Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek indított szülése volt...

Akinek indított szülése volt mert még a 41 hét végén sem akart kibújni a picurka, elmesélné milyen volt?

Figyelt kérdés
ugye tényleg nem várnak tovább mint 41 hét?!

2012. nov. 11. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekem pontosan a 41. héten indították, nem vártak tovább, pedig minden teljesen rendben volt. Sajnos azt kell mondanom, nehezebb volt, mint a sima szülés. Az elsőt a 42. héten szültem, és már töredezett volt a méhlepény, mikor átvizsgálták. Az orvos megmondta, legközelebb nem vár ennyit, veszélyes. A második gyermekem született így. Reggel 8-kor bekötötték az infúziót, 12-ig egész jól megvoltam. Ekkor még csak 1 ujjnyira voltam nyitva, ezért burkot is repesztettek. Délután 4-re lett meg a baba. Hát a fájások sokkal erősebbek, mint sima szülésnél,meg az a rossz, hogy elejétől a végéig feküdni kell, de nem bánom, hogy így alakult, mert így nem lett semmi baja a gyermekemnek. Látszott is rajta, hogy túlhordott baba, és ha nem várnak, akármi baja lehetett volna... Remélem, segített a válaszom.
2012. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41. héten indították.Előző nap 6 után nem ehettem,12 után már inni sem lehetett.A baba nagy súlya miatt várható volt a császár. 7 kor felmentem a szülészetre,beöntés,majd bekötötték az edát.Burokrepesztés,oxitocin majd 4-5 óra várakozás.Ahogy várható volt 15 órakor betoltak a műtőbe és 10 perc múlva megszületett a 4500g-os kisfiam.
2012. nov. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

41. héten indítottak. 9-kor feltették a zselét, 2 órát úgy kellet feküdnöm NST-re kötve (közben egyfolytában erősebb mensi görcshöz hasonló fájdalom volt). aztán vissza küldtek a kórterembe és várni kellett. 12-körül elkezdtek jönni a fájások, de nem 5-10 percesek, hanem rögtön 1-2 percesek. 1-körül elfolyt a magzatvíz és felvittek a szülészetre. 16:48-kor meglett a kisfiam. piszkosul fájt, de nincs összehasonlítási alapom, mert első baba. Közben voltam kádban, labdán.

Tovább szerintem nem nagyon várnak a 41.hétnél. Nekem is még teljesen zárva volt a méhszáj mikor indítottak.

2012. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én 11 nappal hordtam túl az első babámat.

Délelőtt 9kor tették fel az érlelő tabit. Majdnem 14 óráig feküdtem NST-re kötve, de nem éreztem semmit, csak a gép mutatta, hogy azért valami történik. Felküldtek az osztályra, na akkor jöttek a fájások. 5 percesek. Este 10ig sétálgattam, akkor mentem a szülőszobára. Reggel 6kor burkot repesztett a "kedves" főügyeletes. Körülbelül délután 2 körül derült ki, hogy nem tud kibújni a kicsilány. Még jó fél órát várni kellett a műtőre, mert foglalt volt. 14:50kor született meg a lányom császárral.


Azóta van egy kisfiam is, aki természetes úton született, és magától döntött úgy, hogy előbújik. Szóval látom mostmár a különbséget. Ő 10 óra alatt (az első fájásokat is beleszámítva) lett meg és nem fájt annyira. A lányomnál a végére annyira legyengültem, hogy remegett mindenem mint a fene.

Értem én hogy veszélyes tovább bent hagyni a babát, de nem volt kellemes élmény. Bocsi hogy hosszú lett!

2012. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat

remélem én nem érek idáig,de ha igen azért kérdeztem

hogy tudjam mire számítsak.

40 + 6 hetes kismama,.

2012. nov. 11. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Tavaly februárban szültem, 41. hetes voltam. Első baba. 7 óra 20-kor burkot repesztettek, fél 12 körül kötötték be az oxitocint, fél 3 körül már baromira nem volt vicces, (kétszer kértem, hogy császározzanak mert annyira fájt, de a dokinéni azt mondta, hogy szó sem lehet róla, szépen tágulok),16.50 körül kezdünk szülni és 17 óra 09-kor lett meg a kisfiam. Addigra már a fájások úgy kivették az erőmet, hogy nyomni alig tudtam. Hát ennyi a történetem.
2012. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi neked is !
2012. nov. 11. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:

szia nekem 5nap tulhordásal inditás volt..8kor vittek le nst-re kötötek 9kor kaptam meg az oxit és el csipték a burkot jöttek a fájások 10kor szoltam szülünk 10.35re kint volt a lányom 3670g 56 cm..vágás varrat fájdalomcsillapito nélkül


fiam 22kor inditotak oxival 0.25-re kint volt 4200g 60cm vágás varrat fájdalomcsillapito nélkül

2012. nov. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kicsit off: 4-es és mennyi idő telt el a két szülésed között? a második baba hányadik hétre érkezett?


On: röviden: amikor nem hagytam indítani a szülést, akkor simán meglett a baba (első):). A másodiknál hagytam, hogy indítsanak, és császár lett... Elszámolták a drágát, és komplikáció is volt. Inkább ne indítsanak, ha nincs egészségügyi ok rá, szerintem :).

2012. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9esnek! 20 és fél hónap van a kettő között és a másodikat 40+3 hetesen szültem.

4es vagyok

2012. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!