtornázni, ha jót akarok....köszi.

Szóval azért ez a pro-kontra lista azért fura...

2012. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,akkor majd utánaérdeklődök,hogy az én orvosom vállalja-e a dolgot.

Retteg a fájdalomtól,alacsony a fájdalom küszöböm,nem akarok "alul" teljesen tönkremenni és órákat szenvedni.Tudom,hogy a műtét sem lesz fájdalommentes (utána),de inkább kibírom azt,mint hogy órákig szenvedjek.

A vágás helye nem látszik a barátnőmnek,mert nem az egész hasát vágták össze-vissza.A szoptatást nem tervezem hosszúra,szóval ez sem ellenérv számomra.



Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket!

2012. okt. 21. 12:14
 6/79 anonim ***** válasza:
80%

Normális orvos nem csinálja meg a császárt, csak azért, mert az anyának nem tetszik a hüvelyi szülés... A császármetszés egy nagy hasi műtét, rengeteg kockázattal az anyára és a babára egyaránt. Azért találták ki, hogy vészmegoldást jelentsen, ha természetes úton nem megy. A császáros anyák döntő többsége nagyon nehezen viseli, és a többedik gyereket már természetes úton szeretné a világra hozni, nem véletlenül. Ha bemész egy szülészeti osztályra, már a járásukból felismered, kik voltak császárosok. Hidd el, a legtöbb napokig annyira szenved, mintha vajúdna (és kapják is az oxitocint, hogy kiürüljön a méh, tehát görcsöket produkálnak). Ne akarj császárt, ha nem muszáj!

Üdv: egy EÜ-s

2012. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
86%
" a szoptatást nem tervezem hosszúra"....ha attól félsz, hogy a melled majd "más lesz", megnyúlik, stb, akkor a császáros heg nem fog zavarni???? császár után nem csak pár órát fogsz szenvedni..
2012. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
69%
Ez érdekes... én a császártól rettegtem,de nagyon! Én fejben eldöntöttem,hogy márpedig természetes úton fogok szülni,és úgy szültem,ráadásul fájdalomcsillapító nélkül. :)
2012. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
73%

A baba érdeke is hogy természetesen szülessen meg, nem beszélve arról hogy a császárnál több lehet a komplikáció mint a sima szülésnél. Szerintem nagyon nincs rendben ha valaki azért kéri a császárt mert fél a fájdalomtól.

Én pl egyáltalán nem mentem tönkre ott alul, a párom sem panaszkodik... A fájdalomról meg annyit, hogy a szinte elviselhetetlen fájdalom a végén van... de ha annyira félsz tőle, akkor inkább beszéld meg az orvosoddal a fájdalomcsillapítást, pl eda ez egyébként állítólag teljesen megszünteti a fájdalmat, és segíti ennek tetejében a tágulást is! Ha félsz a gátmetszéstől, akkor szülhetsz gátvédelemmel is, ezt is az orvosoddal tudod megbeszélni. A szoptatásról pedig, minimum már 2x megúsztuk a kicsi fiammal a kórházat, mert pl ő amikor beteg nem hajlandó sem enni, sem inni... csak cicizni. Ennek köszönhető hogy nem száradt ki. De számos más előnye is van a szoptatásnak, amivel tele van a net, olvass utána, nagyon fontos legalább 1 évig szoptatni a picúrt (persze ha nem tudod addig, nincs mit tenni).

Szóval beszéld meg az orvosoddal, mert a császár NEM MEGOLDÁS. Nézd a baba érdekét is!

2012. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
31%
Jóóóóóóóóóóóóó, akkor legyetek szívesek hüvelyi úton szült édesanyák elmesélni a kérdezőnek, hogy mi történik akkor ha a baba már a szülőcsatornában van és komplikáció van ??? Naaaaaaaaaaaaaa, akkor mi is van....Ne akkor már a császárt nem csinálják meg, meg kell szülnöd, akkor is ha lehet baja lesez a babának.Neked csak az Isten tudja megigérni, hogy a gyerekednek nem lesz semmi baja hüvelyi szülésnél.Szóval a császár sokkal jobb és biztosabb.
2012. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!