Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár közben magas pulzus,...

Császár közben magas pulzus, vérnyomás, merjek vállalni következőt?

Figyelt kérdés
Az altatós orvos akkor azt mondta,jól gondoljam meg mert ezt is nehezen bírtam.De ha mégis szeretnénk?Voltam kardiológusnál ott minden rendben volt.Szerintem a stressz miatt volt olyan magas.Más is járt már hasonlóan esetleg?
2013. jan. 6. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg nagyon alacsony volt a második császár közben. Pontosabban hirtelen leesett, és csak nagyon nehezen tudták visszatornázni. Hát nagyon ramatyul is voltam, az biztos. Rengeteg vérnyomás emelőt és folyadékot kaptam közben. Nekem is mondták, hogy jól gondoljam meg a következőt, de ezen már nincs mit meggondolni. Megállunk kettőnél. :-)

Szerintem ha a kardiológián minden rendben volt, akkor nem lehet nagy a gond. Maximum a stressz ezt hozta ki belőled. De esetleg egy altatóorvossal is lehetne konzultálni ezügyben, hogy milyen veszélyei lehetnek egy következő császárnak.

2013. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem altattak, ráadásul, már felmásztam a műtőasztalra, amikor le kellett szálljak, mert volt egy sürgősebb :), aztán amikor újra én következtem és kezdtek előkészülni, már rá voltam kötve a monitorra, akkor az mindig besípolt, hogy túl magas a szívverés szám, de a doki elintézte azzal, hogy biztos nagyon izgulok (ez igaz is volt) és lekapcsolta a hangot. Azután sem mondott senki semmit, hogy ezzel kezdjek valamit. Mondjuk a vérnyomásom nem volt magas, illetve nem mondták, a pulzusszámom eleve, 90-100 körül van amióta az eszemet tudom. Azért szerintem menj el egy másik dokihoz is, hogy ezekkel az előzményekkel, ő mit mond.
2013. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen az aneszteziológussal kell konzultálni. Vannak anyukák, akiknek meglehetős stresszt okoz a császár. Ébren voltál közben? Mert ha igen, akkor valószínűleg az volt a baj, és egy következő császárnál a spinál helyett altatással megoldódna a probléma.
2013. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igen ébren voltam,és egyébként is marha stresszes,félős vagyok sajna.:-(
2013. jan. 6. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szinte biztos, hogy ez volt a probléma! :) Persze, jó hallani ilyenkor is, hogy felsír a baba, na de mégiscsak beszúrnak egy tűt a gerincedbe, lebénulsz és felvágják a hasad. Ez nagy stresszt tud okozni annak, aki erre amúgy is hajlamos (sőt, annak is, aki nem). Legközelebb kérd az altatást, így nem éled át a stresszt műtét közben!
2013. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekem márciusban lesz a 2.császárom és mivel én is nagyon stresszes és pánikolós vagyok altatásban kérem a műtétet.

bárki bármit mond,így érzem magunkat biztonságban! az előző császár nagyon megviselt,rendesen pánikoltam és halálfélemem volt mert ugye gerincbe kaptam a szurit.

2013. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes...ezek (alacsony, magas pulzus/vérnyomás) nem azok az érzéstelenítési(császár) alatt előforduló gondok amik miatt én bárkinek is mondanék olyat, hogy jól gondolja meg a következő terhességet. Rengeteg dolog okozhatja ezeket a tüneteket, aminek jól fogható oka van, pl: magas szívfreki oka lehet a stressz (ugye a terhesnek nem adhatunk nyugtatót a műtét előtt), kevés folyadékbevitel, altatásnál a fájdalom első jele az emelkedő vérnyomás és pulzus (a császár első szakában amíg nem emelték ki a babát csak nagyon felületesen lehet altatni a kismamát, ezért is van az, hogy az"éber altatás" -ról legtöbbször császár után számolnak be), ha csökken a vérnyomás a szervezet a szívfrekvencia emelésével próbál kompenzálni, így fentartani a megfelelő vér perctérfogatot. Nos, és így tovább. GErincközeli érzéstelenítésnél(spinalnal) szinte törvényszerű a vérnyomásesés, csak van aki érzékenyebb rá, mint ahogy van akinél kicsit nehezebb rendezni (főleg ha még folyadékot is kell pótolni nem csak az értágulat okozta vérnyomásesést helyrehozni. Tehát ezek miatt önmagában én nem aggódnék. Az megint más ha volt valami olyan (malignus) ritmuszavar közben, amit az altatóorvos egyszerűen fogalmazott meg neked( magas pulzus), de ha a kardiológián minden rendben van akkor ennek az oka is lehetett egy egyszerű ion zavar (Ca, K, Mg, Na eltérés) amit ha tudunk (mondjuk következő császár előtt teljes labort vesznek) jól korrigálható és elkerülhető. Volt olyan hölgy akit kétszer altattam császárhoz, az első borzalmas volt (neki is, nekem is) a másodiknál már előre féltem és persze nekem kellett csinálni, mondván már "ismerem a szitut", és semmi gond nem volt, vidáman mentünk be a műtőbe (szerintem sokat számított, hogy már tudta mi vár rá), minta érzéstelenítés volt. Szóval nem törvényszerű, hogy két császár egyforma lesz ugyanannál a személynél. Ha nincs detektálható szívbetegség vagy magasvérnyomás a háttérben én nem aggódnék!(aneszteziológus)
2013. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Én is azt hallottam utána egy műtőben dolgozó ismerősömtől,hogy volt ritmuszavar is.Bár erről a zárómban nincs írva semmi.Ezért csináltattam 24 órás ekg-t,és szív ultrahangot is.A kardiológus rá is írta a papíromra nincs akadálya esetleges terhességnek.De ő is 160-as vérnyomást mért,meg a körzetim is,én meg itthon magamnak 120-nál többet sose!Elküldtek szemfenék vizsgálatra is,de az erek a kornak megfelelők.Akkor ezek szerint még sincs magas vérnyomásom?!Ezért gondolok stresszre.Mert még a kapu telefon megszólalására is frászt kapok itthon....:-(De,hogy ez ellen mit tehetnék....
2013. jan. 6. 17:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A záróban az altatás/érzéstelenítés alatti komplikációkat (kivéve ha nem valami nagy gáz volt) nem írják le, mivel azt a szülészek állítják össze, viszont az műtét alatti érzéstelenítésről jegyzőkönyvet vezetünk, minden egyes percéről, ahol rögzítve mikor mi történt, mit adtunk, erre hogy reagált a beteg, milyen volt a vérnyomása, pulzusa, ott le van írva részletesen volt-e és milyen típusú ritmuszavar, arra milyen gyógyszert kapott, megszűnt-e stb...A következő műtétednél ezt elő lehet keresni (lelkiismeretes aneszteziológus meg is teszi), és abból minden ki fog derülni. Sőt, ha nem ugyanabban az intézményben szülsz le is másolják neked és a másik orvos is látni fogja, így fel tud készülni mindenre! Ha tényleg ennyire stresszes vagy és már a fehér köppeny láttán felmegy a vérnyomásod szerintem nincs min csodálkozni!:)
2013. jan. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Köszi kedves aneszteziológus. Szerintem nagyon sokat segítettél mind a kérdezőnek, mind a kérdést olvasóknak/válaszolóknak. Nagyon jó hogy ilyen hozzáértő emberek is olvassák a kérdéseket és válaszolnak is rá. Segít megérteni, hogy mi, miért történik a szervezetünkben, mire mi a testünk reakciója. Közérthetően, nem orvosi nyelven írtad le a dolgokat, ezért külön hálám, mert ugye sokszor nem is értjük hogy mit mondanak az orvosok, pedig rólunk beszélnek. :-)

Személy szerint tőlem kaptál egy "zöld kezet", és köszi mégegyszer! :-)

2013. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!