Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győrben (vagy akár máshol)...

Győrben (vagy akár máshol) császárral szült anyukák, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
33. héten vagyok, 3. baba, de nagy és faros, így azért jobb, ha lélekben felkészülök...egyáltalán milyen egy császár? Nagyon félek, láttam már császár után anyukákat, aggasztóan néztek ki, nagyon megviseltek voltak...nekem két hüvelyi szülésem volt, és nagyon félek. Mi a menete? Vérzés, regenerálódás, szoptatás? Meddig kell bent maradni? És egyáltalán - nagyon durva? Mire kell vigyázni utána? Minden válasz érdekel, nem csak a kórházspecifikus tapasztalatok. Köszönöm!
2012. dec. 25. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Győrben volt programozott császárom 3 éve, faros volt a kisfiam. Reggel időpontra mentem, a kiírt nap előtt 2 nappal, beöntést kaptam, megborotváltak volna, de otthon már elintéztem. Katéter bekötése kicsit kellemetlen volt, meg v.mi infúziót is bekötöttek. Az érzéstelenítő amit a gerincem mellé kaptam csak tompa nyomás volt. Hamar kivették a babát, a varrás tartott tovább. Utána feküdni kellett egész nap, és sokat inni. Este felállítottak, na az nem volt egyszerű, fájt nagyon a sebem, de utána napról-napra könnyebb lett. A 4. napon hazajöhettünk, addigra már egész jól mozogtam. Tejem csak a 3. napon lett, de onnantól szopott a fiam 14 hónapig. Csak az első nap volt borzasztó, tényleg nagyon fájt, ahogy húzodott össze a méhem, az ágy rácsát szorítottam és majdnem sírtam. Persze ha simán szülök, akkor meg előtte fájt volna, én meg attól félek nagyon, nekem az ismeretlen még. Varratokat utolsó nap szedte ki a doki, és utána egy darabig csak zuhanyozni lehetett, kicsit éreztem még egy darabig, de nem volt fogható az első napi fájdalomhoz. Szóval túl lehet élni, ne izgulj! Drukkolok!
2012. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Ezek szerint akkor az első nap még nincs is velünk a baba?
2012. dec. 26. 07:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy kicsit ott lehetett, de aztán elvitték. 2. naptól volt ott végig, akkor már el tudtam látni.
2012. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még előtte adnak hálóinget, kórházit. Ezt majd kidobhatod a kijelölt kukába. Bekísérnek a műtőbe. Felkell feküdnöd a műtőágyra, felteszik a lábadat a tartókra. Adnak katétert (pisi miatt), ez nekem nem fájt. Betakarnak, letakarnak. Nem altatnak, érzéstelenítőt adnak. Ülve görnyedni kell és beadják. Ez csak annyira fáj, amennyire egy szúnyogcsípés. Érezni fogod ahogy zsibbadsz lábujjtól derékig. Annyit fogsz érezni, hogy húzódik a hasad meg matatnak valamit, de nem fog fájni egy kicsit sem. Amikor kiveszik a babát, "rádobják" a hasadra aztán megmutatják pár másodpercre, de aztán el is viszik. Pár perc múlva visszahozzák, kicsit megnézheted, de nem adják oda, én kicsit odabújtam a fejemmel a fejéhez. Aztán elviszik megmutatni a családnak. Összevarrnak, majd kitolnak a megfigyelőbe. Ott bennt lehet a párod, aki odatudja neked adni a babát, aki amúgy egy hősugárzó alatt van. Itt már szoptathatsz, bár tejed még nembiztos, hogy lesz. Ráraknak egy "zsákot" a hasadra, és nem mozoghatsz, a fejedet sem emelheted fel. Segítenek inni, pohárból adnak teát, vagy vizet szívószállal. Itt fekszel 3 órát, én ebből 2-t aludtam, mert nagyon kimerültem. Aztán kitolnak a kórterembe, ahol 12 órán át feküdnöd kell még. Ha letelik, fel kell kelned, el kell menned a csapig. Segítenek felállni. Elmentek a csapig, a nővérek megmosdatnak, fogatmosol, megmosakodsz és visszafekszel. Majd később már a wc-ig is elsétálnak veled. Sajnos a pisis meg a véres zacsikat addig cipelni kell magaddal. Nekem 24 óra után vették ki a katétert is, meg a draint is a hasamból. Amikor kiveszik a draint vegyél egy nagy levegőt közben, akkor nem fog fájni. A babát nekem ilyenkor adták oda. Az első nap nagyon rossz lesz, a második elég rossz, a harmadikon már nem fog érdekelni, hogy kicsit rossz. Majd egyre jobb. Én már császár után 12 órával tudtam fordulni az ágyban, és elég hamar fel is tudtam kelni. A seb nem is igazán fáj, inkább húzódik. Folyton attól féltem, hogy szétválik, persze ez szinte lehetetlen. :) Innentől magadra vagy utalva. Általában 4 nap múlva hazaengednek.
2012. dec. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

OFF!


sziasztok!


csak érdeklődnék h milyen módeszerrel császároznak Győrbe vagy Mosonmagyaróváron?

vágnak mindenhol vagy így: [link]


köszi!

2012. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, és boldog Új Évet kívánok!
2013. jan. 1. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!