Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az ország egyes részein jelentős eltérés van a szülészetek színvonalában?

Figyelt kérdés

Tudom nem ez a legfontosabb, én is nagyon boldog vagyok, hogy van egy egészséges kislányom. Ettől függetlenül elszorul a szívem, amikor olvasok, hallok, látok dolgokat. Ahol én szültem ott szó szerint egerek szaladgáltak az ágy lába körül. A TV-ben meg látom az egyik műsorban, ahol szülészeteket mutatnak be, hogy olyanok, mint egy szálloda. Némelyikben a szobában TV, mikro, klíma stb. Én még attól is boldog lettem volna, ha nem zuhanyzó, de legalább WC van a szobában, vagy ha legalább nem omlik a vakolat a közös mosdóban. Ne mondjátok, hogy ki lehet bírni azt a pár napot, mert én összesen 6 hetet voltam bennt.

Most meg még azt is olvasom, hogy egyes helyeken ingyen adnak UH képet, máshol 250 Ft. Nálunk 1000 volt. Valaki írja, hogy minden étkezéshez eldobható evőeszköz, ha kér mosogatószert adnak, stb. Nem az 1000 Ft vág földhöz, de én is fizetek adót, járulékot. Miért nem kapjuk meg ugyanazt a színvonalat?


2012. nov. 26. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Hidd el tudom mit éreztél. Nekem ezért kellett dokit fogadnom. Pénzelnem kellett egy orvost, akit ingyen is megkaphattam volna, azért, hogy azt a színvonalat kapjam, amit más ingyen megkap.
2012. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ország egyes részein jelentős különbség van mindenben pl; iskola, munkahely. Sajnos ez van két részre szakadt az ország.
2012. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt fogadott dokim, de a kórház akkor is olyan amilyen.
2012. nov. 26. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Én úgy oldottam meg, hogy nem ott fogadtam meg a dokit, ahová tartoztam, hanem egy másik kórházba.

Az én helyzetem a következő volt: egy nagy város mellett élünk, a városban 2 kórház van, az egyik olyan amilyenről te is írtál, a másik pedig a gyökeres ellentettje, (egy személyes szülő szobák, frissen felújítva, a csecsemős osztályon minden szobához fürdőszoba, mindenhol tisztaság stb). Persze a mi falunk az előbbihez tartozik körzetileg, míg a városiak és a többi falu ez utóbbihoz tartozik. Így nekem fizetni kellett az orvosomnak, hogy a nevét használva megvizsgáljanak és ellássanak ebbe a kórházba.

Szóval nem csak az ország egyik fele és másik fele között van különbség, hanem még a mi városunk egyik kórháza és másik kórháza között is.

2012. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is ezért választottam egy 30 km-rel távolabb levő kórházat.

Most volt alkalmam megtapasztalni hogy a mi kórházunk egész jó, van ennél rosszabb is. Mondjuk ezt már a gyerekosztályon. Sajna voltunk már az itteniben is, most pedig sok-sok km-rel arrébb lett rosszul a kisfiam, és ott töltöttem egy éjszakát. Valami rettenet...

2012. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem nem nagyon volt lehetőségem választani, mert egy betegségem miatt csak minimum megyei szintű kórházban szülhetek. Azért más megyébe csak nem megyek át. Amúgy a városunkban lévő másik kórház sokkal szebb. Szakmailag viszont meg voltam elégedve ezzel, csakhát a körülmények.

Meg az esik rosszul, hogy nálunk nem lehettünk ott a fürdetésnél. A látogatók pedig nem jöhetnek be a babához. 5 napig az apuka is csak egy ajtón keresztül láthatta a saját gyerekét.

2012. nov. 26. 22:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Debrecenben a klinika és a kórház is eltér rendesen.A klinika szocreál,igénytelen de szakmailag világhírű ,a kórház felújított ,modern de ha bármi baj van akkor átszállítják a babát,mert nincs PIC , és az újszülött osztály is elmaradott.Én a klinikát választottam 3 hétre. Vacak volt de nem kérdés hogy a kényelmem feláldozom a biztonságért.
2012. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is pontotsan ez a különbség a városi és a megyei kórház között. Ha én választhattam volna, akkor is a saját és a babám egészsége érdekében a szakmailag jobb kórházat választottam volna, még akkor is ha lepukkant. De engem akkor is felháborít, hogy ugyanúgy elveszik tőlem a járulékot, mint mástól. Akkor nekem ne mondják, hogy vegyem be a saját magnéziumomat, ha van nálam, mert elfogyott, más kórházban meg ingyen osztogatják az UH képet, ami nálunk 1000 Ft. Ne vegyenek már TV-t, meg mikro-t az egyikbe, amíg a másikban nincs elég gyógyszer. Tudom, hogy a finanszírozás nem így működik, lehet hogy az ottani vezetés, vagy akár az önkormányzat jobban gazdálkodott, de ez akkor is rajtam csattan. Na mindegy, csak kimérgelődtem magam.
2012. nov. 27. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!