Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyhogy kell pénzt adni a...

Hogyhogy kell pénzt adni a doktornak?

Figyelt kérdés

Olvastam olyan kérdést h mennyit illik adni a szülésznőnek?

erre jön a válasz h a doktor tarifájának a 20-30%a....

levagyok sokkolva...Mi a pi**a van ezzel a világgal?hogyhogy KELL adni a doktornak és a szülésznőnek?

Nézzétek már meg a korház parkolóját.Doktoroknak Bmwjük van meg Mercijük.Böven elég nekik az ö pénzük.Vagy nézz meg egykét szemüveges orvost(szinte mind az) és kérdezd meg hány karátos a szemüvege.kiborít ez a dolog.Ki hallott olyanról hogy ha egy orvosi műhiba esetén a doki fizesse a temetést?Vagy esetleg az árván maradt gyermeket örökbefogadja?Semmit nem csinál pláne szüléskor.Arra van a szülésznő és neki az a dolga h dolgozzon.Ti mennyit adnátok a doktornak aki nézi ahogy dolgozik a szülésznő?Na mert annak a 20-30%a sztem 0ft.de irjatok erröl véleményt kérlek.


2009. aug. 16. 23:05
1 2
 1/14 anonim válasza:
63%

megveszed a figyelmet...tudom elég gáz...

De hidd el,ha pénzt adsz,kevesebb várakozás,több figyelmet kapsz...

2009. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hozzáfüznék anyit hogy mikor a barátnöm édesapja korházban volt ( lenyugtatózták a szivinfarktust) adni akartam 60ezer ft-ot és azt mondta a főorvos budapesti kórházban h : Elnézést uram a kocsim 4kerékkel megy.majdnem kitapostam a belét.De elfogadta másodjára a pénzt.És azért mondtam az orvosi mühibát példaként mert már nem él az apósom és azért mert orvosi műhiba történt a műtétje közben.
2009. aug. 16. 23:13
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Én nem fogadtam orvost, sztk-ba járok időpontra és odafigyelnek így is rám, csak cukorterhelésem 4 volt már és semmi bajom.

Szüléskor sem adok semmit senkinek, nekem sem fizetett senki pluszban amikor dolgoztam. Sőt, akinek fogadott dokija van, szüléskor rá sem néz senki, amíg a doki oda nem ér, mert félnek a műhibáktól meg az egymásra mutogatástól.

Míg a sógornőmet (nem volt fogadva senki) körbeugrálták, a mellette levőre a kutya se figyelt, mert várták az orvosát, nem akartak balhét, mert valami szuper doki...

A BMW-ről meg a karátos szemüvegről meg annyit, hogy pont az ilyen "adományokból" van, nem a saját fizetésükből.

Azt tudom, hogy én nem fogok adni, mert a havi táppénzem a tarifa, és ha én azt odaadom, akkor se lakáshitel fizetés, és még éheznénk is 1 hónapig, mert a férjem fizetése nem elég mindenre.

2009. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Manapság ez van.De kiváncsi lennék a bérpapirjára egy ilyen bmws orvosnak.
2009. aug. 16. 23:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, hogy ez nagyon gáz :( Én annyi rémtörténetet hallottam viszont, hogy szülés után órákig otthagyták a nedves átvérzett lepedőkön pl, és jól vesemedencegyulladást kapott, meg hasonlók, hogy első gyerekkel nem mertem bevállalni, hogy a mai egészségügyi helyzetben nem fizetek nekik zsebre. Az orvosnak és a szülésznőnek is fizettem, de legalább veszettül figyelmesek és kedvesek voltak. Sajnos ha kifogsz egy lelkiismeretlen ügyeletest, tényleg leszarnak magasról :( Lehet, hogy jól sül el, ezt mindenki magának kell, hogy eldöntse, mit vállal be. De nagyon örülnék, ha végre odamenne az APEH, és körülnézne, hisz ők is kórházban szülnek (a nők), tuti tudják, hogy megy ez!!
2009. aug. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Miért? Magánrendelésen hányan kaptunk már nyugtát nőgyógyásztól? Vagy akármilyen más orvostól? De valóban, sajnos az ember a figyelmet, törődést próbálja megvenni, illetve pl. egy nőgyógyásznál már a következő terhességre is gondolva próbálod pénzelni a dokit. Legalábbis nálunk így van. De attól mondjuk falnak megyek, mikor a kórházszövetség, meg egyéb szervezetek azt bizonygatják, mennyire szégyenletes dolog a számukra a hálapénzt elfogadni. Nem tudom, de nem sok orvosról hallottam, hogy szégyenkezve visszautasította volna.
2009. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Mi az első gyerekkel "megkértük az orvost",hogy legyen velem a szülőszobán.

Ez nem megfogadást jelent,csak szóltam,hogy vele szeretnék szülni,végig hozzá jártam.

Szülés után 20ezret adtunk,mert meg voltunk elégedve a figyelemmel,ellátással.50-60-100 ezreket nem tudtunk volna adni,nem is akartunk,és még így is zavarban volt a dokim,nem akarta elfogadni.

Most várjuk a második babát,most is végig ugyan ahhoz a dokihoz fogok járni,sztk-ban természetesen.

Vége felé megkérem,és majd meglátom,mit mond.Ha odakerül a sor,hogy bemegyünk a kórházba,úgyis szólnak neki,amint beér,hogy itt van egy kismamája.

Ha éppen nem lesz bent,akkor meg másnál fogok szülni,de akkor egyik dokinak sem adok.Végül is ez a kötelessége,végezni a munkáját...

Nővérem tapasztalata alapján,ellátták,és figyeltek rá,pedig nem adott pénzt senkinek.Koraszülöttön volt a babája,nem is a dokijánál szült,hanem egy másiknál.Mégis mindenki emberként bánt vele.

2009. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

9:37-es vagyok.

Kedves Kérdező!

Fogadjátok részvétemet az apósod halála miatt.

Sajnos vannak olyan kórházak,ahol ilyenek előfordulnak,nem lenne szabad megtörténniük ilyen eseteknek.

Sajnálom!!!

2009. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részvétet az utolsó hozzászólónak.Ez az élő(márnem) példa arra hogy ha fizetsz akkorsem a doki dönti el hogy életben marad e vagy sem.Gondold el adsz neki félmilliót hogy mentse meg az apádat...felveszel erre pl személyi kölcsönt és a doki elfogadja és ha nemsikerül?mehetsz az utcára mert nemfogja megkérdezni hogy tudsz e miböl élni és hogy segithet e.Én most fogok adni pénzt a dokinak pontosabban csak a szülésznőnek mert ő rendes ő figyel a páromra mig a doki vérvétel után 7nappal tudta kinyögni h vérszegény a párom.Igen adni fogok a szülésznőnek mert nemazért kell hogy segitsen mert pénzt adsz neki hanem azért mert ember vagy mert ez a hivatása a kötelessége erre tette fel az életét nem a gazdagságra.Örülök hogy ennyien válaszolgattok hisz ez nem fórum :D
2009. aug. 17. 11:25
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen! Szerintem is jogos ez a felháborodás!! Egyetértek teljes mértékben, plusz annyit szeretnék még hozzátenni, hogy szerintem sokan vagyunk úgy ezzel a dologgal, ha akarnánk se tudnánk adni, mert a havi 35- 40ezres táppénzből még a kaja sem jön ki, nemhogy az orvosnak a pénze! Én személy szerint nagyon szerencsésnek mondhatom magam, eddig, mert akihez járok nem fogadott orvosom, csak az első vizsgálat alkalmával voltam magánrendelésén, és mégis körberajong minden egyes alkalommal, ha találkozunk és nemvár el semmit, sőt még akkor sem fogadta el amikor az ügyeletiidejében mentem, be hozzá, mert nekem akkor volt jó!

Egyébként azzal is tisztában van a dokim, hogy nem ebben a városban fogok szülni, tehát a végén sem kap semmit!


Én is egészségügyben tevékenykedem, persze nem orvosként, de nekem is az a véleményem, aki erre a pályára megy az egy hivatást választ és nem szabadna ennyire pénzéhesnek lenniük! Én is kaptam borravalót, de soha nem az volt a célom, illetve nem csak az kapott rendes kezelést!

2009. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!