Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek indították a szülést,...

Akiknek indították a szülést, elmesélnétek a történeteteket? Szerintetek az könnyebben tud tágulni, akinek már a külső és középső méhszája nyitva van és rövidül a méhnyak is?

Figyelt kérdés
2110 voltam tegnapi vizsgálaton, ma vagyok 40+5 hetes kismama és pénteken indítanak, ha addig nem bújik ki a babóca. Szerintetek azért a többség meg tudja szülni természetes úton a babát, császár nélkül?
2012. nov. 18. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem indították mindkettőt, mindkettő sima, hüvelyi szülés volt.

Az elsőnél túlhordtam, elfolyt a magzatvíz, de fájásaim nem voltak. Vártak 12 órát, majd oxitocint kötöttek be, rá 20 percre már erős fájásaim voltak, az oxi bekötésétől számított 3 órán belül megvolt a baba.

A másodiknál terhességi toxikózis miatt bent feküdtem, az nst rossz szívhangot mutatott, ezért mondták, hogy 5 perc múlva találkozunk a szülőszobán, burkot repesztenek, indítanak. 38 hetes voltam. A burokrepesztéstől semmi nem történt, vártak 2 órát, sehol egy fájás, majd jött megint az oxi, 1,5 órával később a pocakomon pihent a fiunk. Minkettőnél 1-1 ujjnyira nyitva voltam, megrövidült méhnyak, koponya beilleszkedve.

könnyű szülést!

2012. nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindhármat indították(burokrepesztéssel),mert szépen kinyíltam(mindhárom gyereknél 4-5 centire,így mentem be a kórházba,NST-re),de nem volt fájásom.Hüvelyi szülés volt mind,az első 4 órás,a 2. 3 órás, a 3. 2 órás,mindenféle komplikáció,és beavatkozás(oxitocin,gátmetszés)nélkül.
2012. nov. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Remélem nekem is sikerül természetes úton szülnöm így is, hogy még nincs nyitva a belső méhszájam...

Várok még válaszokat, írjatok légyszi!!!!

2012. nov. 18. 15:59
 4/10 anonim ***** válasza:
2 ujjnyival, 40+5 nap, burokrepesztés, oxi, 3 óra alatt simán, pedig jó nagy, 4 kiló feletti baba :)
2012. nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

40+3-nál indítottak úgy, hogy semmi fájásom nem volt, a méhszájam pedig 3000.

Reggel 8-kor burokrepesztés, oxitocin, EDA, 12.45-re eltűnt a méhszáj, kezdtük a kitolást, 13.13-kor pedig megszületett a Kisfiam kb. 5 nyomás után.

Első baba, szerintem gyors volt és mindenekelőtt csodálatos élmény :-) Imádtam az EDA hatását :-)

2012. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ikrekkel, 39+6-ra szültem, oxival indítottak, kereken 9 ra múlva lettek meg a babák. Nekem 2222-es volt a méhszájam, amikor bekötötték az oxit. A végén hatalmas adagban kaptam már, de sikerült természetes úton megszülni őket. Nem tágultam gyorsan, mint azt írtam, 9 óra volt kitolással együtt, más meg tényleg oxival 3-4 óra alatt "megvan", plussz a dokim még kézzel is tágított mindig, de a babáim bírták így nem kellett császározni.

Beszélgess a bébiddel még péntekig, én volt,hogy csak rájuk gondoltam és magamban elmondtam, mi is fog történni, mert én is féltem,hogy nem fogják esetleg bírni és mondjuk vlamelyiknek leesik a szívhang stb...és vinni kell császározni. De felkészültünk rá, talán segített:)

2012. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ma voltam megint vizsgálaton, doki szerint már jobb a helyzet, megpróbálta megcsinálni az amniot, de nem tudta, mondta nem akarja erőltetni, mert csak vérzés lesz a vége :-S Megpróbálom a beszélgetést, meg azt tanácsolták, hogy mellszívóval kell óránként néhányszor a mellet stimulálni és ez van akinek segít méhösszehúzódásokat generálni és van, akinek segít beindítani a folyamatot....
2012. nov. 19. 16:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább a szexet ajánlották szülésindítónak, már akinek ilyenkor még van hozzá kedve :)(amúgy nem vált be)
2012. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 39+5-nél indították,elszíneződött magzatvíz miatt.A beöntés után, elkezdett fájni a hasam, derekam...aztán valahogy máj fájt minden...2 ujjnyira már nyitva voltam, de a fájdalmak, nem tágulásos fájások voltak még...jött az oxi és vele együtt (hála Istennek) az EDA...előtte burokrepesztés...a beöntéstől számított 3,5 óra múlva már kint is volt a kisfiam. :)
2012. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát már mi is kipróbáltunk mindent, sexet is, jelzem az sem vált be. Ma is azt mondta a doki a vizsgálat után, hogy be van betonozva a gyerkőcünk...

Pénteken befektetnek így is, úgy is. Holnap még egy NST, aztán majd meglátjuk. Köszi a válaszokat!!

2012. nov. 21. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!