Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, ti mikorra...

Császáros anyukák, ti mikorra terveztétek császár után a kistesót? Nem féltetek a heg szétválástól?

Figyelt kérdés
7 hete szültem császárral, az utolsó hónapban meg végig a 7 hét alatt meg sem fordult a fejemben hogy én szeretnék újra szülni. A férjem szeretni nagyon hogy jövöre újra megpróbáljuk.
2012. nov. 26. 08:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Visszaolvasva kicist értelmetlen lett! Bocsi:)

Tehát konkrétan hogy császármetszés után mikor jött az ujabb kistesó? Gondolom egy bizonyos időnek el kell telni a heg miatt. És mennyi lehet az ideális korküönbség a gyerekek között?

2012. nov. 26. 08:35
 2/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! 21 hónap különbséggel szültem normál módon a császár után. Tervezett volt a kistesó, most 8 hetes. Nem féltem a hegszétválástól, a dokik figyeltek rám.
2012. nov. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm 5 gyereket szült. Mindet császárral. 10 éven belül vannak.

De gondolom nem mindenki ennyire szerencsés, meg talán az sem mindegy, mi az oka a császárnak, szülhetsz-e hüvelyi úton is elvileg, stb.

Másik ismerősömnél első császár (faros baba), a következő három hüvelyi. Kb. 2 évente vannak a gyerekek.

2012. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy a 2 császármetszés között jó lenne, ha eltelne 2 év.
2012. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 23 hónap lesz a két gyerkőc között. Első császár téraránytalanság miatt, második remélem hüvelyi :)
2012. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A dokim két évet javasolt a két szülés között.

Most 20 hónapos a fiam, november volt az első próbálkozós hónapunk, voltam rákszűrésen, a doki semmi akadályát nem látta az újabb terhességnek.

2012. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 év lesz a két gyerkőc között, még nem tudjuk, hogy a második császárral jön-e. Mi vállaltuk volna hamarabb is, de így sikerült:-)
2012. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi nem tervezünk több babát, én nem hevertem ki az első 6 hetet.....Ha mégis, császárral szeretném őt is szülni, de vissza szeretnék menni 2-3 évet dolgozni, nem akarok olyan sokáig itthon maradni. 33 múltam, addigra a fentiek alapján 38 leszek, akkor meg már nem biztos, hogy bevállalnám. Mi így terveztük, van egy csodálatos egészséges kisfiam, így is boldogok vagyunk. Nálunk is apa akarna tesót, de én nem. Azért gondold át te is, ne csak a férjednek engedj, ez közös döntés!
2012. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 év 8 hónap van a gyerekeim között.

Nekem is azt mondta a doki, hogy azért 2 év teljen el, nekem így is császár lett a második fenyegető hegszétválás miatt. Nagyon vékony lett a hegem, a műtét napján már csak 1 mm volt, (3 mm alatt nem engednek spontán szülni). Azt mondta a doki műtét után egy egy közepes fájást sem bírt volna ki a heg, mert épp hogy hozzá ért szikével és már vált is szét az egész azon a vonalon, ahol az első vágták. :(( De a történethez hozzá tartozik, hogy fiam majdnem 5 kg-mal született, valószínű ez nagyban szerepet játszott a vékonyodásban.

Féltem amúgy a hegszétválástól, de a doki nagyon figyelt rám és ezért nagyon hálás vagyok neki érte!

2012. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!