Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mit tegyek, ha...

Szülés után mit tegyek, ha keményebb a székletem és véres és fáj is? Rengeteg gyümölcsöt, rosttartalmú ételt eszek, valami krémet is ajánlottak a gyógyszertárban, de semmi nem használ.

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok folyadék!
2009. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Reparon kup és kenőcs.Nekem az segített.Szopiztatás alatt is lehet használni.Mek sok gyümi vagy nekem még a kefir volt jó ilyen ivós.
2009. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha véres a székleted, azonnal orvos!!!!!!

Az igen nagy bajra utal!!!

2009. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok,azért véres a székletem, mert kireped a végbél tájéka. Én voltam ezzel orvosnál és ő ezt mondta. Nekem is a reparont ajánlotta, be is gyógyul tőle, csak utána a következő alkalommal újra kireped. én is eszek elég sok gyümit és iszok is eleget.

most a szilvalekvárral próbálkozom.

2009. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Orvos!
2009. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kireped, akkor babpopsitörlővel kell kitörölni minden WC-zés után.
2009. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sokan nem értenek egyet azzal, amit írni fogok, de én gyerekkorom óta a szerint az elv szerint táplálkozom, mi szerint gyümölcsöt kizárólag totál üres gyomorra nyers formában szabad enni. Nem kell ezzel egyet érteni, de nekem bevált. Én reggelire mindig gyümölcsöt eszek. Terhességem egy időszakában nagyon rákattantam arra, hogy házilag kifacsartam magamnak pár narancs levét (egy pohárnyit) ébredés után és az volt a reggeli. A lényeg, hogy utána kb 40 percet várjál, mielőtt bármi mást ennél vagy innál. (minimum 30 perc) Ugyanis ez idő alatt az áthalad a gyomrodon, nem keveredik semmi mással, így valóban azt a hatást éred el, amit szeretnél: hogy átmossa a beleidet. Nem is küzködtem a wc-n...

Pár hete elkezdtem vasat szedni, a dokim felhívta rá a figyelmemet, hogy okozhat székrekedést és valóban változtak a "dolgok". Most néhány napja megint ezt a narancsleves módszert alkalmazom és helyreállt a rend. :-)

2009. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szülést követően kb 2 héttel kaptam aranyeret, rettegtem reggel WC-re menni. Nekem a Mastu kenőcs jött be, már 1 nap alatt érezhetően jobb volt, és 1 hét alatt elmúlt. Pedig mindig bőgve ültem végig a vécézést. Most 7 hónapos a kicsim, azóta 1-2x, ha éreztem, hogy esetleg fenyeget a dogog, bekentem, és azóta tényleg semmi. Ja, egyébként nagyon fontos a WC utáni higiénia. Nem elég a törlőkendő, ha van rá úgy lehetőséged, inkább tusold le magad. Ha így folytatod az étkezést pedig nem lesz baj, helyre fog állni. Jobbulást!
2009. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!