Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ennyire lassan megy...

Tényleg ennyire lassan megy mostanában az anyasági támogatás intézése, folyósítása? Nektek szülés napjától számítva mikor utalták?

Figyelt kérdés
A telefonos ügyintéző azt mondta, hiába volt már meg tegnap a pici lakcímkártyája és születésije, ők csak hétfőn kapnak listát, amiben az ujszülöttek vannak, ami alapján kiállítják a tajszámot. Akkor hétfőn ha meglesz a taj szám, és bemegyünk a MÁKhoz is aznap, nincs esélye, hogy Karácsony elött kiutalják a pénzt, főleg nem postán, ugye?
2012. dec. 12. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Mi azonnal küldtük a szükséges papírokat, mihelyst volt TAJ kártya. nem akarok nagy butaságot mondani de ha jól emlékszem 1hónapot tuti vártam rá sajna. úgyszintén a TGYÁSra is, elég volt kihúzni azt az egy hónapot anyagilag...
2012. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

karácsony előtt tuti nem,de még év vége előtt talán.

én 30-án adtam be a papírt az anyaságira mert akkor kaptam meg a tajszámát és majd csak most 10-én kaptam meg a pénzt.

szóval jó esetben is 10-12 nap az átfutási idő.

sajna mindenhez kell a baba taj kártyája anélkül semmit nem lehet intézni..

2012. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

7-én született a kisfiam

17-én jöttünk haza a kórházból

20-án megjött a TAJ kártyája (a lakcímkártya már akkor mikor még kórházban voltunk)

27-én igényeltem meg az anyaságit és a családit (vagyis akkor adtam fel a postán)

10-én utalták az anyaságit

15-én a családit is

2012. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor lemondok róla Karácsony elött. Csak mert több választ is olvastam,hogy van akinek igényléstől 1 hét vagy még rövidebb idő alatt megjött.
2012. dec. 12. 15:07
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Az igényléshez képest tényleg egy hét pontosabban nyolc nap volt, viszont akkor adtam be, amikor minden (taj, anyakönyvi, lakcím) a kezemben volt. Mindent lefénymásoltam, úgy adtuk be.

A születéséhez képest majdnem egy hónap volt.

2012. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az anyasági támogatás ügyintézési határideje 8 naptári nap, ha lakcímre kéred, nem hiszem h. meglesz, ha utalva esély van rá. Ha tudják a TAJ számot, az OEP-től lehet kérni igazolást, az is gyorrsíthat. A családi pótlék ügyin. hat.ideje 30 naptári nap.
2012. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam a Mák honlapján:


Az ügyintézés folyamata

Az igényt az erre rendszeresített formanyomtatványon, a lakóhely szerint illetékes kincstár igazgatósághoz kell benyújtani (postán vagy személyesen az ügyfélszolgálati irodán). A kérelemhez jogszabályban meghatározott dokumentumokat kell csatolni, amelyek az igényelbíráláshoz szükségesek. A hatóság az igényelt támogatásról 5 munkanapon belül dönt.

2012. dec. 12. 18:19
 8/15 anonim ***** válasza:

a lányomnál 5 nap volt az átfutása a beadástól számítva.

ez 3 éve volt és meg is kaptam.akkor fehérváron intéztem

a fiamnál ezen a héten hétfőn vittem be a papírokat,és azt mondta a nő szerdán utalnak,vagyis az anyaságit.

meg is lepődtem mert nagyon korainak tartottam,de nem is jött meg.

csak azt nem tudom miért nem azt mondta h jövőhét szerda.

amúgy ez most veszprémbe volt.

ha megkapom megírom hogy utalással mennyi idő,mert akkor a postaival még + 2 nap.

2012. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tavaly december 4-én szültem.13-án hazajöttünk a kórházaból.Azon a héten megkaptuk a TAJ kártyáját és karácsony előtt megjött a pénz is.
2012. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2 hónapos elmúlt a kisfiam mire kijött a pénz, pedig szülés után 10 nappal beadtuk a papírt..
2012. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!