Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a terhes kiskönyvr...

Szülés után a terhes kiskönyvre lesz még szükségem? Pl. A következő terhességnél?

Figyelt kérdés

4 hónapja szültem és most vettem észre, hogy sem a kórházban, sem a terhesgondozóban nem töltötték ki azt a részt, hogy megszültem. Az utolsó bejegyzés még a kórházba fekvés előttről van, pedig 2 héttel a szülés előtt már bennt feküdtem.

Van ennek valami jelentősége, vagy hagyjam. Esetleg én is ki tudom tölteni, gondolom.


2012. dec. 13. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm,orvosom is kihangsúlyozta,hogy ebbe a könyvecskébe én nem írhatok.

Minden terhességnél másikat kapsz; ilyen szempontból nem lesz rá szükséged.Én eltettem emlékbe. :)

2012. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége nincs, zárót úgyis kaptál. (A védőnő nekem is mondta, hogy a kiskönyvbe csak ő meg a doki vagy az asszisztense írhat mi nem). Mivel 4 hónapja szültél gondolom már az anyaságit is elintézted (itt olvastam az egyik nap, hogy talán Debrecenben elkérik a kiskönyvet).

De így utólag max tedd el emlékbe, újabb terhességnél úgyis újat kapsz és abban már kitöltik azt a részt, hogy már van egy babád stb.

2012. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tőlem sem kérte soha senki. Most a második terhességemnél is max azért vettem elő, hogy felfrissítsem emlékeimet a terhesgondozással kapcsolatban, hogy akkor hogy is volt. :)
2012. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, a kérdésedtől most tiszta nosztalgikus hangulatba kerültem :-) Én már 19 hónapja szültem és várjuk a Kistestvért, de emlékszem, szülés után depis voltam, hogy vége, a kiskönyvemre soha többet nem lesz szükségem ... A 6 hetes kontrollnál még reménykedtem, hogy "búcsúzóul" a doki ír bele a zárórészbe, de esze ágában nem volt. Én is eltettem emlékbe és sokáig, sokszor elővettem és megnézegettem, szerettem kismama lenni :-)
2012. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én hármat szültem, nekem egyiknél sem töltötte ki senki. De én itthon magamnak emlékbe kitöltöttem :)

Szükséged már nem lesz rá, a köv. terhességnél a védőnőnél ezek az adatok meg lesznek, onnan majd puskázhat a gyorsabb "ügyintézés" érdekében. :)

2012. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
dokim írt bele anno, külföldön szültem, tőlem a szülés után elvették, úgy adták ki a zárójelentést.
2012. dec. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Persze én sem írtam volna bele a terhesség alatt, de mostmár akár meg is tehetném. Nekem is elvették a kórházban és a hazajövetelünk napján adták vissza, ezért lepődtem meg, hogy nincs kitöltve. Egyébként a kórházban elvégzett kb. 28 vizsgálatból sem írtak bele semmit, de mindegy.

Csak azért voltam rá kíváncsi, mert nem tudtam, hogy egy következő terhességnél előzményként figyelembe veszik-e.

2012. dec. 14. 08:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is eltettem emlékbe. Az összes laborpapir meg nst meg minden más ott van a dossziéban.az elején ott van a ki nem váltott tápszer recept,a lányom születési zárója és a ksikönyv.Most ugyanugy gyüjtöm a leleteket..A 2.kiskönyvben meg benne van h mekkorán született a "nagy".

A k-ban a doki kiállitotta az anyaságihoz az igazolást, s azzal együtt hozta vissza másnap.

2012. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!